Rozjetá Borová nadále pokračuje ve vítězné sérii

Áčko Havlíčkovy Borové chtělo po minulém vysokém vítězství ve Ždírci zisk bodů potvrdit i doma v zápase s Golčovým Jeníkovem. Ten se v letošní sezóně trápí a ani zápas v Borové jeho hráčům příliš důvodům k optimismu nedal. Borová po pomalejším rozjezdu svého soupeře naprosto přejela a zaslouženě přidala již čtvrté vítězství v řadě.

Zpočátku se ale na hřišti „u sokolovny“ hrála vyrovnaná partie. První střelecké pokusy zaznamenal Němec a po něm Fruhbauer, ale první gólovku si připsali hosté. Na mokrém terénu ale osamocený hráč hostí míč mezi penaltou a velkým vápnem netrefil dobře a 448 minut trvající neprůstřelnost gólmana Veselého neporušil. A hned v 10. minutě přišel trest z kopaček domácích. Ve vápně byl faulován pronikající Blažek a Šrámek penaltu bombou proměnil a poslal Borovou de vedení. Hosté se ještě stále snažili o technickou hru, situace v poli byla prozatím vcelku vyrovnaná, ale vyložené šance měli prakticky pouze domácí. O pět minut později měli domácí obrovskou příležitost svoje vedení potvrdit. Centr Chlubny ještě Blažek do sítě neposlal, ale míč zachytil Veselý, protáhl se před bránu, ale ani on, ani Blažek z bezprostřední blízkosti neprostřelili obránce na brankové čáře. Poté se ještě připomněli hosté, ale s jejich střelou neměl Veselý potíže a po pokusu, který tečoval stoper Jaroslav Veselý, ukopl domácí gólman míč před Rokosem včas. V 28. minutě předvedli borovští parádní, rychlou akci ze strany, ale Šrámkovi ve finále střela nesedla. V 32. minutě Blažek prošel zleva přes dva obránce a zpětnou přihrávkou našel Šrámka, který přesnou střelou k tyči upevnil vedení domácích na 2:0. O pět minut později vysunul do uličky Němec opět Šrámka, který postupoval sám na Krajíčka, kterého ale nepropálil. Těsně před pauzou pak přiťukl Petr Veselý patičkou Blažkovi, který se od půlky dostal přes tři hráče hostí až před gólmana, ale jeho střela minula vzdálenější tyči jen o centimetry. Blažek pak ještě poslal do šance po pěkné kombinaci Kučeru, ale jeho střelu Krajíček vytáhl na rohový kop. Pokud alespoň do druhé branky drželi hosté v poli s domácími celkem krok, tak ve druhém dějství už byla hra jednoznačnou záležitostí. Domácí na mokrém terénu rychle kombinovali a agresivním napadáním nedali hostům šanci dostat míč na delší dobu pod kontrolu a jejich rychlé útoky rozleptávaly nejistou hostující obranu. Hned po pauze netrefil dobře Kučera Veselého prudký roh a míč prolétl do zámezí a po chvíli v poslední náznaku hostí jeníkovští po skrumáži míč do branky nedostali. Pět minut po pauze napřáhl z dvaadvaceti metrů Němec a jeho povedená střela orazítkovala jenom pravou tyč. Nápor domácích pokrčoval. Hošákův trestný kop Krajíček podběhl, ale překvapený Blažek míč do branky z těžké pozice nedostal. V 55. minutě dostal od Blažka míč přesně do běhu Veselý, Krajíček proti němu sice ještě vyběhl včas a jím vyražený míč nedokázal osamocený Šrámek poslat z hranice do prázdné branky. Podobně dostal míč Veselý do nájezdu tentokráte od Šrámka, pohrál si s obráncem, jeho střelu gólman jen ztlumil a dobíhající obránce padající míč ještě dorazil do branky. V 64. minutě domácí „rozebíračkou“ hostující obrany roztleskali diváky. Blažek se po přesné narážečce dostal na levé straně přes dva hráče, nahrál volnému Veselému a ten ještě přiťukl před naprosto volnou branku Němcovi, který pobídkou nepohrdl a zvýšil na 4.0. O chvíli později domácí presnikem donutili Jeníkov k malé domů, kterou vystihl Němec a po něm poslal Blažek s přehledem míč do prázdné branky. Po další rychlé akci z levé strany dostal míč na velké vápno Němec, ale ten podklouzl a míč do opuštěné branky na mokrém terénu neuklidil. Hra byla jasně v režii domácích, kteří předváděli divácky pohledný fotbal s rychlým přechodem do útoku. Další šance měl Veselý, Němec, Blažka zastavil ofsajd, Fruhbauer pálil z patnácti metrů z voleje těsně mimo. Krásnou kombinační akci ze strany sehráli borovští pět minut před koncem, kdy přes několik hráčů přešel míč „z první“ postupně přes celou šíři hřiště a z hranice šestnáctky pálil bez přípravy střídající Tonar. Jeho rána ale jen těsně minula hostující branku. V 88. minutě pak ještě taktéž střídající Tomáš Blažek prostrčil míč středem na hranici šestnáctky na Petra Veselého, který poslal brankáře na druhou stranu a pohodlně zblízka do prázdné brány vstřelil šestý gól a stanovil počet vstřelených branek v posledních čtyřech zápasech na osmnáct. Utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím domácích, kteří se pokusí svoji sérii prodloužit v Kožlí.

Havlíčkova Borová – Golčův Jeníkov 6:0(2:0)

Branky: Šrámek 2(1pk), Petr Veselý 2, Němec, Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Klement, Hošák, J.Veselý(67. T.Blažek), Kučera – Frühbauer, Chlubna(76. Brukner), Němec, M.Blažek – Šrámek(72. Tonar), Petr Veselý