Áčko proti Budíkovu získalo první tři body

Po nevydařeném minulém kole v Horní Cerkevi se poprvé v nové sezóně na domácím trávníku také představil A tým Havlíčkovy Borové. Soupeřem jim byli hráči Budíkova, kteří nakonec odjížděli domů s prázdnou.

Borová přeskupila v domácím zápase svoje řady a přešla ke hře se čtyřmi obránci a dvěma útočníky. Domácí začali dobře a hned v 8.minutě po dlouhém pasu přistrčil Šrámek do běhu Blažkovi, který přesnou, křížnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. V poli se hrála po celý zápas vyrovnaná partie, ale hosté se jen těžko propracovávali do větších šancí. Naopak domácí ještě do poločasu několikrát v úmorném vedru zahrozili, jinak se ale nehrál bůhví jak strhující zápas. Střelecké štěstí zkoušel Němec, ale jeho střela byla zblokována a únik Šrámka na poslední chvíli zastavili obránci. Na druhé straně se nejvýrazněji připomněli hosté hlavičkou po standardní situaci, ale jejich pokus skončil půl metru nad břevnem domácí branky. Velkou šanci si ve 30. minutě připravili opět borovští. Němec dostal přesný míč po lajně, zatáhl jej do pokutového území a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Chlubnu. Tomu se ale střela placírkou vůbec nepovedla a skončila vysoko nad brankou. V dalším nadějném útoku si Blažek po pěkném sólu v rozhodující chvilce míč příliš předkopl a hlavička Hošáka po rohovém kopu postrádala razanci.
Utkání definitivně rozhodl nástup do druhého poločasu. V 51. minutě dostal přesný míč do běhu Šrámek, který pláchl obráncům, a po jeho kličce brankáři se pískala penalta. Tu sám postižený bombou proměnil a zvýšil na 2:0. O čtyři minuty později pak Blažek obral o míč na pravé straně kapitána hostí, rychle jej zatáhl do pokutového území a v samostatném nájezd vyzval před prázdnou brankou ke skórování Šrámka. Ten vybídkou nepohrdl a levačkou zamířil do opuštěné klece přesně. Po třetí brance již tempo zápasu uvadlo, hosté se tlačili na polovinu domácích, ale šance si vytvářeli proti dobře pracující defenzivě domácích těžko. Pouze jednou se po přesném centru ze strany dostali k hlavičce, ta ale skončila vedle branky. V 65. minutě však mohutný Wallisch přetlačil postupně hned tři domácí hráče a přesnou střelou k tyči překonal Kopeckého. Poslední možnost měl Budíkov po rohovém kopu, ale hostující útočník mířil ve skluzu z ostrého úhlu mimo branku. Pak už se utkání víceméně dohrávalo. Domácí hned několik brejků nedokázali dotáhnout do konce. Velkou šanci vstřelit čtvrtou branku měl ještě střídající Tonar, kterého do nájezdu vysunul Veselý. Domácí hráč ale sám před brankářem placírkou mířil jen o centimetry vedle tyče hostující branky. Skóre se tak již nezměnilo a domácí si za větší aktivitu před brankami zaslouženě připsali tři body.

Havlíčkova Borová – Budíkov 3:1(1:0)
Branky: Šrámek 2(1pk), Blažek

Sestava: Kopecký – Janáček, J.Veselý, Hošák, Kučera – Blažek, Chlubna(60.Fruhbauer), Němec, M.Klement – P.Veselý, Šrámek(80.Tonar)