Áčko v úvodu soutěže neštastně prohrálo na hřišti nováčka

Na půdu nováčka z Horní Cerekve zajížděli fotbalisté Havlíčkovy Borové v prvním utkání bétřídní sezóny. Ti mohli nováčka hned v úvodu soutěže zchladit, ale body si připsala Cerkev. Zápas dvou děravých obran a na jedné straně i sterilních střelců. Zápas přinesl gólové hody, bohužel se šťastnějším koncem pro domácí, kteří udělili hostím dokonalou lekci z produktivity.

Pokud se o nějakém zápase dá říct, že si jej mužstvo prohrálo prakticky pouze vlastními chybami, tak to dokonale platí právě o tomto zápase. Hosté i přes tři vstřelené branky předvedli tragickou koncovku a naopak domácí nemilosrdně trestali defenzivní okna hostí.
Na krásném pažitu začali mnohem aktivněji hosté, kteří se po hrubých chybách domácích dostávali do výborných šancí. V 5. minutě vystihl Šrámek pomalou kličku domácího obránce a ve dvojici s Miroslavem Blažkem se řítili sami na brankáře. V nájezdu Šrámek Blažkovi namazal čtyři metry před prázdnou branku, v tisíciprocentní gólovce však hostující útočník selhal a poslal míč k úžasu všech šajtlí mimo branku. O dvě minuty později se bek Cerekve opět pokusil o kličku, míč mu znovu sebral z nohy Šrámek, ten však z nájezdu mířil pouze metr mimo vzdálenější tyč. Pak se ke střele dostal na hranici vápna opět M.Blažek, jeho pokus však mířil těsně vedle a střelu z otočky zblokovali jeho bratru Tomášovi obránci na roh. Teprve po dvaceti minutách se dostali ke slovu i do té doby neškodní domácí, ale Kopecký nebezpečnou střelu z patnácti metrů vyrazil na roh. O chvíli později pak po nevinném kontaktu domácího hráče s Petrem Veselým zapískal k údivu hostí rozhodčí – kulantně řečeno – hodně přísný pokutový kop, který s přehledem proměnil Suchý. Po pár minutách se pak do vápna protáhl domácí Zelenka, tomu střela sice příliš nesedla, ale nepovedený pokus ke smůle Borové doskákal podruhé do sítě. 2:0! Velkou šanci pak měl na druhé straně Tomáš Blažek, který se po Veselého rohovém kopu opřel hlavou do míče, ale domácí brankář Fotýnek reflexivním zákrokem míč vyrazil. Pět minut před pauzou se pak konečně dostali ke slovu i hosté. Veselý našlápl na vlastní polovině, po sedmdesátimetrovém sprintu za němé asistence domácích obránců se dostal až před brankáře a střelou pod břevno snížil na 2:1. Ve druhém dějství domácí zlepšili rozehrávku z obrany, přesto si hosté dokázali vypracovat ještě mnoho šancí a chvílemi domácí  Cerekev svírali jako v kleštích. Naneštěstí hned v úvodu snížil po centru ze strany hlavou Vondráček, když se prosadili ve vápně dva domácí hráči proti šesti! bránícím hostům. Brankostroj zápasu ovšem jel dál. Po pár minutách se na hranici vápna dostal k hlavičce M.Blažek a jeho oblouček skončil za Fotýnkovými zády. Ten samý hráč se pak prosadil po rychlém brejku kličkou ve vápně, ale jeho střela skončila pouze vedle tyče a další hlavička T. Blažka skončila jen těsně nad břevnem. Bojující domácí kontrovali bohužel bleskurychle. Zelenka se na hranici vápna prokličkoval na pětníku přes tři hostující hráče a střelou k tyči zvýšil na 4:2. Krásnou přihrávku do běhu pak dostal T. Blažek, ani on však v samostatném nájezdu na Faltýnka nevyzrál a domácí gólman jeho pokus o lob v pohodě zachytil. Po rohovém kopu se pak do odraženého míče levačkou krásně opřel Šrámek, jeho parádní volej však minul domácí šibenici jen o centimetry. Borové se však přesto podařilo opět snížit. Po akci se strany se do šance dostal M.Blažek, zblokovaný míč se odrazil na úroveň penalty k Hošákovi, který jej uklidil přesně k tyči. 4:3! Pak se po parádní křížné přihrávce ze strany řítil na Faltýnka úplně sám Šrámek, domácí brankář však jeho slabý pokus vyrazil a dorážku zblokovali dobíhající obránci. Po sérii hostující rohů pak opět jen těsně hlavou minul T.Blažek a míč po jednom ze závarů skončil jen těsně vedle tyče domácí. Nápor hostí však oslabil deset minut před koncem stoper J.Veselý, který se nechal po dvou žlutých kartách zbytečně vyloučit a hosté dohrávali v deseti. Po pár minutách prohrál osobní souboj Fruhbauer a domácí šťastným lobem z dvaceti metrů překonali Kopeckého popáté. Zmar hostí pak dokreslila ještě šestá branka Cerekve, kdy míč netrefil Kučera a domácí Loukota obešel i Kopeckého a zasunul míč do prázdné klece. Pak ještě mohli mít další slovo domácí, ale poslední střela zápasu skončila mimo hostující branku. Hlavně pro domácí diváky určitě velmi atraktivní duel, fans hostí a trenéři projevovali už méně nadšení. Nutno dodat, že bojovným domácím v útočné fázi vyšlo prakticky vše, na co sáhli, naopak hosté předvedli festival zahozených šancí. Nejvíce mrzel promrhaný úvod, kdy už mohlo být po deseti minutách prakticky rozhodnuto. V dalším zápase zajíždí domácí na horkou půdu do Tisu, Havlíčkova Borové přivítá nebezpečný Budíkov.

Horní Cerkev – Havlíčkova Borová 6:3(2:1)

Branky: P.Veselý, M.Blažek, Hošák

Sestava: Kopecký – M.Klement, J.Veselý, Kučera – Němec, Hošák, Chlubna(80.Brukner), Petr Veselý(70. Z. Frühbauer) – Šrámek, T.Blažek, M.Blažek