Havlíčkova Borová vyřadila Vepřovou a jde v poháru dál

Obdobně jako minulý rok narazila bétřídní Borová v prvním kole poháru a sousední Vepřovou. Její hráči dokázali půl hodiny držet s favoritem krok, ale tempo neudrželi a hosté zaslouženě postoupili.

Lehkou územní převahu sice měli na začátku hosté, ale do prvních šancí se dokázali protlačit domácí, kteří vlétli do utkání s elánem a chutí favoritovi zápas co nejvíce znepříjemnit, což se jim poměrně dlouho dařilo. Nejprve Pecha mířil mimo a závar po rohovém kopu skončil pouze dorážkou do zad jednoho z obránců. Borovští se připomněli o chvíli později, kdy hlavička Hošáka zblízka skončila nad brankou. Poté se dvakrát krásně do vápna proháčkoval Blažek, ale jeho zpětné přihrávky dvakrát před nabíhajícím Němcem na poslední chvíli upálil na rohový kop Doležal. Veselého branku mohl ještě ohrozit po rohovém kopu osamocený Pecha, ale jeho hlavička mířila těsně nad branku. Pak dvakrát pálili hosté, ale jednou šla střela těsně nad a podruhé se vytáhl gólman Neubauer a i další průnik Blažka. Pak měl dobrou šanci Petr Veselý, ale ideální okamžik ke střele prováhal a Fruhbauer míč do branky dopravit nedokázal a dobrá Němcova střela lětěla pouze nad. Hosté v prvním poločase nehráli příliš dobře, ale postupem času přeci jen získávali větší územní převahu. Tu korunoval po rohovém kopu gólem stoper Veselý. Ten napálil odražený míč a ten po teči jednoho z obránců skončil v síti. Pak se ještě v prvním poločase ukázali vepřovští, ale jejich pokus letěl pouze vedle a ani další příležitosti hostí gólem neskončili. Až ve druhém poločase se naplno projevila větší zkušenost a herní kvalita hostí. Ambice domácích definitivně utnul hned na začátku poločasu Hošák, kterému míč vrátil do vápna Blažek a borovský kapitán trefil přesně k tyči. Tento gól domácí zlomil a borovští si začali vypracovávat mnohem více šancí. Pohříchu se jim produktivitu oproti loňsku příliš vylepšit nepodařilo. Za zmínku stojí hlavně krásná akce z levé strany, na jejímž konci stál Petr Veselý, ten ale z šesti metrů překopl prázdnou branku a pěkný volej Kučery z úhlu, který Neubauer vyrazil. Domácí si vypracovali v druhé půli dvě šance, ale Chlubnovu střelu k tyči Veselý kryl, stejně jako krátké sólo Pechy. Za hosty pálil nádherně s chutí hrající Němec, jeho lahůdková střela však minula jen těsně pravou šibenici. Po jednom z rohových kopů pak domácí reklamovali Blažkovu ruku, ale namísto aby hráli dále, tak jen přihlíželi, jak odražený míč poslal pod břevno Šrámek. O pár minut později pak dostal Šrámek míč na penaltu po rozehraném trestném kopu, jeho nepovedená střela se však změnila v nahrávku, kterou pěknou patičkou do sítě usměrnil Petr Veselý. Po většinu času se pak již hrálo před vápnem domácích, ale nepřesná koncovka, nebo dobře chytající Neubauer, na kterém si pak ještě zblízka vylámal zuby Petr Veselý však dalším brankám zabránili. Dobře a ve druhé půli i přesně kombinující Borová pak již z několika dalších šancí již branku nepřidala a tak skončilo utkání výsledkem 0:4 pro hosty. Domácí však byli favoritovi hlavně v první půlhodině poměrně vyrovnaným soupeřem. Další kolo poháru sehraje Borová v neděli.

Branky: J.Veselý, Hošák, Šrámek, P.Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Kučera, J.Veselý, Tonar – Šrámek, Chlubna, Němec, Frühbauer – Petr Veselý, Hošák, Blažek