Herálec na Havlíčkovu Borovou v přípravě nestačil

Druhý herní test absolvovali hráči TJ Sokol Havlíčkova Borová ve Žďáře nad Sázavou s átřídním Herálcem. Utkání rozhodli hráči Borové třemi góly ve druhém poločase.

Na obou týmech bylo znát, že se s míčem v přípravě prozatím nepotkávají, ale ze strany Havlíčkovy Borové mělo již utkání o něco větší kvalitu než v prvním zápase s Radostínem nad Oslavou. Pozitivem byla poměrně slušná fyzická připravenost, ale zlepšovat se ještě musí kombinace a střelecká produktivita. První šanci si však vypracovala Borová a nezůstalo jen u jedné. Nejprve táhl míč po levé straně Veselý, ale jeho přihrávka k dobíhajícím útočníkům neprošla a o chvíli později se naopak z pravé strany dostal před bránu Blažek, ten však heráleckou svatyni přestřelil. Herálec zahrozil rychlou akcí po levé straně a následná střela naštěstí prolétla přes pokutové území do zámezí a po chvíli pro dlouho přihrávku včas vyběhl brankář Veselý. Po pětadvaceti minutách hry pak Šrámek od vlastního pokutového území nádherně našel na půlce rozběhnutého Klementa, po jeho přihrávce Chlubna z otočky pálil pouze do brankáře a stejně se vedlo po průniku ze strany i Veselému. Pak ještě sudí neuznal Němcův gól po standartní situaci kvůli domnělému ofsajdu a Herálec trestal. Po rychle zvládnutém brejku z vlastní poloviny proběhl volný herálecký záložník Mládek po levé straně borovské defenzivy a střelou na vzdálenější tyč překonal Veselého. Do druhého poločasu vstoupil lépe átřídní tým, který na deset minut i díky nepřesnostem v borovských řadách převzal taktovku hry, ale z jediné vážnější šance pálil jeho útočník po rohovém kopu těsně nad břevno. Poté již určovali do konce zápasu tempo zápasu hráči Havlíčkovy Borové, zpřesnili přihrávky a dostali soupeře pod tlak. Bohužel střelecká produktivita je prozatím na mizerné úrovni. Přesto se fanoušci dočkali branek i pěkných akcí. V 65. minutě našel rozběhnutý Chlubna na hranici pokutového území hezky Blažka, jehož prudkou střelu dorážel na zadní tyči do sítě Radek Klement. Od autové čáry se do šance opět protahoval Petr Veselý, ale trefil jen připraveného brankáře a do samostatného nájezdu se dostal i Šrámek. Ten si ale brankáře Pavlíka nepoložil a o míč přišel. Na ofsajdové hranici pak dostal patnáct minut před koncem míč do běhu Blažek, který se gólmanovi vyhnul a strhl vedení na stranu Borové. O chvíli později dostal míč na rohu pokutového území Němec, ten si krásně pohrál s obráncem, jeho střelu gólman vyrazil k Blažkovi, který neměl problém trefit prázdnou branku. V další šanci Janáčkovu přihrávku srazili obránci na roh, Hošák hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle, Blažkův pokus brankář vyrazil stejně tak krotil i Klementovu střelu, poté uskočil v rozhodující chvíli míč Fruhbauerovi, který se pak dostal sám před brankáře, ale jeho lob skončil vedle branky. Do šance se pak dostali i herálečtí, ale prudkou střelu ze strany vyškrábl Veselý na roh a pět minut před koncem po zřejmě ofsajdovém postavení se dostal sám před brankáře Sláma a snížil na konečných 3:2 pro Havlíčkovu Borovou. Příští zápas čeká na její hráče příští víkend, kdy se B tým utká se rezervou Herálce a áčko se Starým Ranskem.

Branky: Blažek 2, R.Klement

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Fruhbauer, Kučera – M.Klement, Němec, Chlubna, Petr Veselý – Blažek, Hošák, R.Klement (Šrámek, Tonar, Brukner)