Předzápasový cíl splněn. Borová přivezla z Lípy bod.

Na horké půdě v Lípě u Havlíčkova Brodu navlékala poslední podzimní korálek z premiérové sezóny v I.B třídě Havlíčkova Borová. I přes ztrátu vítězství minutu před koncem zavládla v táboře borovských s remízou spokojenost.

Na hřišti svým sklonem připomínající spíše sjezdovku a kluzkém terénu se nehrál příliš technický fotbal, ale množství soubojů a vyhecovaná atmosféra přeci jen diváky mohl alespoň lehce uspokojit. V první půli hráli hosté bez některých absentérů z kopce dolů, ale výraznou převahu jim to nepřineslo. Do první šance se přece jen dostal Martin Klement, který běžel z úhlu na bránu, střelu mu však vůbec nesedla. Do šance se pak dostali domácí, míč od břevna uklidil jejich útočník do brány, gól však nebyl pro ofsajd uznán. Postupem času se začínalo na hřišti přiostřovat a ani rozhodčí svými chybnými výroky fotbalu příliš nepomohl. Na půlce vybojoval míč skvěle Chlubna, v brejku před šestnáctkou volil ve výhodné pozici střelu, která mu ale na hrbolatém hřišti skočila a dolétla vysoko nad bránu. Domácí pak dvakrát prověřili Veselého v brance, ten ale jejich pokusy zdálky kryl. Problémy dělal defenzivě hlavně rychlý a technicky výborně vybavený Slovák Miklis na pravé straně domácí ofenzivní vozby, který motal hlavy hostujícím hráčům. Za hosty mohl otevřít skóre opět Martin Klement, v brejku mu však míč příliš uskočil a Němcova dělovka po Veselého přiťuknutí prolétla těsně nad břevnem. Do dvou stoprocentních gólovek se na konci poločasu dostali lipští. V první nedosáhl domácí záložník ve skluzu na míč před odkrytou brankou a ve druhé po pěkné Bouchnerově hlavičce vytáhl ze svého repertoáru fantastický zákrok brankář Veselý. Druhý poločas hráli po spádu dolů domácí, což jejich hře naprosto vyhovovalo. Dostali hosty poměrně rychlými útoky po stranách pod tlak, ale tentokráte pozorná defenziva jim příliš větších šancí nepovolila. Po odraženém míči se dostal ke střele Kučírek, ale jeho rána jen těsně minula tyčku hostující branky a po prudkém Miklisově přízemním centru se štěstím uklidil Hošák na roh. Domácí to zkoušeli i teatrálními pády v pokutovém území, v čemž vynikal hlavně jinak ostře hrající a diskutující Bouchner. Po pětadvaceti minutách se již hra alespoň trochu vyrovnala a hosté se dostali do několika šancí. Nejprve prošel středem Veselý, gólman domácích však byl u míče rychleji, prudký rohový kop ve výhodné pozici do brány neumístil Blažek a poté se hosté rozčilovali na rozhodčí, když Blažek odcházel z ofsajdu a R.Klement i Němec mohli ve dvou běžet na bránu, sudí však odpískal ofsajd. Rozhodčí pak oboustranně nezvládal ostré zákroky na hřišti, čímž přiléval ještě více oleje do ohně. Do velké šance se opět probil Petr Veselý, který prošel přes obránce, nakonec však trefil pouze brankáře. Domácí kontrovali jednou hlavičkou nad a další střelou po odraženém míči, kterou lapil Veselý. Tři minuty před koncem si pak na Veselého trestný kop naskočil Němec, který byl u míče dřív než brankáře a poslal hosty do vedení. To však nevydrželo dlouho a hosté o výhru trestuhodně přišli. Po Tonarově faulu kopala Lípa trestný kop, na ten si na zadní tyči naskočil Bouchner a zařídil zaslouženou dělbu bodů. Před koncem ještě viděl po druhé žluté rudý kartónek Blažek a za oplácení musel do sprch i domácí Havel. V posledním podzimním zápase si tak nakonec oba týmy připsaly po bodu, s čímž mohou být hosté podle předzápasových prognóz spokojeni, protože na lipském hřišti se bude vyhrávat i favoritům velmi těžko. Hosté také děkují fanouškům, kterých i tentokrát dorazilo velmi slušné množství a po celý zápas byli slyšet.

Lípa – Havlíčkova Borová 1:1(0:0)

Branka: Němec

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Kučera – M.Klement(70. Tonar), Chlubna, Němec, Petr Veselý – R.Klement, Šrámek(60. Z. Fruhbauer), Blažek