Tři body s Kožlím vystřelil po kiksu hostí Blažek

Poslední podzimní domácí zápas sehráli hráči borovského áčka proti loňskému týmu I.A třídy - Kožlí. Domácí sice příliš nepřekonali herní tápání z minulého utkání v Pohledě a nenabídli divákům příliš kvalitní fotbalové menu, výsledkově ovšem potvrdili roli favorita.

Hráči Borové začali velice aktivně a hned na začátku se po krásné křídelní akci dostal míč na malém vápně k Veselému, ten však hlavou mířil těsně mimo. O dvě minuty později Veselý našel parádní přihrávkou přes šíři hříště nabíhajícího Šrámka, ten unikl obránci, jeho střela však prolétla kolem vzdálenější tyče. Pak se začali do hry dostávat i hosté a jejich první vážnější šance skončila na tyči Veselého branky a po Janáčkově nevydařené malé domů stihla obrana míč odkopnout. Ve 30. minutě zahrával Petr Veselý prudce rohový kop, po kterém hlavičkoval těsně nad branku Hošák a pokus Jaroslava Veselého z přímého kopu skončil v brankářově náruči. Po pěkné přihrávce se k míči na hranici vápna dostal k míči Němec, ale jeho ránu zblokoval obránce zřejmě rukou. Hosté ale nadále hrozili také a nebezpečné byly hlavně jejich dlouhé auty do pokutového území. Po jednom z nich skončil střelecký pokus hostí rohovým kopem, po kterém se rychle nevytáhla domácí defenziva a hosté po přihrávce do strany nastřelili z úhlu opět tyč Veselého branky. Čtyři minuty před koncem poločasu mířil míč do hostujícího pokutového území. Brankář Březina se nedohodl s obráncem, kolem kterého se protáhl Blažek a levačkou zblízka pod břevno vstřelil jediný gól zápasu. Ve druhé půli se již příliš šancí ani na jedné straně neurodilo a hra celkově nebyla příliš atraktivní. Domácím v některých fázích vázla mezihra a chvílemi byla divácky určitě zajímavější klobása, servírovaná ve stánku, než dění na ploše. Za hosty zahrozil jednou překvapivě a chytře z přímého kopu jejich nejlepší hráč Blažejovský, jehož pokus prosvištěl kolem tyče a Lebruška, který střílel doprostřed branky. Nebezpečím byla ještě teč Petra Veselého po hostujícím rohovém kopu. Ta ale naštěstí pro domácí skončila nad brankou. Velkou možnost měli domácí po závaru, při kterém nepropálil míč do branky Blažek a Němcova bomba ze šestnáctky prolétla těsně nad břevnem a další střelu domácích krotil hostující brankář. Sudí ještě možná mohl písknout proti hostím penaltu za zákrok na Blažka, ale jeho píšťalka zůstala němá. S přibývajícím časem se začali borovští hráči dostávat hned do několika přečíslení, ale bohužel nadějné situace často zhatila nepřesná finální přihrávka, nebo na poslední okamžiky zasáhla hostující defenziva. Necelých deset minut před koncem byl pak ještě v oboustranně hodně nervózním závěru vyloučen po vražení do Blažka koželský obránce a hosté dohrávali v deseti. Těsné vedení nakonec domácí uhájili a připsali si velice cenné body. Kožlí dirigováno vynikajícím Blažejovským celkem potvrdilo oproti začátku sezóny zlepšenou formu a představovalo zdatného soupeře. Havlíčkova Borová v příštím kole zajíždí do Lípy u Havlíčkova Brodu, kde se v utkání se sousedem v tabulce rozloučí s podzimní sezónou.

Havlíčkova Borová  - Kožlí 1:0(1:0)

Branka: Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(83. Z.Fruhbauer), J.Veselý, Kučera – Šrámek(88.M.Klement), Chlubna, Němec, Petr Veselý – R.Klement, Hošák, Blažek