Havlíčkova Borová ztratila dvoubrankové vedení a prohrála

K druhému domácímu zápasu za sebou nastupovalo borovské áčko proti Počátkám. Výborný výkon z minulého kola proti Pelhřimovu se však zopakovat nepovedlo a domácí hlavně ve druhé půli hráli snad nejhůře za dosavadního působení v I.B třídě. Divoká přestřelka nakonec skončila vítězstvím hostí.

V dresu domácích opět absentovalo několik tradičních opor (Blažek, J.Veselý, Šrámek), což se negativně odrazilo na výkonu i výsledku. Domácí střelecká impotence začíná připomínat notně ohraný film, a když se tentokráte přidala i mizerná bojovnost a defenzivní činnost, bylo na pohromu zaděláno. Hned v páté minutě spálil obrovskou šanci z malého vápna Němec, který trefil obránce stojícího na čáře. Po pěkné akci z levé strany a Bruknerově přiťuknutí pálil stejný hráč přesně, ale brankář jeho střelu k tyči vyškrábl na roh a před dobíhajícím Janáčkem uklidil Veselého přihrávku hostující brankář. Ve 12. minutě se mezi dvěma obránci protáhl Petr Veselý a přesnou střelou na vzdálenější tyč dal první gól domácích. Pak se po pěkném Štefáčkově obloučku dostal do gólovky R.Klement, který běžel sám na bránu, ale jeho střela letěla mimo branku. Hosté zahrozili jednou střelou mimo Veselého branku. Po půl hodině se odražený míč ve vápně dostal k Fruhbauerovi a ten parádní střelou z halfvoleje z úhlu přidal druhý gól domácích. Vstřelená branka ale Borovou dokonale uspala, její hráči zřejmě nabyli dojmu, že se hosté dorazí sami, ti naopak začali bojovat a běhat a kontaktní branka byla na světě. Pět minut před pauzou R.Klement zbytečně neodkopl míč u vlastního pokutového území, ten se dostal k volnému útočníkovi, který přesnou střelou snížil. Ve 44. minutě zahrávali domácí rohový kop, ten hosté odvrátili, v rychlém brejku se se štěstím vyhnuli ofsajdové pasti, gólman Veselý srazil hostujícího Dederu a Kozelek se z penalty nemýlil. Ani o poločase si však nikdo z domácích vůbec nepřipouštěl možné komplikace a lehkovážnost a zřejmě i podcenění soupeře se jim krutě vymstilo. Brzy na začátku druhého dějství fauloval zbytečně Fruhbauer, Počátky rychle rozehráli přímý kop a než se domácí rozkoukali, přidali hosté třetí branku. To na chvíli Borovou opět nastartovalo. Nejprve Petr Veselý ve skluzu jen těsně nedosáhl na střílenou přihrávku a hostující obránce si při obraném zákroku málem vstřelil vlastní gól. Pak si Janáček narazil se Štefáčkem, centrem našel osamoceného Němce, ten ale hlavou mířil těsně mimo. O pět minut později se pěkná křídelní akce opakovala. Petr Veselý našel Štefáčka a jeho centr poslal do sítě hlavou Němec. Třetí gól ale domácí opět uspal, jejich rozehrávka byla mizerná a objevovala se spousta nevynucených chyb a chyběl pohyb. Hosté se dostali i do několika nadějných šancí. Nejprve jednu střelu lapil Veselý, a další pokus mířil o metr mimo. Čtvrt hodiny před koncem zahrávali Počátky rohový kop a na prudký centr si parádně naskočil hostující kapitán a prudkou hlavičkou pod břevno rozhodl. V nervózním závěru mohl ještě srovnat Hošák taktéž po rohu, ale jeho hlavička prolétla těsně nad břevnem. Hosté si tak po statečném a obětavém výkonu odvážejí tři body. Borová naopak hlavně ve druhé půli naprosto propadala a předvedla hrozný výkon. Šance na reparát bude v sobotu na horké půdě Kostelce.

Havlíčkova Borová A – Počátky A 3:4(2:2)

Branky: Petr Veselý, Němec, Fruhbauer

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Kučera – T.Štefáček, Chlubna, Brukner(50. P.Šmíd), Fruhbauer – Petr Veselý, Němec, R.Klement