Pelhřimov vybojoval v Borové bod až v závěru

Neproměněné brankové příležitosti domácích a jejich vlastní gól chvíli před koncem. To jsou hlavní atributy remízového závěru utkání I.B třídy mezi doposud třetí Havlíčkovou Borovou a lídrem tabulky-rezervou Pelhřimova. Souboj dvou nováčků soutěže, kteří oba okupují čelní místa tabulky, přinesl divácky zajímavý fotbal.

Hosté přijeli v sestavě s některými hráči A týmu a po celé utkání se projevovali jako tým na vysoké technické úrovni. Přesto si vyložené příležitosti vypracovávali prakticky pouze domácí, kteří byli vedoucímu celku více než vyrovnaným soupeřem. Hned v desáté vteřině poslal Němec přesně do uličky Šrámka, ten ukázal obraně záda, ale v samostatné, nájezdu ztroskotal na brankáři Dvořákovi. O čtyři minuty později se Fruhbauer vyhnul ofsajdové pasti a také běžel sám na brankáře. Svůj brejk ale ani on gólově nezúročil a nastřelil pouze gólmana. Hosté se rychlou kombinací po zemi dostávali naštěstí pouze na hranici pokutového území, a proto zkusili několikrát ohrozit Veselého alespoň zdálky, ale ani jedna střela nemířila přímo na branku. Naopak Borová byla směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Po kombinaci u postraní čáry dostal míč do středu Chlubna a levačkou z hranice šestnáctky vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Ten se ale vytáhl a jeho střelu konečky prstů vytěsnil na roh. O pět minut později R.Klement vyhrál vzdušný souboj v pokutovém území a hlavou našel na malém vápně Němce. Ten však taktéž hlavou osamocenou klec netrefil a mířil o milimetry mimo. R.Klement se pak sám dral do šance, ale jeho střela ze strany skončila nad soupeřovou bráno a po jednom z rohových kopů mířil hlavou Hošák těsně vedle. Na druhé straně v jediné větší příležitosti prolétla prudká přihrávka napříč velkým vápnem na paty dobíhajícím hráčům a obrana stačila pak míč uklidit a po Hošákově nedůrazné hlavičce mířil z dvaceti metrů hostující Máca pouze do Veselého. V první půli se hrál atraktivní fotbal a umocnit jej gólově mohl Petr Veselý. Ten dostal perfektní zpětnou přihrávkou do pokutového území, ale jeho střelu fantastický brankář hostí vytáhl na roh. Z něj ale už uhodilo. Štefáček našel přesně Němce a ten hlavou nedal gólmanovi šanci. Ještě do pauzy pak po jednom z tvrdých soubojů musel vystřídat po zranění kotníku Šrámek. Průběh zápasu však nápadně připomínal předchozí utkání v Černovicích. I tam mohli hosté rozhodnout již do půle, nestalo se a soupeř i přes minimum brankových příležitostí po územní převaze srovnal. Do druhého dějství vstoupil Pelhřimov mnohem aktivněji. Jeho techničtí hráči začali ještě více běhat, rychle si posílali míč a zatlačili domácí na jejich polovinu. Do šance je však pozorná defenzíva Borové prakticky vůbec nepouštěla. Na druhé straně spoléhala Borová na brejky a po jednom z nich mohla znovu gólově uhodit. R.Klement běžel ze strany na brankáře, jeho štiplavou střelu gólman pouze vyrazil, ale rychle stihl ještě míč sebrat před dobíhajícím M.Klementem. Borovská obrana stačila na vlastní polovině uklidit dva slibné brejky hostí a domácí stále drželi těsné vedení. Na druhé stráně stojí za zmínku i perfektní reflex hostující brankáře, který, byť po odpískání, vytáhl krásně Veselého bombu pod břevno. Hosté mohli srovnat po jednom z rohových kopů, ale jejich kapitán mířil hlavou pouze nad branku. Rozuzlení pak přišlo snad nejneštastnějším možným způsobem. Hosté zahrávali v 85. minutě rohový kop na přední tyč, kde stáli osamocení Petr Veselý s Kučerou a prvně jmenovaný jej hlavou lízl do vlastní sítě.  Hosté se pak ještě nadechli k další šanci, ale po závaru nedokázali propasírovat míč až k brankáři Veselému. Poslední možnost měl na druhé straně Hošák, ale jeho hlavička po trestném kopu mířila pouze do brankáře. Soupeři se tak rozešli smírně, ale střelecká sterilita zbytečně připravila domácí o body, podobně jak v některých předchozích zápasech.

Havlíčkova Borová – Pelhřimov B 1:1(1:0)

Branka: Němec

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Kučera(90.Tonar) – Štefáček(77. Brukner), Chlubna, Fruhbauer, Petr Veselý – Šrámek(40.M.Klement), Němec, R.Klement