Budíkov dlouho vzdoroval, přesto bere body Borová

Oslabeni o několik hráčů z kádru nastupovali fotbalisté Havlíčkovy Borové k dalšímu utkání I.B třídy. Diváci se tentokráte na své nepřišli, ale po dvou nevydařených utkáních se štěstí přiklonilo na stranu domácích, i když se soupeř z Budíkova ukázal jako bojovný tým.

Ze širšího kádru tentokráte domácím chyběli zranění Blažek se Šrámkem, vykartovaný J. Veselý i dovolenkující Brukner. Zápas začal vlažně a vlastně po celou dobu nebylo k vidění příliš šancí. Na začátku ale dvakrát nebezpečně zahrozili hosté. Jejich první střela z přímého kopu o metr minula Veselého branku a ve 20. minutě domácí brankář bravurně vychytal únik hostujícího útočníka. Na druhé straně brankář dvakrát v pohodě vykryl domácí přihrávky a dvě střely letěly mimo branku. Na nervy domácím fanouškům zabrnkal Petr Veselý, který se chtěl ve vlastním pokutovém území uvolnit patičkou, to se mu ale nepovedlo a obrana musela odklidit míč na roh. Ve 30. minutě dostal a řeči druhou žlutou kartu hostující Wallisch a Budíkov hrál v deseti. Pohříchu to ale domácím příliš nepomohlo a rozdíl jedno muže v poli nebyl absolutně znát. Borové na kluzkém terénu vázla kombince a finální přihrávka. Většina míčů tak létala pouze vzduchem, což určitě nemohlo diváky bavit. Domácí dali branku v podstatě z první stoprocentní šance. Kučera našel přesným pasem R.Klementa, ten mu míč vrátil do pokutového území, kde byl Kučera důraznější než obránce a dostal se před gólmana. Tady si již věděl rady a poslal domácí ve 45. minutě do vedení. Ve druhém poločase pokračovala oboustranná fotbalová nuda. Budíkov se snažil dobře kombinovat, ale tentokráte se už ani nedostával do velkých šancí. Borová se ani přes početní výhodu dopředu příliš nehrnula a spousta jejích pokusů končila nepřesnou přihrávkou či zbytečně dlouhým držením míče. Dvakrát na vzdálenější tyči nedosáhl na míč Veselý a Němcova střela našla pouze gólmanovu náruč. Na druhé straně Veselý musel kontrolovat mimo letící hostující pokus po závaru po rohovém kopu. V 70. minutě však přišla individuální chyba ve středu pole a budíkovský útočník sám z úhlu trefil přesně podél vyběhnuvšího Veselého. Domácí se pak snažili dostávat na polovinu soupeře, ale nadějný brejk tří na dva utnul nepřesnou přihrávkou R.Klement. Ten se ale revanšoval v 80. minutě. Veselý přesně narazil Němcovi, který se parádní kličkou na hranici pokutového území zbavil obránce. Sám před brankáře napálil prudce pouze strážce hostující svatyně, ten vyrazil před sebe a po následném závaru poslal R. Klement míč k tyči a zajistil tak domácím vítězství. Do konce utkání se již nic zásadního nestalo, protože domácí hosty do větší šance nepustili. I přes nepřesvědčivý výkon si tak Borová připisuje tři body a dalším pozitivem byla i zlepšená disciplinovanost oproti poslednímu zápasu.

Havlíčkova Borová A – Budíkov

Branky: Kučera, R.Klement

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Kučera – Štefáček(80. Tonar), Chlubna, Fruhbauer, M.Klement(88. Šmíd) – Petr Veselý, Němec, R.Klement