Humpolecký Holoubek čtyřmi góly popravil borovské áčko

Na umělé trávě proti rezervě Humpolce odehrál v neděli svůj další zápas nováček I.B třídy Havlíčkova Borová. Hosté opět nepochopitelně zaspali na úplném začátku zápasu a manko již nedohnali. Druhé půle, ostrá jako břitva, přinesla ještě jeden gól v síti Borové a dvě červené karty pro hosty.

V kabině trenéři upozorňovali hráče na špatné začátky zápasů jako v posledním utkání s Chotěboří. Úsměvy mužstva na toto téma zhořkly hned po několika málo minutách. Již po stoosmdesáti sekundách se dostali domácí útočníci ve dvou za obranu a po přihrávce pravděpodobně do ofsajdové pozice neměl Holoubek před prázdnou bránou žádné problémy. V sedmé minutě chtěl Petr Veselý vrátit míč na brankáře Pavla Veselého, ale svoji přihrávkou našel pouze několik metrů za obranou osamoceného Holoubka, který měl dálnici pro sólo dokonale vydlážděnou a podruhé překonal borovského brankáře. Hosté první čtvrt hodinu na hřišti prakticky neexistovali, naopak domácí, posíleni o některé hráče A týmu, je přehrávali rychlou a takticky i technicky vyspělou kombinací. Je třeba říci, že domácí byly asi zatím nejlepším týmem, se kterým se Borová v krajské soutěži utkala, jeho hráči byly fyzicky i technicky na výši. Ale v 15. minutě mohla Borová udeřit jako blesk z čistého nebe. Klement pláchl po Veselého přihrávce dvěma obráncům a ideálně naservíroval na hranici vápna míč Šrámkovi. Ten úplně sám mohl v klidu postupovat na domácího Padrnose, ale ukvapil se a z první mířil v jasné šanci hodně mimo. Hrůznou dvacetiminutovku pro hosty završil domácí, když po rychlé akci dokonale rozebrali hostující defenzivu a Holoubek završil čistý hattrick. Teprve poté se Havlíčkova Borová probudila a začala se dostávat na dostřel branky. Po půl hodině hry dostal míč krásně do běhu Šrámek, udělal kličku Padrnosovi, který jej sestřelil v pokutovém území. Rozhodčí pro hosty překvapivě vytáhl pouze žlutou kartu a nařízenou penaltu sám postižený se štěstím proměnil. O čtyři minuty později se po rohovém kopu dostal míč k Petru Veselému a jeho patičku zastavil obránce rukou. I druhý pokutový kop opět se štěstím proměnil Šrámek a opět bylo o co hrát. Domácí pak jednu svoji šanci zahodili a na druhé straně po trestném kopu mohl srovnat Hošák, ale jeho hlavičku Padrnos kryl, stejně jako vyrazil další střelu pod břevno na roh. Ve druhém poločase chtěli hosté zvýšit aktivitu a srovnat stav, ale dobře a tvrdě bránící domácí jim toho příliš nepovolili. Naopak z rychlých brejků domácí dvakrát v jasných šancích neuspěli. Hosté zahrozili střelou Hošáka z otočky, která prolétla jen těsně vedle tyče. Fotbalu nepřidal ani nepřesný hlavní rozhodčí, kterému spílali hlavně hosté. Dvacet minut před koncem dostal chvíli po sobě dvě žluté karty Němec a musel pod sprchy. Na hřišti se začalo hodně přiostřovat a začaly létat ostré zákroky. Po jednom skluzu domácího záložníka byl odvezen dokonce na pohotovost Šrámek. Hosté se snažili vytěžit něco ze standartních situací, ale ty se jim již příliš nevedly. Těsně před koncem bránil domácí útočník J. Veselému v rozehrání autu, ten oplácel a musel také předčasně pod sprchy. O minutu později se ještě tvrdě obtočil asistent trenéra u ligového dorostu Sparty Praha Holoubek kolem Kučery, vyhnul se vybíhajícímu Veselému a do prázdné branky završil svoje nedělní střelecké galapředstavení v divácky zajímavém zápase. Nervózní a tvrdý zápas tak nakonec skončil vítězstvím domácích, přesto mohli hosté určitě myslet  na bod. Havlíčkova Borová v příštím kolem přivítá Budíkov, se kterým se pokusí vylepšit si reputaci.

Humpolec B – Havlíčkova Borová 4:2 (3:2)

Branky: Šrámek 2(obě pk)

Čk: Němec, J. Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Kučera – Štefáček(65.M.Klement), Brukner(46. Z. Fruhbauer), Němec, Petr Veselý – Šrámek(70. P.Šmíd), Hošák, R.Klement