Havlíčkovu Borovou vyloupila rezerva Chotěboře

Ve třetím kole I.B třídy čekal na borovské fotbalisty bonbónek v podobě derby zápasu s rezervou Chotěboře. Hostům se podařilo pro sebe rozhodnout utkání již v samotném úvodu a domácí mohou žehrat na svoji přetrvávající střeleckou impotenci a nekoncentrovanost v úvodu.

Chotěboř vlétla do zápasu jako velká voda a naprosto dokonale Borovou zaskočila. Již v druhé minutě nesklapla domácím ofsajdová past a naprosto osamocený Bílek otevřel skóre zápasu. To napumpovala hostujícím hráčům do žil ještě více energie, jeden ze závarů gólem neskončil, ale v šesté minutě se po přesném pasu dostal míč k Bártovi, který jím, pro domácí nešťastně holení, přehodil Veselého. A hosté se mohli prosadit ještě jednou, po nedůrazném odkopu se ale Doležalovi odražený míč do branky trefit nepodařilo. Teprve zhruba od 15. minuty se začali v útoku připomínat i domácí. Němcova střela ale letěla mimo a Janáček po rohu hlavičkoval pouze do obránce.  Po pěkné kombinaci s Němcem měl ideální střeleckou parketu Petr Veselý, ale jeho slabou střelu k tyči hostující gólman v pohodě kryl. Ve 28. minutě se po závaru před pokutovým územím dostal k míči opět Petr Veselý, který prošel až před Křivského, ten na jeho přesnou střelu k tyči již nedosáhl a rozdíl ve skóre se ztenčil na jednu branku. Po chvíli z dobré pozice poslal jediný domácí střelec z trestného kopu míč vysoko nad. Po Štefáčkově trestném kopu lehce tečovaný míč málem přeletěl Křivského, ten jej ale stihl hbitě vyškrábnout mimo tři tyče. Na druhé straně Veselý nadvakrát kryl hostující střelecký pokus.  Pak R. Klement netrefil z voleje v pokutovém území přesný centr a obrovskou šanci pak spálil ještě do půle znovu Radek Klement, který dostal perfektní míč do uličky a pádil sám na branku hostí. Jeho pokus o kličku ale strážce hostující svatyně vystihl. Ve druhém poločase se obraz hry podobal tomu, jak končil poločas první. Hosté se prakticky jen bránili, jenže proměňování šancí je dlouhodobě největší slabinou domácího celku, i když se rozhodně nedá upřít snaha a bojovnost. Z pravé strany se ke střele odhodlal Petr Veselý, ale jeho dělovka prolétla jen těsně vedle tyče a před Klementem odkopl na poslední chvíli Křivský. Šrámek mířil levačkou mimo a nad pálil z dvaceti metrů Chlubna. Poté dostal míč po lajně Hošák, který naservíroval ze strany do stoprocentní pozice smolaři Radku Klementovi. Ten ale úplně sám před bránou trefil pouze Křivského. Dvacet minut před koncem běžel od půlky na bránu Šrámek, kterého těsně před vápnem jej fauloval Mudruňka. Němec ale poslal trestný kop přímo do Křivského rukavic. Hosté hrozili ve druhé půli sporadicky, ale Bílkova střela těsně vedle tyče patřila do kategorie nebezpečných. Velkou šanci si pak domácí vypracovali po Němcově přihrávce na Štefáčka. Domácí záložník však pálil v dobré přležitosti jen těsně mimo. Čtvrt hodiny před koncem pak posoudil sudí Málkův skluz po parádním Chlubnově pasu a důrazu střídajícího M.Klementa jako faul a domácí kopali pokutový kop. Jejich střelecký zmar však dokonal Petr Veselý, jehož střelu vynikající Křivský vyrazil a kryl i následující dorážku Hošáka. I přes další závar na vyhecovaném a ostrém konci utkání se již stav nezměnil a hlavně prospaný začátek zápasu a střelecká sterilita může domácí hodně mrzet. Havlíčkova Borová tak i přes poměrně slušný výkon poprvé ztrácela body, které si odvážejí domů hosté z Chotěboře.

Havlíčkova Borová – Chotěboř B 1:2(1:2)

Branka: Petr Veselý

Sestava:
Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Kučera – Štefáček (80. Brukner), Chlubna, Němec, Petr Veselý – R.Klement(75. M. Klement), Hošák, Šrámek