V derby se body dělily

Šlágr 12. kola okresního přeboru se odehrál ve Žďírci nad Doubravou, kde se domácí rezerva utkala s lídrem tabulky z Havlíčkovy Borové. Duel dvou nejlépe střílejích týmů soutěže přinesl šest branek.

Zápas, který výjimečně řídila trojice rozhodčích, začali lépe domácí, kteří hráli takřka celý první poločas prim. Hosté se až na několik výjimek nedostali ke svojí ofenzivní hře, což ale bylo zapříčiněno nejen jejich chybami, ale i dobrým výkonem ždírecké rezervy. V první šanci se ocitl z A-týmu vypomáhající Hanousek, ale Veselý proti němu vyběhl včas. Na druhé straně se jednou připomněli i hosté, ale Klementovo prostrčení k Hošákovi neprošlo. Domácí přitahovali útočné šrouby a dařilo se jim sbírat prakticky všechny míče směřující na hostující útočníky. V 15. minutě se hosté u autové čáry příliš dlouho snažili o kombinaci, až jim domácí sebrali míč a jejich útočník gólovou přihrávkou nepohrdl. 1:0. O pět minut později ale uhodilo i na druhé straně. Borová zahrávalo rohový kop a Šrámkovu teč si srazil Matějka do vlastní branky. Ždírecká rezerva ale nerezignovala a záhy přišel její druhý gól. Trestný kop z poloviny hřiště proplachtil ve vápně až k Sobotkovi. Ten sice napálil pouze břevno, ale míč se od brankáře Veselého odrazil za brankovou čáru. Hosty mohl potřetí potrestat Klupka, ale toho v samostatném úniku čistě zastavil M.Klement. Do kabin se tedy šlo za zaslouženého jednobrankového vedení domácích. Do druhé půle ale hosté vstoupili mnohem aktivněji a brzy přišly i jejich šance. Velkou příležitostí pohrdl Janáček, který mířil po Hošákově přizvednutí hlavou z malého vápna pouze nad Semelkovu branku. O minutu později domácí gólman s námahou vyrazil Veselého přímý kop. Krásnou akci si hosté schovali na 55. minutu, kdy si střídající Němec vyměnil míč s Veselým a krásným volejem zamířil o metr vedle. Domácí mohli kontrovat Matějkou, ale ten střílel zbrkle mimo a únikem aktivního Hanouska, kterého ale z úhlu výborně vytlačil P. Veselý. Vyrovnání přišlo v 60. minutě. Domácí obrana se nedohodla s brankářem a její chybu potrestal R. Klement. I poté se hrál svižný fotbal s šancemi na obou stranách. Před číhajícím Sobotkou uklidil  míč hlavou Němec a sólo stejného hráče zastavila obrana na poslední chvíli. Čtvrt hodiny před koncem se ale rychlý Hanousek protáhl středem hřiště a Veselému nezbylo než jej faulovat. Následovala penalta, kterou Zrzavý se štěstím proměnil. Borová naštěstí prakticky vzápětí srovnala, když domácí obránce špatně odhadl míč, Veselý se dostal do brejku a nezištnou přihrávkou vybídl k druhé brance R. Klementa. Ten si počkal až kolem něho Plíšek projede skluzem a srovnal na 3:3. Domácí se pak snažili ještě vyrovnat, Matějka mířil opět mimo, ale postupně jim docházely síly. Naopak naprosto neobsazenému Klementovi sebral po Fruhbauerově hlavičce z kopačky třetí gól vedle hlavičkující Hošák a v poslední minutě zbrkle střílel po Veselého přihrávce v dobré pozici nad bránu Němec. Soupeři se tak v korektně hraném utkání rozešli smírně. Hostující lídr tabulky v posledním utkání přivítá Ledeč, domácí zajíždí k dalšímu derby do Sobiňova.

Branky: vlastní, R. Klementt 2
Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Kučera(70. Fruhbauer) – Štefáček(46.Němec), Chlubna, Hošák, M. Klement – R. Klement, Petr Veselý, Šrámek