A tým Havlíčkovy Borové smetl v první zápase Věžnici

default.jpg
12.07.2017
Po zrušeném zápase se Žďárem nad Sázavou se utkala Havlíčkova Borová v prvním přípravném zápase s átřídní Věžnicí. Rozdíl dvou výkonnostních soutěží ale na hřišti příliš znát nebyl a domácí inkasovali potupnou šestku.

V sestavě s navrátilcem Petrem Veselým začali hosté o něco hůře než domácí, kteří hned zpočátku prověřili v bráně zaskakujícího Žáka. Borová se pak osmělila střeleckými pokusy Janáčka a Veselého nad bránu. V 8. minutě se již poprvé měnilo skóre, když hosté zaspali při autovém vhazování a domácí útočník dotlačil míč do sítě. Paradoxně tento gól zřejmě domácím ublížil, protože hosté se od této chvíle stali jasně lepším týmem. Nejprve se do obrovské šance dostal Šrámek, který ale v úniku domácího brankáře nepropálil, pak hlavičkoval vedle Janáček. Vyrovnání se hosté dočkali až po Blažkově průniku, po kterém se míč od tyče odrazil k volnému Frühbauerovi, který se trefil premiérově za A-mužstvo. Pak se do brejku dral znovu Blažek, jenže finální klička mu nevyšla podle představ. Domácí kontrovali dvěma ranami zdálky, které výtečně vytáhl Žák na rohový kop. Havlíčkova Borová pak strhla vedení na svoji strnu, kdy po dalším zmatku v domácí obraně vysunul Hošák Blažka do brejku, který sám unikající zakončil střelou na vzdálenější tyč. Věžnice pak trochu přidala a po jednom ze střetů v pokutovém území odpískal sudí Vavroušek penaltu proti hostím. Žák ale výborným zákrokem potvrdil dobrou nedělní formu a penaltu lapil. Před koncem první půle ještě Blažek v brejku minul pouze o milimetry a tak se blýskalo na druhé straně. Po špatně zahraném ofsajd systému dokázali domácí akcí středem hřiště srovnat. Do druhé půle vstoupila Věžnice o něco lépe, v 49. minutě natáhl domácí hráč a z pětadvacetimetrů překonal Žáka. Borová se ale nenechala otrávit a o pět minut později vybídl P. Veselý lahůdkovou přihrávkou přes šíři hřiště M. Klementa k útoku, které borovský záložník sám úspěšně zakončil. Borová pak Věžnici přikovala na její polovinu a skóre se mohlo měnit hned několikrát. Jednou mířil Veselý po rozehraném přímém kopu jen do clonících hráčů, po vrácené hlavičce zasáhl domácí brankář včas proti Hošákovi a Janáček přihrávku na Veselého neprotlačil. Hosté nakonec svoji převahu potvrdili i brankově. Z penalty prostřelil domácího brankáře P. Veselý, svoji krásnou kličkovanou přes tři obránce zakončil přesně Blažek a po odraženém míči se přesně k tyči trefil opět P. Veselý. V další šanci selhal Blažek a věžnický gólman vytěsnil i Fruhbaeurovu dorážku. Chvíli před koncem mířil hlavou nad ještě Hošák a Veselého pěkně kopnutý přímý kop vyškrábl domácí brankář s námahou nad břevno. Protože se ve druhé půli domácí Varex na příliš nezmohl, dohrávali v posledních minutách hosté v doslova exhibičním tempu a skóre se mohlo přelít přes magickou desítku. V dalším přátelském utkání změří Havlíčkova Borová síly ve Vepřové s Dolním Městem.

Sestava: Žák – Havlíček, J. Veselý, Kučera – M. Klement, Janáček, Chlubna, P. Veselý – Šrámek, Hošák, Blažek (Frühbaeur, Šmíd)

Branka: 2, P. Veselý 2, Fruhbauer, M. Klement

Autor: Janáček Jakub

Ubytovna

Kontakt:
Šnajdrová Vlasta
Tel: 606 155 953

Rozlosování jaro 2019

Pro zobrazení velkého náhledu kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku Zobrazit obrázek.

 

 

Poslední příspěvky

05.06.2019 | Štěho

Ahoj pánové, dávám na vědomí, že v pátek 21.6. od 17:00 se na hřišti koná moje loučení se svobodou, tak doufám, že se nás sejde co nejvíc. Jedná se o ryze pánskou záležitost, takže partnerky nechte doma. Zkrátka je to bez bab :-) Ještě bych rád poprosil, abyste tuto informaci šířili dál. Díky a těším se na vás.

31.05.2019 | bacek

Hošani, pouťovka se blíží..tak šup šup přihlášky do služby

31.01.2019 | Bruky

KARNEVAL: Borci 10.2.2018 odpoledne spolupořádáme s Mestysem dětský karneval. Máme na starosti výčep a kuchyni. Takže se hlaste do služby. Je potreba dost lidí, je to karneval hit rádia Vysočina, tudíž bude asi dost hostů. Takže mi napište na fcb fotbalborová, díky.

12.01.2019 | Bruky

Tento víkend trénink není a příští týden jsou tréninky v pondělí od 18.00 hodin a ve středu od 18:15. Přijďte včas, ať v uvedený čas trénink opravdu začne.

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)
více