A tým ve své první herní přípravě zvítězil

12.07.2017
Soupeř z druhé bétřídní skupiny čekal na borovské fotbalisty v prvním herním testu na novou sezonu. Na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou Borová přehrála těsně Herálec u Žďáru.

Úvod zápasu patřil jednoznačně Borové. Brzy po výkopu se po chybě obránce dostal k míči Šrámek a svůj sólový únik střelou mezi brankářovi nohy proměnil. O tři minuty později Borová dobře zakombinovala na levé straně, Šrámek pak poslal přesný pas na nabíhajícího Veselého, který v pohodě placírkou z voleje přidal druhý gól. Herálec kontroval v 10.minutě. Po trestném kopu míč prolétl na malé vápno, kde se ocitl volný hráč soupeře a snížil. Až do konce poločasu pak byla hra oboustranně poměrně vyrovnaná a příliš gólových šancí se neurodilo. Reflexivní zákrok musel předvést brankář Veselý, který zblízka vytáhl pokus heráleckého hráče. Na druhé straně mířil Janáček hlavou po rohu mimo branku a ani další šance skórem nepohnuly. Ve druhém poločase se hrál přeci jen divácky zajímavější fotbal i s několika pěknými akcemi na obou stranách. V 56.minutě se k míči dostal Blažek, protáhl se kolem obránce a přesnou střelou k vzdálenější tyči skóroval. Hosté mohli brzo odpovědět, ale gólman Veselý vytěsnil střelu na rohový kop. Vedle pak střílel Němec, svůj další únik neproměnil Blažek, před Veselým zasáhl včas gólman Herálce a Z.Fruhbauer před brankou míč hlavou minul.  Hráči Herálce sice dobře kombinovali v poli, ale dlouho si až na nepřesné střely zdálky vyloženou šanci nevytvořili. Čtvrt hodiny před koncem však po špatné rozehrávce a následné chybě borovské defenzivy se k odraženému míči dostal herálecký záložník a míč napálil přesně do šibenice. Borová mohla z několika dalších útoků trestat chyby soupeřovy obrany, v největší šanci se ocitl Veselý v tandemu s Blažkem, kteří běželi ve dvou na jednoho obránce, ale prvně jmenovaný zbytečnou patičkou možnost zhatil. Chvíli před koncem pak dostal Herálec po sporné penaltě možnost k vyrovnání, ale brankář Veselý potvrdil svoji dobrou zápasvou formu a pokutový kop bravurně vykryl. Zápas tak nakonec skončil jednobrankovým vítězstvím Borové. V další testu ji čeká béčko Žďáru nad Sázavou, které ve svém Okresním přeboru suverénně kraluje.

Havlíčkova Borová – Herálec: 3:2(2:1)

Branky: Šrámek, Blažek, Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Tonar, Kučera, Janáček – Blažek, Chlubna, Z. Fruhbauer, Němec, M.Klement – Petr Veselý, Šrámek(Fikar, Šmíd, Brukner, A.Fruhbauer)

Autor: Jakub Janáček