Historie kopané v Havlíčkově Borové – díl pátý

Vzpomínky pamětníků vždy s přibývajícími léty blednou, a proto je třeba čas od času si některé z nich připomenout. Podívejme se proto opět, jak si vedl borovský fotbal po nováčkovské sezóně v okresním přeboru.

V. Ročník 1972/73

V Havlíčkově Borové se hraje druhým rokem okresní přebor, tentokráte končí mužstvo na 12 místě, které si vysloužilo za 19 bodů a skóre 42:68. Celkově se tým dočkal 28 zápasů(včetně přátelských – nejvíce odehráli J.Zvolánek, Nepovím  a Štětina s 26 zápasy), ve kterých vstřelil 54 branek. Korunu pro nejlepšího střelce tentokráte uzmul Jiří Zvolánek se 14 trefami. Jako tomu je u vesnických oddílů často, i zde začaly být problémy se zajišťováním tréninků. Trenér citelně scházel, i když se Josef Šorf, M.Kudrna, nebo F. Procházka snaží o mužstvo starat. Tréninky nemají pevnou podobu ani řád a spíše se jedná pouze o (mezi hráči vždy velmi populární) bago. Lehké zvýšení výkonnosti zaznamenalo dorostenecké družstvo, které hrálo pod vedení M. Křesťana a obsadilo konečné desáté místo.

VI. Ročník 1973/74

Tým dospělých se po nevalných výkonech v minulé sezoně obdivuhodně zvedl a ve svojí třetí okresní sezóně zaválel takřka na výbornou a zjednal si mezi svými soupeři více respektu. V 26 zápase tým urval 28 bodů, vstřelil 62 branek proti 64 inkasovaným a obsadil pátou příčku okresního přeboru, což se velice dlouho nedařilo překonat. V celkových 41 zápasech ( plnou zátěž si z 38 hráčů připsal pouze J.Staněk  ) zatížili střelci branková konta soupeřů celkem 111 brankami. Střelecký titul opět po roční pauze putoval do jiných rukou – tentokráte si jej 36 brankami zasloužil Josef Nejedlý za kterým zela ve střelecké tabulce propast patnácti branek. Vedení jarní i podzimní přípravy si tentokráte vzal na starost Otto Hájek. Lepší výsledky opět vykázalo i družstvo dorostu, které opět v tabulce vyšplhalo vzhůru – tentokráte na páté místo.

zdroj: 20 let organizované kopané 1968 - 1988