Boca C mistrem okresního přeboru

Po loňské nevydařené sezoně, ve které se futsalisté Bocy Chotěboř C umístili ve spodních patrech okresního přeboru, nastal obrat. Tým, jehož kádr v drtivé většině tvoří fotbalisté Havlíčkovy Borové dosáhl na pohár pro mistra přeboru!

Konečné vítězství se nakonec podařilo zajistit na posledním turnaji, který se odehrál v Ledči nad Sázavou. Boca se zde hned v prvním utkání střetla s ledečským Elkomplexem, který byl v závěru jejím hlavním konkurentem v boji o první příčku.

Zápas však Boca, přestože nebyla v nejsilnějším složení, celkem s přehledem kontrolovala a zvítězila 3:1.

Zdálo se být tedy rozhodnuto, jenže protože nebyly k dispozici průběžné tabulky, stále nikdo pořádně nevěděl, jak velký náskok tým v čele soutěže má.

Další zápas se žďíreckými Zoufalci, kteří také ještě mohli zasáhnout do boje o čelo, byl dost hektický a první poločas skončil divokou přestřelkou 5:4 pro Žďírec. Ve druhé půli Boca soupeře zatlačila a brankou Chlubny zaslouženě vyrovnala na konečných 5:5. Soupeř hodně fauloval, ale k dalšímu, v pořadí šestému nedovolenému zákroku a tedy akumulované penaltě je Boca za celých devět minut nedotlačila.

Definitivu tak prvnímu místu měl dát poslední zápas s rezervou brodských Chlapíků. Boca si v první půli dvěma parádními trefami Hospodky a jednou Fikara vystřílela náskok, který již udržela. Chlapíci sice snížili na rozdíl jediné branky, ale po vítězství 3:2 se mohla Boca C radovat z konečného prvního místa v soutěži.

Sestava: Pavel Veselý - Janáček, Hospodka, Chlubna, Šmíd - Fikar, Z. Fruhbauer, A. Fruhbauer, Šrámek

Hráči podávali po celou sezonu slušné výkony až na úplný propadák ve druhém zápase s Broďáky (2:9) a dvě prohry s Premiem Světlá, které patřilo spíše ke spodku tabulky. Nebýt jich mohlo být o mistru rozhodnuto již mnohem dříve.

Naopak dobrá utkání sehrála Boca v obou duelech s Elkomplexem, nebo brodským Naganem, které i přes kvalitu kádru nezasáhlo do souboje o první místa.

Radek Šrámek se nakonec stal s 26 trefami i druhým nejlepším střelcem, byť za suveréním Dvořákem z Ledče zaostal o jedenáct branek.

Kádr mužstva, který se v průběhu sezony alespoň jednou na palubovce v Chotěboři či Ledči představil (snad na nikoho nezapomenu):

Novosad, Pavel Veselý – Šmíd, Janáček, Chlubna, Hospodka, Z. Frühbauer, Kučera, Ďoubal, A. Frühbauer, Šrámek, Petr Veselý, Hošák, Havlíček, Fikar, Štefáček

Tabulka celé sezóny

Pořadí

Tým

Zápasů

Výher

Remíz

Proher

Skóre

+/-

Úspěšnost