Boca C o patro výš. V okresním přeboru.

Řada novinek čekala do nové sezóny na borovské futsalisty v barvách chotěbořské Bocy. Postup do vyšší soutěže-okresního přeboru, nový turnajový systém, delší hrací doba a v neposlední době i přejmenování z Bocy B na Bocu C.

Prvním záložním týmem, tedy béčkem se totiž stal bývalý Chánov Chotěboř, jehož hráči přešli v krajském přeboru pod křídla Bocy. (Změnou tudíž prošla i bývalá Boca C - která ostatně postoupila ze II. do I. třídy -  ta se musela přejmenovat na D). Tedy nově u Bocy C se však nic nezměnilo na jejím loňském postupu z I. třídy do okresního přeboru. V okresních soutěžích se pro letošní ročník mění hrací systém. Bude mnohem více turnajů, ve kterých každý tým nastoupí pouze k méně zápasům, v těch ovšem zároveň narostla hrací doba každého poločasu na 20 minut.
Pozn: Bocu C čeká osm turnajů, každý se dvěma zápasy
V prvním z osmi klání tak změřila Boca v Havlíčkově Brodě síly s MKC Světlá nad Sázavou a S.U.D Světlá B.

Boca C – MKC Světlá 3:4(2:2)
První utkání v okresním přeboru sehrála Boca dosti nešťastně, ale nutno také přiznat, že se jí herně příliš nedařilo.  A zejména v úvodním poločase byla horší prakticky ve všech herních činnostech. V úvodu ovládali hru rozehranější světelští, kteří se dostali do několika šanci, ale branka pro ně zůstávala dlouho zakletá, nakonec však jako první vstřelili branku po rychlém brejku a přesné střele. Po chybě obránce však srovnal Němec a i v poli se situace vyrovnala. MKC se ujalo vedení ještě do poločasu, ale tentokráte srovnal Blažek. Ve druhém poločase si nováček vytvořil spoustu dobrých šancí, ale jeho koncovka byla více než mizerná. Navíc Boce nepomohl ani nešťastný vlastní gól Frühbauera. Na ten však ještě stihl odpovědět Němec, který potrestal nepovedenou kličku protivníkova obránce.  Za stavu 3:3 pak neproměnil Blažek po krásné přihrávce před odkrytou klec stoprocentní gólovku a z rychlého protiútoku od vlastní branky Světlá definitivně strhla chvíli před koncem vítězství na svoji stranu. Pět vteřin před sirénou pak ještě odmítnul vyrovnání dva metry před prázdnou brankou Hošák, a také proto nakonec nezískala Boca ani bod.
Branky: Němec 2, Blažek

Boca C – S.U.D. Světlá B 4:1(2:0)
Druhý zápas vyšel Boce o poznání lépe. Podařilo se jí zklidnit hru, zlepšit pohyb po hřišti i lépe držet míč. Hned v první minutě se přesně trefil Hošák a ještě do poločasu se po pěkné souhře celé čtyřky trefil nádherně do šibenice Hospodka. V prvním poločase byla Boca lepší, vypracovala si několik šancí, ale protože ani jeden z brankářů již gól nepustil, skončil poločas zaslouženým vedením. Ve druhém dějství se trefil přesně Fruhbauer a po něm ještě Němec a bylo prakticky po zápase. Na konci se pak dostali do tlaku na chvíli i světelští a tři minuty před koncem se jim podařilo korigovat na 4:1. Boca C se tak dočkala své první výhry v okresním přeboru. Škoda jen, že v prvním zápase se alespoň o bod připravila prakticky sama.
Branky: Hošák, Hospodka, Fruhbauer, Němec

Sestava: Lupták – Chlubna, Hošák, Janáček, Hospodka – Šrámek, Fruhbauer, Němec, Blažek

Autor: Jakub Janáček

07.08.2018 | David Fríba

Zdarec borci, omlouvám se do 16.8. z tréninků,prvního zápasového víkendu a služby na zábavě v Cibotine. Budu na dovolené. Takže hodně štěstí v prvním utkání. :)

04.08.2018 | Alien + Štěho

Ahoj kamarádi, v pátek 10.8. oba slavíme 33. narozeniny + je třeba ještě dozapít malou Danielku, proto jste všichni srdečně zváni do garáže na čuníka, pivíčko a další dobroty. Začínáme cca v 17:00, drahé polovičky a děti s sebou. Ještě si dovolíme poprosit, abyste tuto zprávu šířili dále, ať se nás sejde co možná nejvíce. Díky a už se na vás těšíme.

26.06.2018 | PŘÍPRAVA

Kdo mate zajem tak 10.7 zacina priprava na novou sezonu.Sraz v kabinach v 17.30 .

12.06.2018 | Frucko

Našim je to jedno. Stejně půjdou sloužit jedni a ti samý....#::-|:-D

07.06.2018 | Bruky

Upozornění: Pouze do neděle 17.6.2018 se lzde u mě nahlásit jako účastník oslav 50ti let fotbalu s nárokem na nějaké občersvtení zdarma. Poté již účast možná, ale občerstvení za svoje.