Boca C o patro výš. V okresním přeboru.

Řada novinek čekala do nové sezóny na borovské futsalisty v barvách chotěbořské Bocy. Postup do vyšší soutěže-okresního přeboru, nový turnajový systém, delší hrací doba a v neposlední době i přejmenování z Bocy B na Bocu C.

Prvním záložním týmem, tedy béčkem se totiž stal bývalý Chánov Chotěboř, jehož hráči přešli v krajském přeboru pod křídla Bocy. (Změnou tudíž prošla i bývalá Boca C - která ostatně postoupila ze II. do I. třídy -  ta se musela přejmenovat na D). Tedy nově u Bocy C se však nic nezměnilo na jejím loňském postupu z I. třídy do okresního přeboru. V okresních soutěžích se pro letošní ročník mění hrací systém. Bude mnohem více turnajů, ve kterých každý tým nastoupí pouze k méně zápasům, v těch ovšem zároveň narostla hrací doba každého poločasu na 20 minut.
Pozn: Bocu C čeká osm turnajů, každý se dvěma zápasy
V prvním z osmi klání tak změřila Boca v Havlíčkově Brodě síly s MKC Světlá nad Sázavou a S.U.D Světlá B.

Boca C – MKC Světlá 3:4(2:2)
První utkání v okresním přeboru sehrála Boca dosti nešťastně, ale nutno také přiznat, že se jí herně příliš nedařilo.  A zejména v úvodním poločase byla horší prakticky ve všech herních činnostech. V úvodu ovládali hru rozehranější světelští, kteří se dostali do několika šanci, ale branka pro ně zůstávala dlouho zakletá, nakonec však jako první vstřelili branku po rychlém brejku a přesné střele. Po chybě obránce však srovnal Němec a i v poli se situace vyrovnala. MKC se ujalo vedení ještě do poločasu, ale tentokráte srovnal Blažek. Ve druhém poločase si nováček vytvořil spoustu dobrých šancí, ale jeho koncovka byla více než mizerná. Navíc Boce nepomohl ani nešťastný vlastní gól Frühbauera. Na ten však ještě stihl odpovědět Němec, který potrestal nepovedenou kličku protivníkova obránce.  Za stavu 3:3 pak neproměnil Blažek po krásné přihrávce před odkrytou klec stoprocentní gólovku a z rychlého protiútoku od vlastní branky Světlá definitivně strhla chvíli před koncem vítězství na svoji stranu. Pět vteřin před sirénou pak ještě odmítnul vyrovnání dva metry před prázdnou brankou Hošák, a také proto nakonec nezískala Boca ani bod.
Branky: Němec 2, Blažek

Boca C – S.U.D. Světlá B 4:1(2:0)
Druhý zápas vyšel Boce o poznání lépe. Podařilo se jí zklidnit hru, zlepšit pohyb po hřišti i lépe držet míč. Hned v první minutě se přesně trefil Hošák a ještě do poločasu se po pěkné souhře celé čtyřky trefil nádherně do šibenice Hospodka. V prvním poločase byla Boca lepší, vypracovala si několik šancí, ale protože ani jeden z brankářů již gól nepustil, skončil poločas zaslouženým vedením. Ve druhém dějství se trefil přesně Fruhbauer a po něm ještě Němec a bylo prakticky po zápase. Na konci se pak dostali do tlaku na chvíli i světelští a tři minuty před koncem se jim podařilo korigovat na 4:1. Boca C se tak dočkala své první výhry v okresním přeboru. Škoda jen, že v prvním zápase se alespoň o bod připravila prakticky sama.
Branky: Hošák, Hospodka, Fruhbauer, Němec

Sestava: Lupták – Chlubna, Hošák, Janáček, Hospodka – Šrámek, Fruhbauer, Němec, Blažek

Autor: Jakub Janáček

Rozpis příprava

17.2.2018 18:00 UT Chotěboř - HB A - Rozsochatec

25.2.2018 18:00 UT ZR HB A - Hamry nad Sázavou

11.3.2018 16:00 UT ZR HB A - Herálec ZR

24.2.2018 18:00 UT Chotěboř HB B - Vepřová

3.3.2018 18:00 UT Chotěboř HB B - V. Losenice

13.02.2018 | Adam

24.2. Od 18:00 hodin přátelské utkání proti vepřové pro beko. Sraz v 17:00. Hraje se v Chotěboři

02.02.2018 | pulec

kdo pak píská?

18.01.2018 | Bagi

Áčko jo

11.01.2018 | Adam

čus 3.března od 18 hod. přátelské utkání proti Velké Losenici ve ždáru

06.01.2018 | Bruky

Tak hoši, zítra 7.1.2018 v 15:00 hodin první trénink A+B. Sraz v kabinách ve 14:30 hodin. Půjdeme nahoru k vodárně, v případě hodně špatného počasí do sokolovny.