Boca B boj o postup zvládla. Se štěstím..

Posledním turnajem byla minulý víkend zakončena i druhá nejvyšší futsalová okresní soutěž I. třída. Boj o první místo byl pořádně tuhý a tři nejlepší týmy se poskládaly v rozmezí jediného bodu. Na prvním místě se nakonec vyhřívá Boca Chotěboř B.

Boca Chotěboř B – 1.FC Nováci 3:1(2:1)

Do rozhodujícího turnaje vstoupili hráči Bocy se dvěma posilami z A týmu – Tomášem Blažkem a Romanem Provazníkem. Utkání začalo pro favorita skvěle. Hned po půl minutě povodil Štefáček obránce a předložil Blažkovi míč před prázdnou branku. 1:0. První čtyřka po brance vystřídala a i ani druhá se nenechala zahanbit. Provazník po minutě napálil sklepnutý míč a prostřelil gólmana Matějku. Pak se hra poněkud vyrovnala, i když na šance stále vedla Boca. Brankář Matějka však chytal stejně jako po celý turnaj výtečně. Novákům se pak podařilo dvě minuty před koncem poločasu snížit. Boca však komplikace nepřipustila, v podstatě v druhé půli kontrolovala hru, jen ne a ne vstřelit uklidňující branku. To se nakonec podařilo čtyři minuty před koncem Provazníkovi, který svojí typickou ranou upravil stav na konečných 3:1.

Branky: Provazník 2, M.Blažek

Boca Chotěboř B – Broďáci 1:3(0:1)

V dalším utkání se utkala Boca s dalším aspirantem na postup. Na tým Broďáků se jí ale nikdy nedařilo a i nyní mělo možná příliš vysoké sebevědomí Bocy dostat pořádný políček. Resumé zápase ale mohlo znít jinak, než jak vypověděl konečný výsledek. Boca zpočátku svého soupeře drtivě sevřela na jeho polovině a v prvních pěti minutách její hráči zahodili snad šest sedm stoprocentních šancí a jasně vypadajících přečíslení. Brodáci pořádně vlastně zahrozili až gólem, který přišel po trestuhodném neobsazení a přesné střele po padajícím Luptákem. Ve druhém poločase se scénář opakoval, zahozené šance přibývaly, ale hra Bocy se dostávala s přibývajícím časem do křeče. Tu umocnilo nedohodnutí se Luptáka se Šrámkem a druhý gól. Tři minuty před koncem šla Boca do power play, ale vůbec k ničemu se nedostala, naopak Broďáci přidali další branku. Kosmeticky ještě skóre upravil hned z rozehrávky krásnou ranou z půlky do šibenice Provazník. Boca po špatném výkonu ve druhé půli již musela spoléhat na zaváhání soupeřů.

Branka: Provazník

Boca Chotěboř B – Česká Bělá 5:2(3:1)

Na dalšího soupeře vlétli hráči jako velká voda a po několika málo minutách to byla po dvou brankách Hošáka a jedné Němce hned tři nula. Boca ale pak s vedomím že se zřejmě nemůže nic stát začala hrát špatně a zbytečnými fauly dostala soupeře do hry. Jeden trestný kop proměnil bělský Rakušan a hned zkraje druhé půle Bělá snížila na rozdíl jediné branky. Pak ale favorit přeci jen přidal a jeho hráči dvakrát vypracovali pozice pro Blažka, který se nemýlil a i některé další akce volaly po gólovém zůročení. Pak se již utkání dohrávalo v poměrně poklidném tempu a tři body byly zaslouženě připsány Boce, i když ta ani zde nepodala příliš dobrý výkon.

Branky: Hošák 2, M.Blažek 2, Němec

Boca Chotěboř – Velká Losenice 2:0(2:0)

V posledním zápase čekal na Bocu nepříjemný soupeř. Tým Velké Losenice svoje technické nedostatky dohání nezměrnou bojovností a na malém hřišti v Přibyslavi jejich styl platil na všechny soupeře. Boca ale začala dobře, hned na začátku se uvolnil Blažek a prostřelil brankáře. Poté se do míče opřel Provazník a po teči jednoho z obránců míč zapadl do sítě. Boca hrála toto utkání celkem v klidu, i když se její soupeř dostal do několika šancí, Lupták byl však vždy pozorný. A protože Boca svoje možnosti již tradičně zahazovala, tak se na stavu utkání se až do konce již nic nezměnilo. Zklamání hráčů rezervy divizního celku však již po odjezdu z haly vystřídalo nadšení, když se z kuloárních kruhů donesla zpráva o překvapivé remíze Broďáků s Premiem a tudíž a posunu Bocy na konečné první místo tabulky před druhé Chlapíčky a nakonec až třetí Broďáky. Boca Chotěboř B si tak tak vybojovala právo na okresní přebor, ve kterém již exceluje mnoho známých postav okresního fotbalu.

Branky: M. Blažek, Provazník

Sestava: Lupták – Šrámek, Chlubna, Šmíd, Janáček, Fruhbauer – Němec, Štefáček, M. Blažek, T. Blažek, Provazník, J.Veselý, Hošák

Pořadí

Autor: Jakub Janáček