Rezerva Bocy ztratila první místo, ale vše má nadále ve své moci

Nejméně vydařený letošní turnaj sehrála v neděli „borovský“ B tým Bocy Chotěboř. Poprvé v soutěži tým ztratil svůj skalp a spadl na druhé místo průběžného pořadí. Když však na posledním klání vše vyhraje, může slavit celkové vítězství v I. třídě.

Boca Chotěboř B – Chlapíci HB 0:3(0:2)

Hned v prvním ranním zápase narazila Boca na silný tým Chlapíků, který se v neděli představil v báječné formě a vyhrál naprosto všechny zápasy. Utkání bylo sice poměrně vyrovnané, ale Chlapíci byli chladnokrevnější, dravější a nebezpečnější před bránou. Již v 5. minutě potrestali Chlubnovu chybnou rozehrávku, a když si o dvě minuty později srazil Janáček do brány Jarošův střílený centr, musela Boca dohánět již dvoubrankový rozdíl. Z několika svých  velkých šancí (Hošák, Šrámek, Němec) se jí však snížit nepodařilo a i Lupták v bráně naštěstí svůj tým ještě podržel. Ve druhé půli se opět hrála vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách, ale Chlapíci byli o něco důraznější, z čehož pramenil i jejich třetí gól. A když je nakonec podržel v závěru i brankář Kučírek, připsal si brodský tým cenný, ale víceméně zasloužený skalp.

Boca Chotěboř B – Premium Světlá nad Sázavou 4:2(1:1)

Ve druhém zápase čekal na Bocu outsider soutěže a výsledkově to měla být jasná záležitost. Herně snad také i byla, ale naprosto neuvěřitelné množství zahozených gólových šancí notně přispělo k dramatičnosti duelu. Po několika možnostech Bocy se Premium dostalo v první půli snad dvakrát před bránu a jednou z trestného kopu dokonce otevřelo skóre. Pak však tvrdou ranou prostřelil brankáře Němec a bylo srovnáno. Ještě do půlky borovští zahodili hned několik jasných šancí, v čemž pokračovali i ve druhém poločase a vynikal hlavně Hošák  .  Premium se také dostalo do dvou šancí, jednu zlikvidoval Lupták, ale při druhé byl již krátká a Světlá se dostala do vedení. Naštěstí však Boca pak zabrala. Přes dva obránce se dostal Šrámek a pověsil míč pod břevno, stejně jako o chvíli později Blažek. Chvíli před koncem ještě zamířil levačkou na vzdálenější tyč přesně Chlubna a bylo rozhodnuto, přestože výsledné skóre mělo být snad dvouciferné.

Branky: Němec, Šrámek, Blažek, Chlubna

Boca Chotěboř B – FC Skuhrov 1:1(1:0)

Nepříjemný soupeř čekal na Bocu ve třetím zápase. Ta se však do protivníka od začátku zakousla a vypracovala si šance. Blažka fauloval brankář a Boca kopala penaltu. Gólman, který však za svůj zákrok nebyl překvapivě potrestán ani žlutou kartou však zasahovat nemusel, Šrámek poslal penaltový pokus po zemi vedle tyče. Pak ještě Krajíček vychytal v jsné pozici Němece a Skuhrov s několika hráči z krajského přeboru vyrovnal hru. Boca jej sice většinu času držela dobrou kombinací na jeho polovině, ale jeho hráči vyráželi do velice nebezpečných brejků, z nichž jeden skončil po Pospíchalově dělovce na tyči. Přesto se však prosadil před brankářem Šrámek a Boca vyhrála poločas.  Začátek druhého dějství však začal lépe Skuhrov, který Bocu zatlačil na několik minut před její bránu a nakonec i Blažek prostřelil Luptáka. Pak se hra opět vyrovnala, ale Hošákovi se při samostatném nájezdu míč zamotal, a když se i Chlubnova střela otřela o břevno, skončil zápas remízou, což je pro Bocu v boji o první míst ztráta.

Branka: Šrámek

Boca Chotěboř B – Chánov Chotěboř B 3:2 (2:0)

Chánovu se celý turnaj vůbec nepovedl a možná k tomu přispěla i jejich první nedělní prohra s Bocou. Ta byla v prvním poločase lepším týmem, míč měla více ve své moci a měla i více šancí. Ve čtvrté minutě Štefáček krásně poslal na párek dva obránce a pak si poradil i s gólmanem Duškem a o chvíli později trefil ze strany přesně pod břevno Blažek. Pak ještě dvakrát pálil jen těsně mimo Němec a na druhé straně vytáhl dva pohotové zákroky i Lupták. Velkou šanci pojistit vedení měl Štefáček, kterému narazil do běhu Němec. Ten se pěkně vyhnul kličkou Duškovi, ale pak si míč sám před prázdnou bránou ukopl do zámezí. Druhý poločas již byl vyrovnanější a Chánov se po chybách Bocy dostával i do velkých šancí. Ta sice byla kombinačně lepší, ale chánovští trestali chyby. Nejprve v souboji na půlce neuspěl Šrámek a soupeř snížil a pak ze zákrytu těl prostřelil Luptáka i Turek, což kvitovaly přihlížející týmy Chlapíků a Broďáků potleskem. Poslední čtyři minuty však Boca soupeře zmáčkla a nakonec se po několika šancích Šrámkem dočkala třetí branky. V poslední minutě ještě nesmyslně a netakticky vyrazili hráči Bocy ve třech dopředu čímž otevřeli zadní vrátka Chánovu, jeho hráč však mířil mimo a zápas tak skončil vítězstvím Bocy. Pokud ta vyhraje na posledním turnaji v Přibyslavi všechny zápas, může slavit první míst. Proto bude třeba postavit po dohodě (např s A týmem) alespoň na  dva první a důležité zápasy skutečně silný tým a šanci nepustit.

Branky: Štefáček, Blažek, Šrámek

Sestava: Lupták – Janáček, Šmíd, Chlubna, Šrámek – Němec, Štefáček, Blažek, Hošák, Pavel Veselý

Pořadí

Rozpis podzim 2018