Futsalisté Bocy B udrželi v Ledči první místo o skóre

Druhým turnajem navázala I.futsalová třída havlíčkobrodska na své předešlé boje. V Ledči se zřejmě již utrhly dva vedoucí týmy na čele, které budou největšími adepty na první místo. Boca Chotěboř B složená s hráčů Havlíčkovy Borové a tým Broďáků.

1.FC Nováci – Boca B 3:3(2:1)

Do prvního zápasu celého dne vstoupili mnohem lépe keřkovští hráči v dresu Nováků a při gólovkách Flekala a Čejky se vyznamenal Lutpák. Boca se nemohla v první půli dostat do tempa a i přes její šanci se hned dvakrát po brankách Šrámka a Čejky dostal do dvoubrankového vedení. Ještě do poločasu se však podařilo snížit Hošákovi. Nováci se pak ještě jednou po druhé brance Šrámka utrhli na dvoubrankový náskok, ale pak již Boca zabrala a svého soupeře přimáčkla do defenzivy. Výsledkem bylo snížení Němcem a čtyři minuty před koncem ve skluzu srovnal Šmíd. Boca nakonec ještě mohla zvítězit, ale Blažek napálil tvrdou střelou pouze tyčku a tak se oba soupeři rozešli smírně.

Branky: Hošák, Němec, Šmíd

Boca B – Broďáci 2:2(1:2)

V druhém duelu Boca narazila na tým Broďáků, který prozatím okupuje druhé místa tabulky a šlo tedy o souboj prvního s druhým. Ten začali mnohem lépe hráči Bocy, kteřá již v první minutě otevřeli Šrámkem skóre. Soupeř se ovšem nepovedeným začátkem nenechal rozhodit a dvěma brankami během tří minut otočil stav ve svůj prospěch. Boca pak přežila šanci Roseckého a sama mohla dvakrát trestat. Blažka však pokaždé vychytal brankář soupeře. Druhý poločas otevřela rychlá akce po ose Janáček-Štefáček-Kučera, ale posledně jmenovaný mířil v gólové pozici mimo branku. Boce se však podařilo chvíli poté Blažkem srovnat a i přes některé šance na obou stranách se již stav nezměnil. Dva nejlepší týmy soutěže se tak rozešly smírně.

Branky: Šrámek, Blažek

Česká Bělá – Boca B 0:5(0:3)

Nováček soutěže v podobně týmu z České Bělé čekal na Bocu ve třetím utkání. Hráči Bocy měli otěže zápasu již od prvních minut naprosto pevně v rukách a jen fantasticky chytající gólmana Sobotka jim nedovolil v prvních minutách několikrát rozvlnit síť za svými zády. V 6. minutě však obral obránce o míč Janáček a před prázdnou branku jej naservíroval Štefáčkovi, který otevřel skóre. O chvíli později běžel sám na brankáře Hošák, který se mu chladnokrevnou kličkou vyhnul a zvýšil stav na 2:0 a ještě do poločasu tentýž hráč sebral obránci míč z nohy a přesnou střelou k tyči vstřelil třetí gól. Ve druhé půli pokračovala exhibice Bocy, která ovšem mohla branek přidat mnohem víc. Čtvrtý gól ideálně připravil Štefáčkovi Němec, který se krásně zbavil obránce a přesnou přihrávkou jej vyzval ke skórování. Ten o chvíli později s díky situaci zopakoval, tentokráte v obráceném gardu a bylo to 5:0. V závěru se do dvou příležitostí dostali i hráči Bělé, ale Lupták si svoje čisté konto zhatit nenechal a tak Boca zvítězila pětibrankovým rozdílem.

Branky: Hošák 2, Štefáček 2, Němec

Velká Losenice – Boca B 2:3(2:1)

Další nováček se Boce postavil v posledním zápase a nutno dodat že to byl o poznání větší boj. Losenice se představila jako důrazný tým, který některé technické nedostatky nahrazoval velkou snahou a bojovností. Brzy po začátku vypálil zdálky Fruhbauer a jeho střela přesně zapadla do sítě a i v dalších dvou šancích se objevili hráči Bocy. Šmíd však poslal míč ze dvou metrů nad a brankou neskončil ani závar v pokutovém území Losenice. Ta se však ještě do půle vzamatovala a dvěma rychlými brankami po chybách soupeře otočila stav. Ve druhém poločase byla Boca herně lepší avšak hned několik přečíslení gólem neskončilo a Losenice pak v poslední čtvrtině zápasu mohla dvakrát při stoprocentních gólovkách trestat. Naštěstí pro Bocu však v šesté minutě krásnou akci rozehrál Šrámek s Veselým, který našel přes šíři hřiště před bránu nabíhajícího Chlubnu a ten srovnal. O chvíli později Boca sehrála podobnou akci, na jejímž konci byl Šmíd, který definitivně strhl stav na stranu svého týmu. V poslední gólovce pak zblízka selhal Šrámek a tak utkání skončilo jednobrankovým vítězstvím rezervy Bocy.

Branky: Fruhbauer, Chlubna, Šmíd

Sestava v průběhu celého turnaje: Lupták – Janáček, Šmíd, Chlubna, Veselý, Šrámek, Fruhbauer – Hošák, Blažek, Němec, Štefáček, Kučera

Tabulka celé sezóny

Pořadí