Boca C může slavit první místo

S vědomím, že osud mají pouze ve svých rukou-tedy na svých kopačkách, nastupovala Boca C k poslednímu turnaji II. okresní futsalové třídy. Pokud by vše vyhrála, měla první místo jisté. I přes komplikace v podobě dvou remíz, může C tým slavit konečné, byť těsné celkové prvenství.

Boca C – Česká Bělá 2:2

V úplně prvním duelu celého dne na Bocu narazila nevyzpytatelná Česká Bělá. Ta se v ospalém úvodu rychleji probudila a otevřela skóre. Prakticky celý první poločas se hrál nudný futsal pouze s minimem šancí na obou stranách. Naštěstí pro Bocu se jedna ještě do poločasu ujala a po Štefáčkově patičce vymetl šibenici Tonar. Druhou půli začal lépe favorit a po rozehraném trestném kopu se přesně k tyči trefil Štefáček. Nekoncentrovanost v závěru ale stála Bocu plný bodový zisk. Bělá zahrávala rohový kop, Denk propasíroval dvě vteřiny před koncem patičkou míč do sítě a srovnal na 2:2.

Branky: Tonar, Štefáček

Boca C – Kladiváři 3:2

Nejhorší výkon podala Boca jednoznačně proti Kladivářům, kteří byť jsou snaživým týmem, neměli být favoritu srovnatelným soupeřem. Ovšem hned na počátku se jim podařilo otevřít skóre a jejich soupeř mohl být rád, že se mu podařilo do půle srovnat. Na počátku druhého dějství přidala Boca Veselým a Štefáčkem dvě rychlé branky a zdálo se být rozhodnuto, jenže Kladiváři z ojedinělého útoku parádně trefili k tyči a utkání zdramatizovali. I přes několik šancí Bocy již branka ale nepadla a rozpačitý dojem z prvního zápasu byl ještě umocněn.

Branky: Štefáček, Veselý J, Veselý L

Boca C – Chlapíci B 5:0 kontumačně

Soupeř se k utkání dostavil pozdě a tak byl zápas kontumován.

Boca C – Klouzovští medvědi 5:0

Teprve v tomto zápase se začala Boca C zahřívat na patřičnou herní teplotu. Slabšího soupeře prakticky do ničeho nepouštěla a bylo jen otázkou, jakým skórem zápas skončí. Nakonec se síť rozvlnila pětkrát, i když hráči Bocy zahodili ještě několik dalších šancí.

Branky: Veselý L. 2, Veselý J. 2, Štefáček

Boca C – Premium Světlá B 1:1

Jednoznačně nejlepší výkon podal jeden z lídrů soutěže v utkání s nebezpečným Premiem. Po dlouhé pauze naskočily oba týmy do utkání řádně nažhaveny a v přibyslavské hale se podával futsal výborné úrovně. K vidění byly akce na obou stranách, i když více ze hry měla očividně Boca, která se nenechala otrávit poměrně tvrdou hrou soupeře. Ten se ale přesto ujal po nedůrazném odkopu a tvrdé střele vedení. Boca měla několik šancí vyrovnat, za gólmana Premia ale chytala dvakrát i tyčka a ujala se až střela Koloucha těsně před koncem poločasu. Ve druhé půli Boca vystupňovala svůj tlak a rychlými akcemi se často dostávala do zakončení, ale její pokusy povětšinou končily vedle, nebo jako Kučerův pokus opět na tyči. A protože ani soupeř několik svých akcí nedotáhl, skončil zápas plichtou, který byla pro borovské hráče v dresu Chotěboře spíše ztrátou.

Branka: Kolouch

Boca C – FK Roztoč 2:1

Boj o první místo velel Boce v posledním utkání bezpodmínečně zvítězit. Tato skutečnost a nervozita jakoby svazovala jejím hráčům nohy a ti nedokázali navázat na výborný výkon z předchozího zápasu. Po celý zápas se jim neurovnanou hrou nepodařilo dostat unavené FK pod tlak, který by korunovali uklidňujícími brankami. V první půli přesto vyšla akce po ose Janáček – Tonar a přesně zakončující P. Kučera. Ve druhém poločase se ale podařilo soupeři střelou pod břevno vyrovnat a Boca musela nutně vstřelit další branku. To se povedlo až po akci Koloucha s P. Kučerou, který svoji druhou brankou vystřelil Boce veledůležité tři body. Závěrečný tlak FK již Boca přestála a i když mohla několikrát trestat prakticky do prázdné branky, skóre se již nezměnilo. Boca tak v dramatickém souboji s Velkou Losenicí o první místo zvítězila, i když pouze o prsa - tedy o skóre.

Branky: Kučera P. 2

Během celého dne se na palubovce představili:
P. Veselý – L. Kučera, P. Kučera, Janáček, L. Veselý, P.Šmíd, K. Šmíd, J. Veselý, Štefáček, Kolouch

Tabulka celé sezóny 2007 / 2008

Pořadí
Tým
Zápasů
Výher
Remíz
Proher
Skóre
+/-