Dorost svůj poslední zápas podzimu nešťastně prohrál

Poslední zápas podzimu, který hrála Havlíčkova Borová se Starým Ranskem měl rozhodnout o tom, kdo přezimuje na druhém místě tabulky. Po nešťastném golu v závěru zápasu se radovali hosté z Ranska. Zpětne dodáváme i reporty z předchozích dvou utkání.

Od úvodních minut měli více ze hry hosté. Do první šance se dostali po rohovém kopu, hlavou ale přestřelili. Pro hosty znamenal střed hřiště pohodlnou cestu směrem k brance, z čehož pramenily i jejich střely a šance. Se všemi si Stehno a obrana v prvním poločase poradili. Kolem poloviny prvního poločasu začali vystrkovat růžky i domácí. První nebezpečí pro hostující branku znamenala střela Bence z přímého kopu, se kterou si hostující brankář s problémy poradil. Do druhé domácí šance se proháčkoval Doležal, který ale střílel nepřesně. Do konce prvního poločasu se hra vyrovnala a oba týmy se snažily něco vymyslet směrem dopředu. Nutno říct, že domácí to hostům usnadňovali zbytečnými kličkami v obraně a ve středu hřiště, odkud hrozili hosté nebezpečnými rychlými protiútoky. V prvním poločase tedy gól nepadl. V druhém poločase měli více ze hry hráči borovského dorostu. Do vyložené šance se ovšem nemohli dostat přes dobře organizovanou hostující obranu a zkoušeli štěstí z větší dálky. Hosté se prakticky za celý druhý poločas do žádné šance nedostali a tak přišla pro domácí studená sprcha pět minut před koncem. Domácí zahrávali standardní situaci z nebezpečné pozice a domácí trenéři se rozhodli vystřídat dva obránce. Než se stihla obrana zorganizovat, tak hosté rozehráli a z bezprostřední blízkosti prostřelil Stehna hostující útočník. Domácí tak po podzimu okupují třetí místo v tabulce a daří se jim plnit předsezónní přání, skončit do čtvrtého místa.

Výsledek- 0:1 (0:0)

Sestava: Stehno-Nevole, Frühbauer,Rosický, Čermák- Štukhejl, Doležal, Halama, Fikar- Sobotka, Benc (Venc, Havlíček, Fišer)

Předchozí dvě kola OP dorostu:
Dorost podlehl Štokám a doma porazil Habry

Štoky – Havlíčkova Borová

Hostům chyběl kapitán Halama, který se léčil z nemoci. Od úvodního hvizdu byla hra vyrovnaná a do vyložené šance se žádný tým nepropracoval. První gól přišel z kopačky Bence. Ten se postavil k přímému kopu těsně za šestnáctkou a levou nohou otevřel skóre zápasu střelou pod břevno domácí branky. Vyrovnání přišlo asi o deset minut později. Domácí zahrávali rohový kop, který obrana odhlavičkovala mimo pokutové území, kde čekal domácí záložník a nekompromisní tvrdou střelou do šibenice srovnal stav utkání na 1:1. Do větších šanci se obě mužstva nemohla dostat a těžko hledala cestu k bráně. V prvním poločase se to povedlo Sobotkovi, který potáhl míč po lajně a přihrál na hranici penalty Fikarovi, který nadvakrát dostal míč do brány a do kabin se šlo za stavu 2:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Domácí srovnali zhruba v 60. minutě. Domácí útočník se dostal kolem dvou obránců, se štěstím se protáhl i kolem Rosického a Stehnovi poslal míč mezi nohama do brány. Definitivní rozhodnutí přišlo chvíli před koncem. Domácí Kubík si postrčil míč před sebe a s velkým přehledem dokázal přelobovat vyběhnuvšího Stehna a rozhodl vyrovnané utkání, kterému by možná více slušela remíza.

Výsledek: 2:3 (2:1)

Branky- Benc, Fikar

Sestava: Stehno- Nevole, Rosický, Čermák, Fišer- Štukhejl, Doležal, Havlíček, Fikar- Sobotka, Benc (Venc)

Havlíčkova Borová - Habry
.
Od začátku zápasu měli více ze hry hosté, z čehož pramenily i jejich šance. Do první se dostal hostující Bártík, sám před brankářem Stehnem mířil mimo. Do dalších šancí se domácí dostávali velmi snadno. Dlouhými nakopávanými balony se útočníci dostávali za obranu a chodili do vyložených šancí. Žádnou ale v prvním poločase nedokázali využít. Do obrovské šance se na druhé straně dostal Sobotka. Ten ale nezužitkoval pěkný pas za obranu a střílel do dobře postaveného brankáře hostů. V poločase byl tedy stav 0:0 a více ze hry měli jednoznačně hosté. Do druhého poločasu vstoupila Borová jako vyměněná a snažila se kombinační hrou dostat do zakončení. Gól ale přišel na druhé straně. Hostující Bártík se protáhl kolem dvou obránců borovského týmu a střelou na první tyč prostřelil Stehna. Pak ale přišel drtivý tlak domácích. Hned po rozehrávce zkoušel štěstí Sobotka, ale brankář jeho střelu zpacifikoval. Vyrovnání zařídil asi po pěti minutách Halama. Ten prošel domácí obranou jako nůž máslem a střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci. Po vyrovnání se domácí stále tlačily do útoku. Parádní střelu ze 20 metrů poslal na bránu Čermák, jeho střelu domácí brankář pěkně vytáhl na spojnici břevna a tyče a stav tak byl stále 1:1. Do další šance se dostal Frühbauer. Ten po přímém kopu střílel hlavou těsně mimo. Rozhodnutí zařídil centr za obranu Fikara a Sobotka si tentokráte napravil reputaci a střelou podél brankáře rozhodnul utkání. Hosté prohru psychicky neunesli a po zápase si s domácími ani nešli podat ruce.

Výsledek- 2:1 (0:0)

Branky- Halama, Sobotka

Sestava- Stehno- Fišer, Rosický, Frühbauer, Čermák- Štukhejl, Doležal, Halama, Fikar- Sobotka, Benc (Lacina, Havlíček, Venc)

Autor: Petr Doležal