Dorostenecká základna Borové vyjížděla k dohrávce kola v Brtnici

Domácí, jakožto favorizovaný tým, nadělovali svým soupeřům početné gólové manko a nyní tomu nebylo jinak, asi v tomto duchu se nesl nádech patečního zápasu.

Dorostenci Havlíčkovi Borové v pátek odjížděli na hřiště Brtnice, aby změřili síly s čelem tabulky, ovšem při příchodu do autobusu a při pohledu na partičku pár kluků, tomu bylo jinak. Dorostencům se nedaří a někteří neunesly tíhu tak velkého zklamání, že raději ani nedorazili, kdybych měl svými slovy pojmenovat toto rozpoložení, vylíčil bych to asi takto, mozek hry odešel, chuť je i není a srdce je snad zbylých hráčů a u trenéra s pomezním.  Ale k zápasu, v prvním poločase se ukázalo, kdo chce více dát gól, borovská družina připomínala skomírajícího koně, který svůj dostih už dávno prohrál a bude rád, když si neodveze ze strany domácích nadílku dvoumístní cifry. První půli dostali hosté tři branky, a to chybou obrany, ale ta v podstatě za to ani nemohla, když celí první poločas se v podstatě hrál na jejich straně a oni s vervou, ale ta samozřejmě vždy neznamenala vše, se vrhali do zbytečných problémů a sami hrou vyzvali soupeře, aby skóroval. Kdo vyčněl svým výkonem, nasazením a věkem byl M. Sobotka, který zastával funkci defensivního středního záložníka, a stihl uběhat a odehrát mnoho míčů, s ním nastoupil jeho kolega ze žáků J.Fikar, který se své úlohy zhostil na žákovské poměry dobře, ale šlo vidět velký respekt k soupeři, jeho fyzickým přednostem, a prvního zápasu za mužstvo dorostu, tedy z tohoto pohledu se role chopil velmi dobře. O půli nebylo v kabině do smíchu a každý si vzal z toho své, nikdo není rád, když stále prohrává, a ani dorostenci nejsou na tom jinak, v druhé půli předváděli zodpovědnější hru, kdo se velmi zlepšil byl P.Strnad, který se podílel na dvou ofenzivních výpadcích borové, jednou mířil vedle a podruhé od něj mířila velmi pěkná nahrávka M. Pechovi, ale ani ta neskončila mezi tyčemi, ovšem to ze strany hostů bylo vše. Co se týkalo čistě ofenzivních hráčů borové byla jejich snaha tak nevidoucí, že se zdálo, jak kdyby borová hrála v devíti lidech. Snad jen že v závěru utkání se zranil P.Veselý, když likvidoval šanci domácích a že jich za celý zapas, bylo mnoho. Ale tito kluci si nezaslouží posměch, nýbrž povzbuzení, oni jeli a hráli. Nepřítomní by se měli zamyslet a vzít na svá bedra trochu zodpovědnosti a přijít, ovšem to je jen můj názor.

Poločas: 6:0 (3:0)

Sestava: Veselý-Fruhbauer,Kolouch,Sobotka M.,Pecha V.-Doležal,Pecha M.,Fikar,Strnad-Kryštofek,Němec

Autor: Havlíček Luboš