Béčko si z Ledče odvezlo zasloužený debakl

2017-08-08-20-21-14.jpg
21.08.2017

Po dvou odehraných kolech měla havlíčkoborovská rezerva na kontě tři body. V prvním zápase podlehla smolně v Habrech 4:2, o týden později pak Borová doma rozdrtila Leštinu 7:0. Třetí zápas čekal na borovské hráče v Ledči. A jak se ukázalo, domácí jsou a zřejmě budou favority celé soutěže. Hosté neměli nárok a domů si přivezli „bůra“.

Domácí Ledeč nastoupila v silném složení. Mladý, rychlostně a technicky výborně vybavený tým už od začátku převzal otěže utkání do svých rukou. Hosté sice také neměli špatnou sestavu, ale domácím prostě nestačili. Hlavně v první půli působila Borová hodně ospale a ležérně.

Domácí prvních dvacet minut kontrolovali hru, ale příliš šanci si nevytvořili. Přesto se však dostali ke dvěma hlavičkám, které však branku minuly a jednou Grammer mířil vedle. Na druhé straně sice Borová měla několik málo náznaků, ale do pokutového území je prostě domácí nepouštěli. Zhruba ve třicáté minutě pak z přímého kopu napřáhl Žemlička a jeho přízemní střela skončila v síti. 1:0. Jen o chvíli později Ledeč táhla rychlý brejk po lajně, kde jej hosté nezachytili, míč se trochu kostrbatě po přízemní přihrávce dostal ke Grammerovi a ten jej na zadní tyči umístil do sítě. Pak se dvakrát vyznamenal nestárnoucí Žák, který zlikvidoval dvě šance domácích. Ještě do poločasu však stejně uhodilo. Po standardní situaci sudí Beránek nechal hrát domácí hráče a jeden z nich s notnou dávkou štěstí lízl míč opět z malého vápna do sítě. 3:0 Hosté se sice hodně rozčilovali, ale nebylo jim to nic platné.

Ani ve druhém dějství se obraz hry dramaticky nezměnil, i když domácí už nehráli tolik nátlakově a jejich hru zdobily především výborně zahrávané kontry. Zhruba v 55. minutě pak nádherně přetáhl Toula míč na Kuju a jeho parádní ostrý centr usměrňoval jeden z nabíhajících domácích do sítě, na brankové čáře pak merunu ještě dorazil další hráč – takřka jistě z ofsajdu, ale i tak platil stav 4:0. Ani ve druhé půli toho Ledeč hostům příliš nedovolila. Za zmínku snad stojí Šmídova nebezpečná střela, kterou domácí na poslední chvíli zblokovali. Pak po Klementově zpětné přihrávce převzal míč Šrámek, vyhnul se na hranici vápna obránci, ale jeho „dělo“ z výborné pozice se snad ani za střelu nakonec počítat nemohlo.

Naopak domácí i nadále útočili a zahazovali šance. Vynikající Toula měl minimálně dvě, ale obě jeho střely po bleskurychlém náběhu jen těsně minuly branku a dvakrát pak vychytal domácí Zdeněk Žák.  Domácí se však i tak dočkali, po uličce za obranu šli dva hráči na bránu a jeden z nich svůj únik už proměnil. Ani tentokráte argumenty hostí, že se jednalo o jasný ofsajd, neuspěly. 5:0.

Sečteno, podtrženo domácí vyhráli naprosto zaslouženě, protože byli minimálně o třídu (spíše však o dvě) lepší než hosté, kteří jim však svoji špatnou hrou vítězství usnadnili. Borová se sice chvílemi zlobila na sudího Beránka (tři góly minimálně hodně sporné), ale i tak je nutno říci, že zápas byl vlastně jen otázkou skóre. Domácí se prezentovali pěkným fotbalem, hraným hodně do šířky. Uvidíme, jak se jim bude dařit nadále. Na malých hříštích a v jiném složením mohou mít u soupeřů problémy. Nicméně v sobotu jaksi „nebylo o čem.“ Borová musí prostě získávat body jinde. Další šance bude příští kolo v Lípě.

Ledeč nad Sázavou B – Havlíčkova Borová 5:0(3:0)

Sestava: Žák – Janáček, Veselý, Šmíd, D.Fruhbauer – Cacek, Tonar, Šrámek, Paušíma – Klement, Pecha (Hájek, R.Janáček, Novotný)

Autor: Jakub Janáček
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (0) | hlasovalo (0)

Diskuze

Ubytovna

Kontakt:
Šnajdrová Vlasta
Tel: 606 155 953

Rozpis podzim 2018

Pro zobrazení velkého náhledu kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku Zobrazit obrázek.

soutěžní ročník 2018/2019

 

Poslední příspěvky

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)

05.11.2018 | Bruky

Brigáda pondělí a úterý od 15:50 hodin.

04.11.2018 | C@rlos

https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/cesi-maji-byt-na-co-hrdi-rika-vitez-tetovaci-souteze-20181024.html

25.10.2018 | bacek

To je fakt koucourek*///*

24.10.2018 | Co je to za máničku

https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/cesi-maji-byt-na-co-hrdi-rika-vitez-tetovaci-souteze-20181024.html
více