Hrůzyplná dvacetiminutovka stála béčko šanci na body

12.07.2017

Atraktivní soupeř se v neděli odpoledne postavil u sokolovny borovskému béčku. „C“ tým havlíčkobrodského Slovanu totiž jistě bude patřit k nejlepším týmům letošní III. třídy. Ve svém středu má hned několik velezkušených a kvalitních hráčů. Domácí bohužel totálně prospali první čtvrtinu, a to je možná stálo šanci na body. Ve zbytku utkání byli soupeři velmi důstojným soupeřem a k vidění tak byla (na třetí třídu) nadstandardní podívaná.

Nejmladšímu hráči v základní jedenáctce Brodu bylo – považte – 35 let, ale takřka všichni borci mají na druhou nejnižší soutěž vysokou kvalitu. Hlavně střed pole Stránský – Kuchta – Tůma- Slanař a na hrotu Nechvátal by se jistě neztratili ani ve výrazně vyšších soutěžích. A možná až přehnaný respekt v první části utkání zavinil borovskému béčku prohru.

Prvních 25 minut bylo totiž z pohledu domácího celku příšerných, byť bylo jasné, že uprostřed hřiště nesmějí dostávat techničtí hráči soupeře žádný prostor. Bohužel domácí zpočátku vůbec nedokázali přebírat své hráče a na první gól se nečekalo vůbec dlouho. Nestárnoucí matador Kuchta našel krásným křížným pasem z druhé vlny nabíhajícího Boudu a ten překonal Luptáka. Druhá branka na sebe nenechala čekat dlouho. V 7. minutě domácí odevzdali míč třicet metrů od branky Slanařovi a pak se v poklidu dívali, jak posílá milimetrovou přihrávku do uličky Pavlu Nechvátalovi, který sám před Luptákem zvýšil na 2:0 pro hosty. Borová v tu chvíli byla takřka na ručník, protože už v 11. minutě nacentroval z křídla Bouda, Nechvátal se odpoutal od obránce a hlavou zvýšil už na 3:0 pro hosty. No a netrvalo ani šest minut, když Slanař opět cizelérskou uličkou našel – tentokráte Tomáše Tůmu, která krásně přehodil vybíhajícího Luptáka. 0:4!! Nutno dodat, že hned na tři góly hostům domácí vlastně nahráli a toho prostoru, kterého tvořiví hosté měli…

Borová se pak bála divokého debaklu, ale hráči naštěstí zápas nezabalili, přeskupili řady, začali bojovat, vyrovnali hru, zároveň soupeř možná poněkud polevil a k vidění pak už byl oboustranně zajímavý fotbal s mnoha šancemi.

Nejprve pláchl po lajně Fruhbauer, ale jeho krásnou zpětnou přihrávku Béna trefil jen vedle tyče. Na druhé straně háčkoval na vápně Tůma, ale jeho pokus letěl jen mimo. Borová mohla kontrovat po rohovém kopu, ale pěkný Bénův míč Šmíd ani Janáček do sítě neusměrnili. Před Luptákem pak zakličkoval Fialka, ale jeho přihrávka na Nechvátala před prázdnou branku šla do ofsajdu. Dvakrát pak mohl v gólovce korigovat Antl, který šel sám na Dubna, ale jednou mířil vedle a podruhé jej brodský brankář vychytal. Hosté, možná až překvapivě často,vyráběli chyby v rozehrávce z obrany. Jednu z nich vystihl Antl, prosadil se přes dva hráče a před prázdnou brankou našel Radka Janáčka. 1:4. O chvíli později pak domácí znovu obrali Stránského o míč, Radek Janáček pak v akci 2 na 1 nahrál do středu volnému Antlovi, který snížil na 2:4. Ještě před pauzou pak zkoušel štěstí Kuchta, ale jeho bomba prolétla jen vedle tyče.

Ve druhém poločase pak byli domácí v poli nějakou dobu dokonce o něco lepším týmem a Havlíčkův Brod se poměrně dlouho do žádné kloudné akce vlastně nedostal.

Jenže Borovou dlouho brzdila nepřesná finální přihrávka, přesto se však hrálo v poměrně slušném tempu. Kučera našel na křídle nabíhajícího Jakuba Janáčka, jeho ostrý centr způsobil zmatek před brankou, míč však místo do poloodkryté klece Lukáš Kučera poslal jen vedle tyče. O chvíli později pak dostal míč do běhu Radek Janáček, udělal kličku obránci i brankářovi, místo střely do prázdné brány však ještě hledal Antla a z tutové gólové šance tak nakonec nebylo nic. Po další křídelní akci Borové pak nejprve vychytal Duben Novotného a odražený míč napálil v ideální pozici z hranice pokutového kopu Rakušan jen nad břevno… Borová tak několikrát mohla korigovat na 3:4 a do konce zápasu by ještě zbývalo hodně času..

Na druhé straně se však postupně začali do šancí opět dostávat hosté dirigování výborným Slanařem. Udržal nejprve jen protáhl Luptáka, pak se Slanař proháčkoval až před domácího brankáře, na jeho přihrávku však dobíhající Holcman nedosáhl. Expohledský Slanař pak ještě asi z deseti metrů ve vyložené šanci pálil jen vedle Luptákovi tyče. Hosté se však asi deset minut před konce dočkali pojistky, když Borová nedokázala odvrátit rohový kop, který poslal do sítě Bouda. 2:5.

Domácí tak mohou litovat první čtvrtiny korektně hraného zápasu, kterou naprosto soupeři odevzdali. Hosté naopak potvrdili, že se budou zřejmě prát o nejvyšší příčky tabulky.

"Bohužel jsme do utkání vstoupili špatně a v 18. minutě jsme prohrávali, nutno dodat po vlastní chybách, 4:0 a to se proti tak zkušenému soupeři dotahuje špatně. I když jsme do poločasu snížili na 2:4 v druhém poločase už jsme branku přidat nedokázali. Šance na to byly, ale neproměňujeme ani ty 100% šance. Věřím, ale že pokud budeme hrát v příštích zápasech jako od 25. minuty, že body budou přibývat. Hráči se ale musí vyhecovat a jezdit už od začátku zápasu," uvedl trenér Borové Jiří Kryštofek.

Havlíčkova Borová B – Havlíčkův Brod C 2:5(2:4)

Branky: Antl, Radek Janáček

Sestava: Lupták – J.Janáček, Kučera, K.Šmíd, Cacek – Novotný, Béna(73.Rakušan), P.Šmíd, A.Fruhbauer(76.Valenta) – R.Janáček(82.D.Fruhbauer), Antl(80.Čejka)

Autor: Jakub Janáček