Do nové sezóny béčko vstoupilo porážkou

06.05.2022

Do prvního západu odjelo beko do - v domácím prostředí silného - Dolního Města. Na zápas se kvůli velké absenci hráčů ze základní sestavy jelo i za pomoci dvou hráčů z A mužstva jen ve 13 lidech. A to i díky tomu, že se navrátil Aleš Frühbauer po zranění a nastoupil i nová posila Radek Janáček.

Do zápasu i trochu nečekaně jsme nastoupili ve větší pohodě my. Měli jsme balón na kopačkách a prvních 20 minut jsme předváděli lepší a bojovnější fotbal. Vytvářeli jsme si šance a jednu největší měl Rakušan, který unikl obraně, ale bohužel trefil osamoceného gólmana.

Po lepším začátku se hra začala vyrovnávat a šance byli na obou stranách. Jednu z největších jsme měli opět my, kdy jsme útočili z levé strany, a povedlo se přenést míč na druhou stranu k osamocenému Šmídovi, který dobře vypálil ránu k tyči. Bohužel pro nás domácí gólman vytáhl skvělý zákrok. A další únik mohl předvést i Janáček, kterého zfauloval jeden ze stoperů. A jinak dobrý rozhodčí faul odpískal, ale neudělil ani žlutou kartu a to i přestože mohl jít Radek sám na gólmana.

V další fázi naše síly opadly a Dolní Město dostalo borovskou obranu doslova pod zámek, když Borová posledních 15 minut první půle pouze bránila. Domácí měli hlavně nebezpečné házení autů, které létaly do nebezpečného prostoru ve vápně. Vhazování bylo bohužel tolik, že jim jeden propadl k samotnému Tichému, který z hranice penalty poslal domácí do vedení ve 40. minutě. A tak šli domácí do přestávky ve větší pohodě.

Ve druhém poločase měli míč na kopačkách domácí, kteří se nikam nehnali a vyčkali si na šance. Ta přišla v 55. minutě, kdy ze středu hřiště před naší šestnáctkou nahrál záložník na dobře naběhlého Tichého na pravé straně, který navýšil na 2:0. Potom nastala v 65. minutě hrůzně vypadající srážka. Po dlouhém nákopu domácích náš gólman Veselý vybíhal ven z brány, byl u míče dřív a srazil se s útočníkem Tichým, který šel do souboje nebezpečně skluzem. Po této srážce zůstal náš gólman ležet a nejbližší náš obránce Tomáš Cacek po tomto zákroku neudržel nervy na uzdě a vrazil do Tichého, který si to nenechal líbit. Po této scéně odešli oba hráči ze hřiště s červenými kartami. Poté zápas upadl a nebyly velké šance. Ale po velké chybě obrany kdy se hráči domnívali, že je nově střídající hráč v ofsajdu, utekl v 88. minutě Venc a s velkým štěstí upravil konečný stav na 3:0.

Názor trenéra: Z 20 lidí nás odjelo 13 a z toho 2 lidi za A týmu. Pokud se nezlepší přístup hráčů k utkáním tak to nepůjde a bojovnost, která byla prvních 20 minut, musí být celý zápas.

Dolní Město - Havlíčkova Borová B 3:0

Sestava: P. Veselý [-] - K. Šmíd [-] , T. Cacek [-] , D. Frühbauer [-] ,A. Paušíma [-] - A. Frühbauer [-] , V. Novotný [-] , K. Tonar [-] - R. Janáček [-] (76. J. Sedlák [-] ) ,P. Rakušan [-] - M. Čejka [-] (76. M. Havlíček [-] )

Autor: David Fruhbauer