Pohledu béčko na cestu naložilo pět gólů

Rezerva Havlíčkovy Borové po poslední domácí střelnici proti Věžnici přivítala opět na svém hřišti béčko Pohledu. Hosté hráli v první polovině zápasu minimálně vyrovnanou partii, zpočátku byli dokonce možná lepším mužstvem, ale nakonec odjeli domů s debaklem. Dva domácí zápasy Havlíčkovy Borové B = šest bodů a skóre 9:1.

Utkání zahájili gólově domácí, když brzy dokázal centr ze strany do sítě lehce usměrnit Pavel Zvolánek a otevřel skóre. Hosté se pak prakticky celý první poločas snažili o vyrovnání, chvílemi měli znatelnou územní převahu a vypracovali si i několik dobrých možností, ale branka jim nebyla přána. Několikrát zasáhl dobře Lupták a například po jednom z rohových
kopů mířili hosté hlavou těsně vedle. Domácí ve zbytku prvního poločasu vyráželi spíše do rychlých brejků a ty většinou pro hodně otevřenou obranu Pohledu znamenaly velké nebezpečí. Bohužel mnoho z nich Borová sama zhatila nepřesnou finální přihrávkou, nebo nedůrazným zakončením.

Po jednom z rychlých protiútoků se však dostal zhruba dvacet metrů od branky k míči Sobotka a levačkou nádherně tvrdou ranou poslal míč pod břevno hostující branky. Na tuto střelu neměl hostující brankář nárok a domácí tak šli v poločase do kabin za stavu 2:0.

Zatímco v první půli měli hosté alespoň chvílemi herně navrch, ve druhém poločase už postupně odpadali a jejich hra byla směrem dopředu nebezpečná čím dál tím méně. To domácí si dokázali vypracovat dostatek šancí ke zvýšení skóre a hned tři šance se jim podařilo ve druhém dějství využít.

Nejprve se v 70. minutě také levačkou opřel za hranicí velkého vápna do míče Štefáček a jeho povedené střela zapadla do sítě. Dvakrát pak zaúřadoval s chutí hrající Antl, který si individuálně pohrál s obránci soupeře a hlavně jeho druhý gól, při které s míčem v rychlosti prošel hned přes několik hráčů stál skutečně za to. Hosté si pak v úplném závěru připsali alespoň čestný úspěch a přesnou střelou k tyči dokázali snížit na konečných 5:1.

Havlíčkova Borová si tak do tabulky zaslouženě připsala již dvanáct bodů a má ještě páteční dohrávku v Tisu k dobru. Těžší soupeři však teprve přijdou.

Havlíčkova Borová B – Pohled B 5:1(2:0)

Branky: Antl 2, T. Štefáček, Sobotka, Zvolánek

Sestava: Lupták – Staněk, Žák(46. Šrámek), Šmíd, D.Fruhbauer – Antl, Zvolánek, T. Štefáček(72. M.Štefáček), A.Fruhbauer(80.Kryštofek) – Benc, Sobotka

Jakub Janáček