Béčko se po svém posledním podzimním zápase prozatím vyšvihlo do čela tabulky!

Jako jasný favorit, který chce získat plný počet bodů a udržet se tak mezi nejlepšími celky tabulky, vstupoval borovský záložní tým do domácího utkání s Lípou C. Všechny tři body nakonec zůstaly ležet na borovském trávníku, ale cesta k nim byla chvílemi značně trnitá.

První poločas domácím vůbec nevyšel, na hřišti se hráči spíše hledali, a tak se jim branku vstřelit nepodařilo. Hosté se naopak ukázali jako houževnatý a kompaktní celek, který rozhodně nepatří do nejnižších pater tabulky. Však si také vypracovali největší šanci celého prvního dějství, ale v pokutovém území domácích si namísto zakončení zbytečně přihrávali, až svou tutovku promeškali. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V druhém poločase domácí rezerva svůj herní projev poněkud vylepšila, i když to rozhodně nebyl žádný nadprůměrný výkon. Přesto se dokázal pěkně uvolnit Klement a vsítit první branku utkání. Svůj náskok mohli domácí vzápětí zvýšit, ale Tomáš Štefáček  v dobré šanci po individuálním průniku zakončoval pouze do rukavic hostujícího brankáře.

Dle otřepaného ´´nedáš, dostaneš ´´ se tak po rychlé akci radovali z vyrovnání hosté, kteří po pěkném pasu za obranu dokázali prostřelit Luptáka. Na hřišti se pak odehrávala poměrně vyrovnaná partie, až se nakonec po důrazu ve vápně radoval z vedoucího gólu zatím ještě borovský mladík Doležal, pro kterého byl tento zápas v dresu Borové možná poslední, protože vážně přemýšlí o návratu do mateřského klubu Vepřové.

Zápas přesto nebyl ještě rozhodnut, neboť hosté i nadále vystrkovali růžky a snažili se ohrožovat Luptákovu branku ze všech pozic. Klid do borovských řad vnesl až Klement, který po samostatném úniku vstřelil svojí druhou branku v utkání. Když pak stejný hráč završil po další akci a kličce brankáři hattrick, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Borová B se díky výsledkům ostatních zápasů vyhoupla do čela tabulky, ovšem z titulu podzimního mistra se ještě radovat nemůže, protože tím se v případě vítězství nad Vískou v dohrávce prvního kola stane tým Úsobí.

Havlíčkova Borová B - Lípa C 4:1(0:0)

Branky: Klement 3, Doležal

Lupták – K. Šmíd, Šrámek, Staněk, P. Šmíd – Antl, T. Štefáček ( M. Štefáček ), Doležal, Fruhbauer ( Benc ) – Sobotka, Klement

Autor: Zdeněk Štěpán