Béčko doma podlehlo Libici

Dalším kolem pokračovala o víkendu IV. třída mužů. Na hřiště za sokolovnou zavítal tentokrát soupeř z Libice, který doposud získal stejně jako domácí tým dest bodů. Z vítězství v zápase, který byl pro domácí jedním slovem nešťastný, se nakonec radovali hosté.

Utkání od samého začátku nabídlo atraktivní fotbal, hra se přelévala za strany na stranu a bylo jen otázku času, kdy padne první gól. Ten vstřelili hosté po pěkné kombinaci a ukázkovém Salaguardově zakončení k tyči. Domácí se s jedobrankovým mankem pochopitelně nechtěli smířit a zvýšili svoji aktivitu. Tu přetavil ve vyrovnání ostrostřelec rezervy Sobotka. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Studenou sprchou by se dal nazvat začátek druhé půle, kdy se po hrubé chybě Luptáka, který neudržel balon v rukavicích, mohli hosté radovat z laciného vedení 2:1. Vyrovnáno mohlo být poměrně záhy, když brankář hostů podběhl centr a domácí uklidili míč do sítě. Při dopadu ale hostující gólman hlasitě zakřičel a praštil sebou o zem a sudí Culka z nepochopitelných důvodů opískal domácím faul a branku neuznal.

Vyrovnat mohl také Antl, ale trefit z metru prázdou branku bylo nad jeho síly. Dvoubrankové vedení tak získali libičtí po střele z hranice šestnáctky, která byl snad třikrát tečována a Lupták tak neměl nejmenší šanci na ni reagovat. Dobrou šanci ke snížení měl poté Klement, ale naložil s ní podobně jako Antl. Chvíle pro Klementa tak přišla později po odpískání penalty pro domácí, kdy se velezkušený hráč nemýlil.

Domácí í nakonec také vyrovnali, když se v závaru vlastní vápně srazili dva hráči Libice, ke zcela volnému míči se dostal střídající Štefáček a vsítil branku. Tu však k údivu všech pro údajný faul hlavní rozhodčí opět neuznal !!! Když pak pár minut před koncem hrací doby fauloval v pokutovém území Brukner a hosté nařízenou penaltu proměnili, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Domácí se předvedenou hru rozhodně nemusí stydět, mrzí jen nevyužité šance. Kaňkou na utkání byl rozhodně výkon rozhodčího a to zejména ve druhém poločase.

Havlíčkova Borová B - Libice nad Doubravou 2:4(1:1)

Branky: Sobotka, Klement(pk)

Sestava: Lupták - Žák ( Štefáček ), Šrámek, Staněk, Brukner - Antl, Doležal, Zvolánek, Fruhbauer - Sobotka, Klement

Zdeněk Štěpán