Béčko odčinilo domácí ztrátu pětibrankovou kanonádou

Odvést si tři body. To byl jasný cíl B týmu Havlíčkovy Borové před venkovním utkáním s rezervou Keřkova. Borová také vstupovala do utkání jako jasný favorit s bilancí z předchozích střetnutí: 7 výher, 0 remiz, 0 proher.

Hosté také hned od úvodních chvil hráli mnohem aktivněji než soupeř a zatlačili ho před jeho branku. Když se pak míč odrazil od břevna po šanci Fruhbauera ke Zvolánkovi, zachoval zkušený borovský záložník chladnou hlavu a uklidil balon do sítě. Hosté i nadále hýřili aktivitou, blízko ke gólu tak byl také P. Šmíd, ale i jemu stálo v cestě břevno domácí svatyně. Druhou branku zápasu tak poměrně záhy vsítil opět Zvolánek, když zamířil přesně k tyči a nedal tak domácímu brankaři šanci. Potřetí se mohli borovští radovat při šanci M. Štefáčka, před kterým stála již pouze prázdná branka Keřkova, neboť domácí gólman se při předchozím zákroku zranil a následně byl střídán, ale hostující útočník poslal balon nepochopitelně mimo tyče.

Domácí ohrožovali Luptáka prakticky pouze z přímých kopů z uctivé vzdálenosti. Výjimkou byla povedená střela Pavlíka, ale hostující brankář Lupták byl připraven. Zvýšit borovské vedení mohl po rohovém kopu ještě Frűhbauer, který ovšem zamířil hlavou těsně nad soupeřovu branku. Krátce před koncem poločasu mohli nenadále snížit domácí. Naštěstí v rozhodující chvíli vytasil reflexivní zákrok dobře chytající Lupták a hosté se tak mohli radovat z poločasového vedení 0:2.

Hra v druhé půli plynule navázala na obraz dění na hřišti před přestávkou. Domácí se spíše bránili, z čehož také vyplynul jejich faul v pokutovém území. Sudí Fulier však naprosto evidentní penaltu vytáhl před šestnáctku a hosté tak rozehrávali pouze volný přímý kop. Do něj se opřel Fikar, jeho střelu domácí brankář pouze vyrazil k Fruhbauerovi, který se nemýlil. Když se o chvíli později při závaru po rohovém kopu prosadil ještě P. Šmíd, bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Ke konci utkání se na hřišti nepochopitelně přitvrdilo, což vedlo ke kouskování hry, které fotbalu mnoho nepřidalo. Domácí se ještě dostali k několika nebezpečně rozehraným rohovým kopům, ale poté znovu udeřilo na druhé straně, když se po brejku a následné kličce brankáři prosadil Antl, který tak uzavřel gólový účet zápasu na konečných 0:5

V tomto utkání zapracoval bez výjimky celý kolektiv a doufejme, že s podobným elánem nastoupí i v příštím utkání. V tom nastoupí místní rezerva ve šlágru kola proti Libici, která v posledním kole podlehla Mírovce, díky čemuž se mohou borovští opět vyhřívat na prvním místě tabulky.

Keřkov B – Havlíčkova Borová B 0:5(0:2)

Branky: Zvolánek 2, Frűhbauer, P.Šmíd, Antl

Sestava: Lupták - Veselý, Šrámek, Staněk ( Pecha ), Žák - P. Šmíd, Zvolánek, Štefáček T., Fikar - Štefáček M. ( Antl ), Fruhbauer

Zdeněk Štěpán