Jaro nezačalo dobře. Ani pro béčko...

Sezona odstartovala pro muže již naplno. K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání nastoupilo v neděli dopoledne borovské béčko, které v podzimní části soutěžě neokusilo hořkost porážk a patří tak k favoritům postupu do vyšší soutěže. Že to ale nebude jednoduché se rezerva přesvědčila již v prvním jarním kole.

Jen několik minut po úvodním hvizdu se dostali do dobré příležitosti hosté a Lupták tak musel nadvakrát hasit jejich první gólovou příležitost. Poté se iniciativy chopili domácí, kteří měli blízko ke skórování hned dvakrát v nepřehledných situacích po dvou po sobě následujících rohových kopech. Hostující obrana však v obou případech odklidila míč do bezpečí. Domácí se snažili soupeře zatlačit na jeho polovinu, ale vybojovali pouze několik dalších rohů, z nichž však žádné nebezpečí pro mírovské hráče nevzešlo. Nadšeně hrající hosté tak poměrně záhy vyrovnali hru a postupně se stali lepším týmem na hřišti. Svou převahu nakonec vyjádřili i gólově, když se prosadil Hart. Do poločasu už se skóre nezměnilo a domácí tak měli v kabinách o čem přemýšlet.

Hned od začátku druhé půle bylo jasné, že hosté přesně vědí, co mají hrát a chtějí si odvést všechny tři body. To jim domácí mužstvo svým takřka bezkrevným výkonem značně usnadňovalo. Přesto se však místní rezerva mohla radovat z vyrovnání, ale Fruhbauer v největší šanci zápasu trefil ležícího brankáře Mírovky. Když už se začínalo zdát, že se zápas dohraje bez většího vzrušení, byl v pokutovém území Staňkem faulován hostující útočník a Malinský nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Inkasovaná branka paradoxně nabudila domácí a ti se nadechli ještě k závěrečnému náporu. Vynutili si sice územní převhu a pálili ze všech pozic, ale k dobytí soupeřovy branky to nevedlo. Velkou šancí pohrdl například před brankářem Antl a souboje se gólmanem hostí se v další možnosti ani raději nezůčastnil Veselý.

Hosté si tak odvezli všechny tři body, které si také za předvený výkon a nasazení zasloužili. Stabilní oporou v zápase byly obranné řady spolu s Luptákem, ostatní by měli do dalších zápasů nastupovat s větší chutí do hry a s odhodláním vyhrávat.

Havlíčkova Borová B - Mírovka B 0:2(0:1)

Sestava: Lupták - Žák ( Štefáček M. ), Šrámek, Staně, Šmíd K. - Šmíd P. ( Antl ), Veselý, Zvolánek, Pecha - Fruhbauer ( Fikar ), Štefáček T.

Autor: Zdeněk Štěpán

Podzim 2019

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka

Vážení sportovní přátelé, moc se omlouvám za tuto troufalost, ale zkusím nalákat i někoho z vašich fandů do naší tipovací soutěže . Tipy sbírám na stránkách www.svratka-tip.banda.cz, kde se můžete přesvědčit hlavně o zásadní informaci - Tipy jsou zdarma ! V pořadí už ve třetím ročníku našeho tipování budeme opět úspěšným tipujícím rozdávat věcné a finanční odměny díky menším sponzorským darům. Ještě jednou se omlouvám, že používám tuto formu mailového spojení, ale věřím, že ve Vašich řadách se najde človíček, který se k nám bude chtít připojit . Poprosím proto o předání této výzvy skutečnému fandovi, který přes webové stránky, uvedené nahoře ( př. i přes mail ) tipy pošle nebo se přímo na stránky přihlásí . Samozřejmě v diskuzi na těchto stránkách nebo na této mailové adrese můžete poslat dotazy k tomuto tipování . Moc se těším na Vaše reakce - Laďa Fiala