Z druhé přípravy odešlo béčko se vztyčenou hlavou. Prohře navzdory

Ke svému druhému přípravnému zápasu nastoupila borovká rezerva v neděli v podvečerních hodinách na umělé trávě v Havlíčkově Brodě proti účastníku okresního přeboru - Rozsochatci.

V úvodu prvního poločasu byly na obou stranách k vidění hlavně serie nepřesností, ale s přibývajícím časem začal lépe kombinovat soupeř, který - dirigiván  ve středu pole výborným Křivským - si postupně vytvořil územní i střeleckou převahu.

Rozsochatečtí však několik vyložený příležitostí dokonale spálili a střely z hranice pokutového území buď mířily mimo, nebo si s nimi poradil skvěle chytající Lupták. Borovští se do šancí dostávali jen sporadicky, výjimkou byl snad jen průnik Štefáčka, ale jeho přihrávka Aleše Fruhbauera nenašla. První půle se tak obešla bez branek.

Se vstupem do druhé poločasu byl určitě spokojenější Rozsochatec, který šel už po osmi minutách po přesné střele z hranice vápna do vedení. Zápas pak pokračoval v podobném duchu, jako v první půli, ale přesto se více dopředu začala tlačit i borovská rezerva. Ta se už se začínala radovat z vyrovnání, když se hnal sám na branku Pecha, který i dokázal obejít brankáře soupeře, ale ten o něj zavadil nohou a sudí necitlivě neponechal výhodu a odpískal faul. Z následného přímého kopu se pak před rozsochateckou brankou gólově neurodilo.

V poslední čtvrthodince byla znát lepší fyzická připravenost soupeře. Ten před koncem pěknou střelou Plodíka v voleje po centru z pravé strany přidal ještě jednu branku a mohl se tak radovat z výhry 2:0.
Borová se přesto v závěru dostala ještě do několika nadějných brejků, ale ani jeden nedokázalo dotáhnout do úspěšného konce.

Nutno říci, že Havlíčkova Borová B posílená o hráče áčka Šrámka odešla z duelu se soupeřem pohybujícím se ve spodních patrech tabulky okresního přeboru se vztyčenou hlavou. Za předvený výkon si zaslouží pochvalu především obrana spolu s dobře chytajícím Luptákem.

Sestava (střídalo se hokejově): Lupták - Žák, Šmíd K., Brukner, Staněk, Veselý, Zvolánek, Fikar, Štefáček, Pecha, Čejka, Šrámek, Fruhbauer, Benc

Autor: Zdeněk Štěpán

Podzim 2019

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka