Béčko zvenku body nepřivezlo

Jarní část sezony prozatím přináší borovskému béčku výsledky jako na houpačce. Po výhře nad nebezpečným Úsobím tentokrát borovští hráči podlehli Rozsochatci.
Bez své tradiční opory v brance Štefana Luptáka nastoupila borovská rezerva k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na hřišti Rozsochatce. Do branky se tak postavil velezkušený Žák. Smutným faktem bylo, že k utkání odcestovalo pouze dvanáct hráčů a to jen díky tomu, že tým posílil Kamil Štukhejl, věkem ještě dorostenec.
Borovští nevstoupili do utkání vůbec dobře a už ve druhé minutě se po Veselého hrubce sám na Žáka řítil domácí útočník. Šance se ale zalekl a nedůraznou střelou mířící přímo na brankáře mu ulehčil práci. Z obou stran předváděná hra měloa hodně daleko do označení fotbal, ale branky na sebe přesto nenechaly dlouho čekat. Když domácí zahrávali přímý kop z přibližně třiceti metrů, jeho exekutor se ukopnul a namísto střely či centru poslal míč vysokým obloukem směrem borovská branka. Balon však nešťastně propadl Žákovi za záda. Hosté se chtěli pokusit o rychlé vyrovnání, ale místo toho přišla studená sprcha v podobě druhé branky. Domácí vybojovali balon ve středu pole, okamžitou kolmou přihrávkou našli svého útočníka a ten si tváří v tvář Žákovi věděl rady. Poté se i nadále pokračovalo v nevzhledné kopané, která se až nebezpečně podobala zápasu s Českou Bělou. Přesto se hostům ještě do přestávky podařilo snížit, když se po levé straně protáhl P. Šmíd, prostřelil domácího gólmana, ale míč se odrazil od břevna do země ven z brány. Naštěstí v těch místech hlídkoval připravený Fruhbauer, který hlavou vsítil branku. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.
Do druhé půle nastupili hosté v pozměněném rozestavení, když se místo Veselého na pozici předstopera stáhl K. Šmíd, na jeho místo předstopera se ze zálohy stáhl P. Šmíd a Veselý se postavil na útok. Bohužel ani hre se třemi útočníky nepřinesla kýžený výsledek. Naopak domácím se podařilo navýšit svůj náskok, když Žákem vyražený balon doběhl zcela volný domácí hráč, nikým neobtěžován přihrál do střelecké pozice lépe postavenému spoluhráči a ten měl, rovněž trestuhodně neobsazen, již snadnou pozici. Oživení ve hře borovského celku přišel až v podobě Štukhejla, který byl nejlepším hrářem hostujícího celku v zápase, ale gólový efekt se přesto nedostavil. V závěru utkání nastřelili ještě hosté břevno, ale to již nic nezměnilo na konečném výsledku 3:1 pro domácí.

Rozsochatec B - Havlíčkova Borová B 3:1(2:1)

Branka: A.Fruhbauer

Sestava: nehlášeno :-)

Podzim 2019