Herálec si veze z Borové všechny body. Rozhodl brankou v závěru

Soubojem s prvním celkem tabulky prokračovala těžká série fotbalistů borovského béčka. Rezerva Herálce se prozatím vyhřívá na prvním místě tabulky a na utkání v Borové kladli hosté velký důraz. V utkání potvrdili pověst nejfotbalovějšího celku ve IV třídě a zvítězili 2:1.

V sestavě hostí se představilo hned několik hráčů se zkušenostmi z I.A třídy nebo Krajského přeboru a hlavně v prvním poločase byla jejich větší fotbalovou znát. Drželi dobře míč a snažili se o kombinaci, přesto se však dlouho žádná gólová možnost neurodila. Nejprve se hosté dvakrát zastřelovali, ale ve 20. minutě napřáhl z dvaceti metrů po házenkářském oblehání domácí branky obránce Fukan a Lupták se za jeho střelou pouze otočil. Inkasovaná branka trochu probrala domácí hráče a i ti si vytvořili několik možností. Největší možnost srovnat měl zhruba po půlhodině hry Žák, který si po zákroku hostujícího obránce na Milana Štefáčka postavil míč na penaltovém puntíku. Jeho pokus však brankář vystihl a stihl zablokovat i Janáčkovu dorážku. Na druhé straně se do brejku dostával výborně hrající Vašák, ale ten tak dlouho kvedlal v pokutovém území s míčem, až jej domácí obrana zblokovala na rohový kop. Po centru ze strany se pak do zakončení dral opět Vašák, ale Janáček ve skluzu jeho šanci zblokoval opět na roh a Pěničkova střela jen těsně minula tyč borovské branky. Na druhé straně měl dobrou možnost Pecha, ke kterému se odrazil míč na hranici pokutového území, ale jeho slabá střela hostujícího brankáře neohrozila, Janáčkův přízemní centr pak gólman vyrazil jen před sebe, ale před domácími hosté stihli míč uklidit. Před pauzou zahrávali domácí několik standardních situací z nebezpečné vzdálenosti, ale z nejlepší pozice nastřelil Šmíd pouze zeď a jeho dorážka mířila metr vedle tyče. Ve druhém poločase domácí zlepšili pohyb a bojovností se snažili dohánět větší fotbalovost hostujícího celku, což se jim celkem dařilo. Hned po pauze poslal do uličky Zvolánek Janáčka, ale ten možná měl místo centru volit přímou střelu. Na druhé straně poslal do vápna míč opět agilní Vašák, ale Pěnička centr lízl pouze do zámezí. Obrovskou šanci měli domácího dvacet minut po pauze. Zvolánek obral o míč váhajícího stopera Meda a s Fruhbauerem postupovali sami na jednoho obránce. Domácí záložník sice chtěl nahrát spoluhráčovi, ale přihrávka mu hrubě nesedla a skončila v náručí heráleckého brankáře a tentýž hráč pak zkoušel štěstí střelou z podobné pozice jako v prvním poločase Fukan, jeho pokus však gólové parametry neměl. Nejlepšího tempa dosahoval zápas v poslední dvacetiminutovce a divákům se celkem musel líbit. Domácí hodně hrozili ze stran a nejhezčí akci zápasu na jeden dotek rozjeli před vyrovnávací trefou. Žák narazil Janáčkovi, ten z první poslal za obranu Antla, který perfektní zpětnou přihrávkou našel Šmída a ten se zblízka již nemýlil. 1:1. Na druhé straně se pak do dvou vyložených šancí dostali hosté. Nejprve Pěničkova střela olízla tyč domácí branky a poté střelu hostujícího hráče do odkryté klece zblokoval dobíhající Šrámek. Na druhé straně mohli rozhodnout domácí podobnou akcí jako před gólem. Janáček z první poslal dopředu Konfršta, jeho zpětná přihrávkou hledala dobíhajícího Fruhbauera, ale gólovku domácích tři metry před brankou zblokoval hostující obránce. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 85. minutě a pro domácí měl pelyňkovou příchuť. Dlouhý aut propadl až na zadní tyč, kde ve snaze jej odkopnout domácí dvakrát trefili Koláře, od jehož holeně se míč nakonec odrazil za brankovou čáru. Srovnat ještě mohl Karel Veselý, který si po faulu na Fikara postavil míč na nepřímý kop v ideální pozici dvacet metrů od branky, jeho lehounký oblouček však herálecký brankář v pohodě stáhl. Hosté tak po štastné trefě nakonec získali tři body. Možná by si domácí hlavně za druhý poločas bod zasloužili, ale Herálec potvrdil pověst fotbalově nejlepšího celku IV. třídy.

Havlíčkova Borová B – Herálec B 1:2(0:1)

Branka: P.Šmíd

Sestava: Lupták – M. Šrámek, K. Veselý, Žák(70. Fikar), Staněk(75. Konfršt) – Pecha, P.Šmíd, Zvolánek, Janáček – Antl, M.Štefáček(30. A. Frühbauer)