Béčko doma vypráskal poslední tým tabulky

V posledním kole se borovské rezervě nevydařil výjezd do Šmolov a ideální příležitost napravit dojem měli její hráči v neděli doma proti Malči. Ta se prozatím krčila na posledním místě tabulky. To se ale po dopoledním zápase zdálo takřka nepochopitelné, neboť mladíci v hostujícím dresu vyprovodili velmi špatně hrající domácí pětibrankovým výpraskem.

Domácí diváci věřili, že na domácí půdě hráči béčka napraví zaváhání z posledního zápasu. Jejich naděje se ovšem zdaleka nenaplnily. Přitom nic krutému debaklu zpočátku nenasvědčovalo. Borová sice neoslňovala kombinacemi, přesto se povětšinou po individuálních akcích dokázala dostat do několika velkých šancí. Ze strany se do gólové pozice proháčkoval Antl, ale jeho střelu gólman Dušek vyrazil stejně jako střelu Šmída, který se po přihrávce mezi obránce dostal sám před malečského brankáře. Pak domácí záloha vysunula do běhu Tonara, jehož prudký centr jen prolétl pokutovým územím. Tentýž hráč pak zkoušel svoje štěstí z voleje, ale jeho střela mířila vedle tyče. Ale ani hosté v ofenzivě nezaháleli a dvakrát se nebezpečně připomněli. V 25. minutě se však s míčem dostal za obranu Antl, kterému sebral z kopaček míč Milan Štefáček a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Nutno dodat, že střelec branky se svojí hrou sám vystavil do jasného ofsajdu. Hosté však měli vlastního pomezního, který postavení mimo hru přehlédl. Vedoucí gól však paradoxně domácím fotbalistům ublížil, a ti byli od té chvíle již horším týmem a na trávníku začali kralovat s chutí hrající hosté. Jindy pevná defenzivní hra týmu se rozpadla jako domeček z karet a hosté si mohli připadat jako na dni otevřených dveří. Pět minut po vedoucí brance se dostali hosté před Luptáka a jejich hráč se nemýlil a přesnou střelou srovnal. Chvíli před pauzou pak domácí ztratili míč na hranici pokutového území Malče. Ta předvedla rychlý protiútok, který vyšperkoval Marek patičkou na nabíhajícího spoluhráče, který strhl vedení na stranu hostí. Pokud chtěli domácí převážit ve druhé půli misky vah na svoji stranu, pak jejich snahu utli hosté hned v zárodku. Po standardní situaci hlavičkoval neobsazený hráč hostí přesně a Maleč vedla o tři branky. Domácí už na zvrat evidentně neměli. Kazili jednoduché přihrávky, nenašli svoji stereotypní a jednotvárnou hrou recept na soupeřovu obranu a nadšeně hrající hosté je přehrávali především pohybem a bojovností. Z toho vyústila i čtvrtá branka v domácí síti, kterou vstřelil Pospíšil. Borová pak ještě chvíli zabrala. Po Antlově obloučku z rohového kopu zaspal jinak spolehlivý gólman Dušek a Šmídovi se povedlo snížit. Apetit Borové ale hosté znechutili ještě pátou brankou, kdy po trestném kopu domácí znovu neobsadili hráče, který hlavičkou stanovil konečný účet zápasu. Hosté pak mohli ještě přidat další branku, ale Lupták v jasné šanci hostujícího hráče vychytal, podobně jako na druhé straně zachraňoval i Dušek. Třeba dodat, že favorizovaná Borová si za svůj výkon nezasloužila ani bod a hosté je hlavně ve druhé půli jasně přehráli. Pokud chtějí domácí myslet na vyšší příčky, případně na postup do vyšší soutěže, budou muset na předchozí dva zápasy rychle zapomenout.

Havlíčkova Borová B – Maleč 2:5(1:2)

Branky: M.Štefáček, K.Šmíd

Sestava: Lupták – Šrámek, Žák, K.Šmíd, Uttendorfský(70. P.Šmíd) – T.Štefáček, Zvolánek, K.Veselý(75.Čejka), Tonar – Antl, M.Štefáček(35.Konfršt)