Béčku se zápas ve Šmolovech nepovedl a domů přivezlo jen bod

Po třech vítězných zápasech v řadě chtěli hráči borovské rezervy potvrdit formu i na hřišti béčka Šmolov. To se jim ale nepovedlo a po špatném a neurovnaném výkonu proti mizernému soupeři si připsali pouze bod.

V „areálu“ (uvozovky jsou na místě), kde se toho za posledních deset let mnoho nezměnilo (alespoň k lepšímu) se střetli hosté s domácími hráči, kteří se vůbec horko těžko dávali na utkání dohromady. Taktika Šmolov byla od začátku jasná. Evidentně se nepříliš talentovaní domácím nemohli hostům vyrovnat fotbalově a tak vsadili na bránění. Bohužel tato taktika na hosty platila a ti podali podprůměrný a kombinačně nepřesný výkon. Nedařil se postupný útok, ani pokusy o brejky. Navíc totálně selhávaly i standardní situace. Přesto si hostující tým vytvořil hned několik šancí na vstřelení branky. Po nezajímavém začátku protáhl domácího brankáře Zvolánek a o chvíli později zazvonila střela Veselého za hranící šestnáctky o břevno šmolovské branky. Pak se dvakrát do šance proháčkoval Antl, ale poprvé prováhal ideální okamžik ke střele a podruhé mířil sám před brankářem mimo branku. Šmolovy se k ohrožení Luptáka vůbec nedostaly, a proto byl stav po první polovině zápasu bez branek. Hned na začátku druhého poločasu pokračovali hosté v tlaku a v 50. minutě byl ve vápně faulován Konfršt. Nařízenou penaltu proměnil Žák a zdálo se, že mělo být rozhodnuto, protože domácí v tu dobu neměly snad ani jeden vážnější pokus o střelbu.  Hosté se ovšem nechali vedením ukolébat a jejich hra měla již pouze sestupné parametry. Navíc v 67. minutě chybovala při rozehrávce borovská obrana, domácí šli do brejku a po následném centru před branku skončil míč v síti. Bohužel pro domácího střelce to nebyl nejdůležitější okamžik zápasu. Při střetu s Luptákem zřejmě utrpěl tříštivou zlomeninu nohy a od fotbalu si dlouhou dobu odpočine. Ještě o to více udivoval přístup domácí fanoušků a pořadatelů (byl-li tam nějaký..), kteří se nemohli rozhoupat k zavolání záchranky, která pro jejich kamaráda jela na hřiště, či donesení nosítek. To že nebyly třeba, je jiná věc, tak jako tak by měly být na každý zápas připraveny. Bohužel od té doby se hra pouze kouskovala a jak domácí, tak i hosté předváděli prachbídný výkon. Ještě více uškodil hostím obránce Staněk. Ten nejprve oplácel faul domácímu hráči a utržil tak první žlutý kartonek. O dvě minuty později jej pak vyprovokoval spoluhráč! Veselý ke slovnímu výlevu a hostující bek se musel po druhé žluté kartě předčasně poroučet do sprch. Hra pak byla do konce utkání rozkouskována, což vadilo především borovským, kteří se nemohli dostat do souvislejšího tlaku. Po úsměvné vložce, kdy se domácí pomezní přetahoval o praporek s přiběhnuvším vlčákem, si velkou šanci vytvořil Zvolánek. Ten se krásně dostal před branku a dloubáčkem k tyči vyzval ke skórování Konfršta. Ten však v největší šancí druhé půle nedokázal míč hlavou usměrnit do branky. Gólovku pak měl na noze ještě Antl, který se opět proháčkoval před gólmanem, ale stejně jako v první půli mířil jeho střela jen mimo vzdálenější tyč. Jednou pak mohli dokonce trestat i domácí, ale další centr do pokutového území poslal domácí hráč nad branku. Šmolovy ovšem také nedokázaly nervózní utkání dohrát v plném počtu. Po zbytečných nadávkách směrem k sudímu Dvořákovi se deset minut před koncem poroučeli do sprch hned dva šmolovští. Hosté se však již nedokázali prosadit a po bídném výkonu si připsali do vyrovnané tabulky čtvrté třídy pouze bod. Napravit dojem může Borová při domácím zápasem s Malčí.

Šmolovy B – Havlíčkova Borová B 1.1(0:0)

Branka: Žák

Sestava. Lupták – Šrámek, Žák, Šmíd, Staněk(čk) – Tonar(60. Havlíček), Zvolánek, Veselý, T.Štefáček – Antl, Konfršt(75. Fruhbauer)