Rezerva prohrála doma s Herálcem

Jako zatím nejlepší jarní soupeř se představila rezerva Herálce na hřišti v Havlíčkově Borové. Domácí dominovali v první pětadvacetiminutovce, pak ale hosté znatelně přidali a zaslouženě si odvážejí všechny body.

Utkání to bylo velice zajímavé a hned na začátku neuznal sudí Šrámek hostům gól pro postavení mimo hru. Netrvalo však dlouho a regulérně gólově se prosadil domácí tým. Tomáš Štefáček si pohrál se soupeři na levé straně a předložil krásnou zpětnou přihrávku Tonarovi, který si již věděl rady. Gól domácí nabudil a ti pokračovali v nátlakové hře. Pohotová střela Zvolánka však skončila půl metrů vedle branky a při brejku tří proti jednomu obránci nezvolil Sobotka v pokutovém území ideální přihrávku. Super šanci měli domácí i v 20. minutě, kdy se míč dostal za záda brankáři Herálce, ale doslova na brankové čáře jej na poslední chvíli zastoupil ve skluzu Fukan. Postupem času se však začali ke slovu hlásit i zprvu omráčení hosté, které dirigoval utočník Vašák. První nebezpečná střela z otočky letěla těsně mimo a další zkrotil Lupták. Poté přišla nešťastná 35. minuta. Lupták nezachytil dlouhý míč a hosté se dostali k centru do pokutového území. Zde se nacházel pouze domácí brankář a stoper Karel Veselý, ale ten nikým neatakován poslal míč ve výskoku neomylně pod břevno vlastní branky. Šlo v podstatě o zlomový okamžik zápasů, od této chvíle již byli hosté jasně lepší a domácí horko těžko odolávali jejich nájezdům. Při jedné střele zblízka pod břevno se zaskvěl brankář Lupták, který míč špičkami prstů reflexivně vyrazil nad břevno a při další šanci mířil herálecký hráč nad. Na druhé straně mohli ještě kontrovat domácí, ale po rohovém kopu nedopravili míč do sítě. Ve druhé půli zůstal obraz hry stejný jako na konci prvního poločasu. Hosté se tlačili dopředu a domácí spoléhali spíše na brejky. Další nebezpečnou střelu ze zákrytu zkrotil domácí brankář na břiše a při další bombě pod břevno vytasil fantastický zákrok. Pak hosté hlavičkovali po rohovém kopu vedle a i další šanci zmařil Lupták, tentokráte včasným vyběhnutím. Na druhé straně prověřil z trestného kopu hostujícího brankáře Pavel Šmíd a jeho střelu musel gólman vyrazit na roh. Asi čtvrt hodiny před koncem pak kopali hosté další rohový kop a vysoká „svíce“ se snesla přímo na hlavu Fukanovi, který tentokráte mířil přesně a strhnul vedení na stranu hostí. Srovnat mohl ještě Aleš Fruhbauer, ale hlavou míč netrefil a při dalším pokusu mířili domácí mimo. Hosté však již srovnání nepovolili a naopak sami ještě zmařili několik dobrých šancí. Přesto se však ještě skóre měnilo. V nastaveném čase po souboji Vašáka se Staňkem odpískal sudí hraní rukou domácího hráče a právě Vladimír Vašák z penalty potvrdil vítězství Herálce. Nutno dodat že zasloužené, protože hosté se prezentovali jako prozatím suverénně nejlepší tým, se kterým borovská rezerva mohla změřit síly a nebýt zpackaného podzimu, šlo by zřejmě o aspiranta na postup.

Havlíčkova Borová B – Herálec B

Branka: Tonar

Sestava: Lupták – Staňek, K.Veselý, Žák, M.Šrámek -  Tonar, P.Zvolánek, Štefáček, Pavel Šmíd – Sobotka, A. Fruhbauer (Čejka, M.Zvolánek, Uttendorfský)