Borovské béčko poprvé ztratilo dopolední body

Prozatím stoprocentní bilanci měla rezerva Havlíčkovy Borové na domácím hřišti a zároveň také v zápasech, které se hrály v dopoledních hodinách. Ale ani domácí hřiště nepředstavuje nedobytnou tvrz, což dokázal jeden z aspirantů na postup – v derby zvítězila sousední Česká Bělá.

Po některých přesunech v kádru obou soupeřů a dosavadních výsledcích nebyly předzápasové prognózy vůbec jasné ve prospěch papírového favorita, naopak od domácích borců se dokonce očekávaly body. Jenže ti začali příliš profesorsky a hosté zápas odstartovali mnohem lépe, přičemž prvních pětadvacet minut nepustili Borovou prakticky vůbec na dostřel branky. Naopak sami si vytvořili několik šancí a v čtvrté minutě se po dvou chybách domácí defenzivy dostal k míči nejlepší střelec soutěže Souček a poslal míč přesně ke vzdálenější tyči. O deset minut později přenesli hosté dlouhým pasem hru z levé strany napravo, kde byl naprosto neobsazený hostující záložník. Po následné střele trefil z malého vápna bělský Benc přesně. Teprve poté se začali zvedat i domácí, ale Lupták musel hasit ještě jednu vyloženou šanci hostí po kolmé uličce od nové posily hostí Tomoviče. Teprve v 25. minutě se připomněli před hostující brankou domácí, když brankář Kytka trestuhodně podběhl centrovaný míč, ale nikdo balón do brány dopravit nedokázal. Podobná situace nastala o deset minut později, když Tonar poslal střílenou přihrávku do vápna, gólmanovi hostí míč opět propadl vedle těla a z následného závaru mířili domácí do tyče. Druhý poločas nabídl vyrovnanější podívanou s několika šancemi na obou stranách. Dlužno dodat, že Česká Bělá byla vepředu stále o něco nebezpečnější a třikrát se její hráči ocitli v dobré střelecké pozici. Dvakrát však byl pozorný Lupták a jednou Součkova střela jen těsně minula tyč domácí branky a dvakrát podobně zahrozila i Borová. Domácí v rezervě sice disponují hned několika hráči, kteří by měli být schopni fotbalovostí své soupeře v pohodě přehrávat, ale nepřidali dostatek důrazu a pohyblivosti. Soupeř byl v těchto obou činnostech mnohem lepší a svoje technické nedostatky oproti borovským fotbalistům vynahrazoval taktickou disciplínou a bojovností. Domácím se podařilo snížit zhruba čtvrt hodiny před koncem, když Klement poslal z úhlu míč na bránu a střídající Milan Štefáček jej v pohodě poslal do sítě. Těsně před koncem se před jedním z trestných kopů se ještě jiskřilo v pokutovém území hostí a takřka se schylovalo k bitce. Domácí tím možná zbytečně ztratily cenné vteřiny a když pak následný trestný kop osamocený Aleš Fruhbauer nedokázal hlavou usměrnit do sítě, odvezla si všechny tři body domů Česká Bělá. Někteří domácí fanoušci tento fakt brali jako překvapení, ale hosté měli po bodech větší hlad a proto si je nakonec vysloužili oprávněně.

Havlíčkova Borová B – Česká Běla 1:2(0:2)

Branka: M.Štefáček

Sestava: Lupták – Šrámek(70.Staněk), Žák, K.Šmíd, P.Šmíd – Tonar, P. Zvolánek, K.Veselý, T. Štefáček(75. M.Štefáček) – Novosad(60.Fruhbauer), J.Klement