Podzim se mohl vydařit ještě lépe, tvrdí trenéři B týmu

Minulý rok se v Havlíčkově Borové po dlouhé odmlce opět založilo rezervní družstvo a nevedlo si špatně. Letos měla být odbourána nepopulární „nováčkovská daň“ a tým se měl posunout o něco výš. To se povedlo a výsledkem bylo podzimní páté místo. Přesto s umístěním nevládne úplná spokojenost.

„Podzimní část soutěže se povedla herně i výsledkově lépe než v minulé sezóně, ale stejně je pro nás určitým zklamáním,“ zamyslel se trenér B týmu Miloslav Němec. Podle něj mohla borovská rezerva získat ještě víc bodů, než kolik si doposud v tabulce připsala. V té se tým vyhřívá na pátém místě s osmnácti body a skóre 24:16. Nejvíce hráče mohou mrzet prohry v Dlouhé Vsi a v Rozsochatci a na bod mohl tým myslet i v duelech s největšími favority – Českou Bělou a Velkou Losenicí. Zde hrál tým podle vedoucího týmu Zdeňka Štěpána i bez pozdějších posil vydařený zápas, i když jej výsledkově s lídrem tabulky nepotvrdil. „Podali jsme výborný kolektivní výkon, za který jsme se nemuseli stydět,“ potvrdil Štěpán. Vysoko samozřejmě v pomyslném hodnocení stojí i vítězství v derby zápase s Vepřovou, kterou tak borovští definitivně pro podzim odsunuli za sebe.
  Posun ve výkonnosti týmu směrem nahoru znamenal i příchod dvou staronových hráčů, kteří se mohou pochlubit zkušenostmi z vyšších soutěží a z jiných oddílů - borovské navrátilce Pavla Zvolánka a Josefa Klementa, kteří zvýšili konkurenci v ofenzivních řadách. Oba přišli až v polovině sezóny a hlavně s Josefem Klementem se přišly i další branky a do hry se opět aktivně zapojoval nadějný útočník Zbyněk Tonar. Další víceméně novou tváři se stal benjamínek týmu, věkem ještě dorostenec Václav Pecha, který je ovšem v Borové na hostování ze sousední Vepřové. „Pokud bude mít sám zájem, rádi bychom se jej pokusili nějakou formou udržet v Borové i do budoucna,“ uvedl Němec. Dobrou výkonnost na podzim si stále drželi mimo jiné například i Vojtěch Novosad a Karel Tonar, kteří patří k tahounům týmu. Naopak podle vedoucího týmu, byla ztrátou směrem dozadu podzimní absence Michala Šrámka, který se snad dá pro jaro dohromady. „Na druhou stranu se však někdy moc nedodržovala životospráva a to i u lidí, na které se vsázelo,“ dodal vážně trenér družstva.
  Pohled na zápasovou bilanci týmu je však možná poněkud překvapivý. Všechny zápasy, které mužstvo sehrálo od deseti hodin dopoledne, byly vítězné a to včetně jediného venkovního vítězství z Mírovky! Tým má tedy stoprocentní domácí a také dopolední bilanci. S tím ostře kontrastuje hrozivá nula v kolonce ostatních venkovních zápasů, které se všechny hrály v odpoledních hodinách. Vzhledem k sobotnímu nočnímu životu je to možná opravdu trochu zarážející…(Mají snad některé noční radovánky u určitých jedinců pozitivní vliv na výkonnost? Skoro hamletovská otázka, o které se raději neodvážím spekulovat…)
  Vážným herním nedostatkem byl mimo jiné i problém, který vážně na podzim tlačil botu i u A týmu. Totiž proměňování vyložených šancí, což mrzelo hlavně v inkriminovaných utkáních s Dlouhou Vsí, nebo Rozsochatcem. Na druhou stranu však borovská rezerva zlepšila obrannou činnost a o více než jednu branku prohrála pouze na půdě B týmu Herálce.
Právě na proměnování šancí a zlepšení útočné činnosti krajních obránců by se tým mohl zaměřit v zimní přípravě. „Ta by měla naostro začít v únoru a určitě se pokusíme zajistit minimálně dvě přátelská utkání kvůli sehranosti, a také abychom mohli různé hráče vyzkoušet na různých postech. A uvedené nedostatky se pokusíme zlepšit,“ uvedl k nejbližším plánům Němec. Podle slov obou činovníků týmu by se mužstvo mohlo na jaře zkusit zaútočit na celkové třetí místo. A zůstává ambiciózní i do budoucna. „Další ročník můžeme hrát o ty úplně nejvyšší příčky a rádi bychom zaútočili na postup,“ dodal optimisticky.
  „Poděkování za podzim samozřejmě kromě hráčů patří i ostatním lidem, jmenovitě například Ondřeji Půlpánovi, který s námi obětavě objížděl zápasy a prezentoval se jako kvalitní pomezní rozhodčí,“ poděkoval touto formou Štěpán. Dále jsme také rádi, že se vytvořila poměrně stálá fanouškovská základna. Doufejme, že na jaře budeme mít všichni co nejvíce důvodů k radosti,“ dodal na závěr vedoucí týmu.

Pozn: tabulku a střelce branek najdete v jednotlivých sekcích.