První přípravné utkání - Svratka.

2017-07-17-21-20-35.jpg
16.07.2019

K prvnímu přípravnému utkání letní přestávky před sezonou 2019-2020 jsme odjeli na pěkný fotbalový stadion do Svratky. K zápasu odjeli prakticky všichni dostupní hráči A i B týmu, jednalo se o první test herní výkonnosti, ve kterém hráči mohli předvést svoji formu po několika trénincích.

Do zápasu jsme vstoupili s poměrně obměněnou setavou, v bráně Štefan Lupták, na krajích obrany Honza Chlubna a Jakub Janáček a stopeři Tomáš Blažek a Láďa Luňáček. Ve středu zálohy nastoupil Zdeněk Frühbauer a Adam paušíma a na stranách David Lupták a Martin Pátek (hráč Přibyslavi, kterého bychom rádi přivedli do našeho týmu). V útoku dostal příležitos Lukáš Němec a Petr Rakušan. Ve 12 minutě ale vystřídal s bolestí kolene Luňáček a na jeho místo se musel zatáhnout Rakušan. Do útoku se posunul Pátek a na jeho místo zamířil Pavel Zvolánek ml.

Začátek utkání byl z naší strany vlažný, soupeř měl převahu, jako první se dotal i ke střele na branku. Asi po 15ti minutách se hra vyrovnala a šance přicházely i na naší straně. Branka Němce pro ofside neplatila a pokus Rakušana proskákal vedle tyče. Domácí se pak dostali do několika zakončení, ale i oni byli nepřesní nebo jim radost zkazil brankář Lupták. První stoprocentní šanci měl pak David Lupták po přihrávce Zvolánka, míč bohužel v dobré příležitosti netrefil, jak by si představoval. Další šanci ke skórování, tentokrát hlavou, jsme měli o několik minut později, ovšem ani z této nadějné pozice jsme branku nevstřelili. Do poločasu byla pak hra vyrovnaná a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Do druhé půle uvolnil své místo Chlubna Davidu Neubauerovi a Paušíma Radkovi Havlíčkovi. V druhé půli jsem již nenavázali na slibný výkon z konce poločasu a začali jsme kupit individuální chyby, které vedly i k první brance domácích. Po zbytečné ztrátě Blažka dostali domácí možnost přečíslení a tu využili. Druhá branka padla, jak jinak, po rohovém kopu, kdy jsme na zadní tyči ponechali dva zcela volné hráče domácích. Bránění standartních situací a zejména rohových kopů, nás strápí dlouhodobě a přestože o chybách víme, nedokážeme se z nich poučit. Do utkání pak nastoupil  na místo Blažka Karel Šmíd a po chvíli za Janáčka Láďa Novotný. Ten se však na hřišti ohřál jen 5 minut a po faulu domácího hráče musel střídat. Na jeho místo nastoupil do obrany Martin Čejka a do útoku vystřídal Pátka Radek Klement. V tento moment utkání pak rozhodčí nedopískal, podle mého názoru zcela jasnou penaltu na Luptáka, který mohl jít sám na gólmana. Po střetu s domácím obráncem, který byl slyšet i na tribuně, se však pískal odkop od brány. Domácí pak byli na koni a po dalších chybách v naší obraně postupně zvýšili na rozdíl 4 branek. Chvíli před koncem se pak nepovedla rozhrávka našemu brankáři a domácí toho pěkným lobem využili k završení skóre.

Utkání se těžko hodnotí jako celek, vliv na hru měla pozměněná sestava i časté střídání. Většina hráčů také podle mě nepodala svůj lepší výkon, trochu mi chyběla větší bojovnost, nasazení a více pohybu. Přesto si myslím, že druhých 30 minut první půle jsme podali celkem dobrý výkon. Sráží nás však individuální chyby, a to i od zkušených hráčů, a neproměňování střeleckých příležitostí. V zápase se mi líbil Martin Pátek, který by byl pro naši hru přínosem. V dalším utkání se střetneme příští neděli na hřišti ve Vepřové s týmem Počítek.

Autor: Roman Brukner

Podzim 2019

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka

Vážení sportovní přátelé, moc se omlouvám za tuto troufalost, ale zkusím nalákat i někoho z vašich fandů do naší tipovací soutěže . Tipy sbírám na stránkách www.svratka-tip.banda.cz, kde se můžete přesvědčit hlavně o zásadní informaci - Tipy jsou zdarma ! V pořadí už ve třetím ročníku našeho tipování budeme opět úspěšným tipujícím rozdávat věcné a finanční odměny díky menším sponzorským darům. Ještě jednou se omlouvám, že používám tuto formu mailového spojení, ale věřím, že ve Vašich řadách se najde človíček, který se k nám bude chtít připojit . Poprosím proto o předání této výzvy skutečnému fandovi, který přes webové stránky, uvedené nahoře ( př. i přes mail ) tipy pošle nebo se přímo na stránky přihlásí . Samozřejmě v diskuzi na těchto stránkách nebo na této mailové adrese můžete poslat dotazy k tomuto tipování . Moc se těším na Vaše reakce - Laďa Fiala