Trapný výkon s Chotěboří "B".

2017-07-12-14-09-01.jpg
04.06.2019

Pro jistotu záchrany v I.B třídě i pro následující soutěžní ročník stačilo doma porazit Chotěbř "B", tým, kterému se na jaře vůbec nedařilo. Pokud jsme chtěli chotěbořské beko udržet v tabulce pod námi, nic jiného než boj o 3 body v tomto utkání nepřicházel v úvahu.

Do zápasu jsme vstoupili velice slibně, prvních deset minut jsme soupeře k ničemu nepustili a vytvořili jsme si tři gólové příležitosti. Po dobrém úvodu jsme však zcela vypnuli a přenechali iniciativu soupeři. Ten zjistil, že dál skutečně nechceme pokračovat ve výkonu z počátku zápasu a začal tedy hrát fotbal on. Nejprve se hosté několikrát dostali na dostřel Luptáka, ve 24. minutě už ale dobře zakombinovali a byla z toho penalta, kterou proměnil Janda. Poté měli hosté ještě několik příležitostí, které nevyužili. Ve 39. minutě jsme ale předvedli  pěknou křídelní akci na jejímž konci byl Klement, který vyrovnal na 1:1. Místo dalšího náporu jsme si ale nechali hned ve  41. minutě nechali vstřelit jednoduchou druhou branku a  poločas tak vyzněl lépe pro hosty.

Po přestávce jsme samozřejmě chtěli zápas otočit, ale samo se nic neudělá a bez snahy a zápalu pro hru vůbec ne. Naopak hosté, nakopnutí výkonem z prvního pločasu, se začali mnohem lépe pohybovat, začala se jim dařit kombinace a v 56. minutě zvýšili svoje vedení na 3:1. Hosté nadále hráli v pohodě a čím dál častěji se hrálo pouze na naší polovině hřiště. V 68. minutě pak hosté dali výsledku konečnou podobu a v zápase zvítězili zcela zaslouženě 4:1. Za zmínku v zápase však stojí, že proti nám nastoupil v chotěbořském dresu Vilda Klement, syn Martina Klementa, našeho dlouholetého hráče.

Po zápase jsem doslova nemohl uvěřit, čeho jsou, nebo nejsou hráči schopní. To, že se někdy nedaří, vázne kombinace, přihrávky, nedaří se zakončení, se dá pochopit, ale naprostý nedostatek snahy, chuti hrát a poprat se v  takto důležitém zápase o body, pochopit nelze. Z tohoto zápasu jsem velice zklamaný a myslím, že to byl jeden  z nejhorších výkonů našeho týmu v letošní sezoně.

Výsledek: 1:4  (1:2)                 ŽK: 2:2      ČK: 0:0

Branky: Klement -  Janda 2 x, Pfeffer 2 x

Rozhodčí: Nenadál, Synecký, Prokop

Havlíčkova Borová: Lupták Štefan - Chlubna, Paušíma Vilém, Rakušan, Sobotka - Lupták David, Šrámek (86. Neubauer), Frühbauer Zdeněk (46. Zvolánek), Klement (46. Veselý Petr) - Provazník, Němec (67. Luňáček)