Výhra nad Ždírcem "B".

2017-08-08-20-27-08.jpg
23.05.2019

Velice důležitý zápas byl na pořadu dne v neděli 12.5.2019 na hřišti u sokolovny. Soupeřem byl tým Ždírce nad Doubravou "B", přímý soused v tabulce. V podzimním utkání nás Ždírec vyprovodil na svém hřišti výsledkem 6:2 a měli jsme mu tedy co vracet.

Oproti jiným utkáním nám vyšel vstup do zápasu. Hned ve 4. minutě vyrazil hostující brankář střelu Provazníka  k Luňáčkovi a ten doklepával přesně, když vsítil za Havlíčklovu Borovou svůj první gól v dospělé kategirii. Vedení jsme mohli několikrát navýšit, ale příležitosti jsme nedotáhli do konce. Ždírečtí hrozili z brejků. První Břízova střela šla mimo, s druhou už měl Veselý hodně práce, aby ji vytalčil mimo tři tyče. V první půli pak ještě hosté zblokovali dobrou hlavičku Zdendy  Frühbauera a také střelu Luptáka. V druhé půli jsme již nepůsobili tak dobrým dojmem, ždírec hru vyrovnal, ale podařilo se nám střídání a Provazník po přihrávce Petra Veselého zvýšil na 2:0. Hosté po druhé brance trochu rezignovali, ale naše příležitosti jsme neproměnili a nadějné situace nedotáhli do konce. V jednom případě balon dokonce poskočil na břevnu. Hosté se proto dokázali do zápasu vrátit a hlavně Zahradník střelami ze střední vzdálenosti udržoval Pafku Veselého v pohotovosti. Ždírec si ke konci zápasu vytvořil docela slušný tlak, který čtyři minuty před koncem zúročil z přímého kopu Zahradník, který se trefil přesně k tyči. Závěrečný tlak Ždírce jsme nakonec přežili a získali důležité tři body.

První poločas byl z naší strany dobrý, dokázali jsme podržet míč a připravit si šance. Druhá půle byla o poznání horší, přesto Provi vstřeli druhý gól. Ke konci zápasu nás Ždírec hodně mačkal, ale i s trochou štěstí jsme zápas zvládli.

Výsledek: 2:1 (1:0)                  ŽK: 2:2       ČK: 0:0

Branky: Luňáček,Provazník - Zahradník

Rozhodčí: Bula, Mach, Fousek

Sestavy:

Havlíčkova Borová: Veselý Pavel - Chlubna Jan, Paušíma Vilém, Rakušan, FrÜhbauer Aleš - Lupták (78. Zvolánek), Němec, Frühbauer Zdeněk, Sobotka (72. Neuabauer) - Luňáček (46. Veselý Petr), Provazník

Ždírec nad Doubravou "B": Severýn – Sýkora, M. Vomela (57. Navrátil), Fajt, Tlustý (83. Fousek) - Zahradník, Máša (71. Dubský), Bříza (62. Jan Matějka), Dočekal -  Bílek, Dvořák.
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal-kraj/lucice-se-konecne-dockala-prvni-jarni-vyhry-20190514.html

Autor: Roman Brukner

Podzim 2019

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka