Na úvod jara prohra v Novém Rychnově.

2017-08-08-20-21-14.jpg
09.04.2019

První jarní zápas nás zavedl na hřiště Nového Rychnova, druhého týmu béřítní tabulky. Po výsledkově nevydařené zimní přípravě jsme do zápasu šli s odhodláním předvést dobrý výkon a pokusit se zde urvat alespoň bod.

Začátek zápasu nás zastihl v poměrně dobrém rozpoložení, obrana pracovala kvalitně, domácí nepouštěla do zakončení a ofenziva poměrně dobře napadala rozehru domácích, což jí samozřejmě dělalo potíže. Za svou snahu jsme také byli v 15. minutě odměněni penaltou po faulu na Němce, kterou proměnil Béna. Po obdržené brance jsme ale přestali trochu hrát a naopak domácí přišlápli plyn. Přesto jsme až do 29. minuty drželi čisté konto, i když se domácí do nějaké té šance dostali. Ve 29. minutě přišel naprosto zbytečný faul na hranici šestnáctky a zatočený míč nikým netečován zapadl na zadní tyč. Hned po minutě jsme vytvořili pro domácí další šanci, kdy jsme po nesmyslné rozhrávce přišli o míč a rychlý brjek zakončil nejlepší střelec bétřídy Faltýnek. Ve 45. minutě jsme obdrželi třetí branku, kterou si domácí vypracovali po pěkné kombinaci na pravém křídle.

Druhý poločas zaostal za prvním. My jsme se sice pokoušeli navázat na výkon z první čtvrhodiny utkání, což se nám i trochu dařilo, šance ale nepřicházeli. Domácí hráli v útlumu, ale přesto vstřelili v 50. minutě čtvrtou branku, když se jim podařilo vrátit přetažený centr před branku a zde již bylo snadné pro osamoceného útočníka míč doklepnout za bezmocného Luptáka. Poté jsme si vypracovali ještě dvě vyložené šance, které jsme však nevyužili a dokonce jsme z nich netrefili ani branku domácích. Konečnou podobu výsledku tak dal až v 89. minutě po rohovém kopu Blažek.

V utkání jsme nepodali úplně špatný výkon, škoda dvou zbytečně inkasovaných branek. Na zbytečně obdržené branky ostatně dojíždíme celý podzim. Pozitivem jsou dvě vstřelené branky na venkovním hřišti.

Výsledek: 4:2 (3:1)   ŽK: 1:3

Góly: 29. Kratochvíl, 30. T. Faltýnek, 45. M. Faltýnek, 50. Mareš – 15. Béna (PK), 89. Blažek.

Rozhodčí: Hanzl

Nový Rychnov: Cirhan - Klouda, Mareš, Březina (84. Slavík), Kratochvíl - Florian, Faltýnek Martin, Faltýnek Tomáš, Červenka - Brtnický (77. Nečada), Novák

H. Borová: P. Veselý – Chlubna Jan, Blažek, Paušíma Vilém, Sobotka - Frühbauer Aleš (70. Neubauer), Béna (85. Zvolánek), Frühbauer Zdeněk, D. Lupták - Němec, Pecha (66. Novotný)
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal-kraj/pohled-se-po-roce-predstavil-doma-20190327.html