Havlíčkova Borová A - Havlíčkův Brod C.

2017-08-08-20-21-14.jpg
26.09.2018

V neděli 23.9.2018 nás na domácím hřišti u sokolovny čekal souboj s týmem Havlíčkova Brodu C, za který nastupují fotbalisté, kteří vesměs prošli vyššími soutěžemi. Zkušeností a fotbalového umu tedy mají na rozdávání. My jsme však chtěli odčinit vysokou porážku z Ádolu a chtěli jsme se je pokusit zaskočit vysokým presinkem a rychlým přesouváním hry do útoku.

Zápas začal v poněkud chladném počasí, avšak na výborně připraveném a pěkném trávníku. Tým Havlíčkova Brodu hned zpočátku začal velmi dobře kombinovat a pokoušel se dostávat na dostřel Veselého branky. My jsme však vysokým presinkem začali narušovat poklidnou rozehru soupeře a už v 10. minutě jsme byli odměněni brankou Němce, který hlavou zakončil milimetrový centr Luptáka. Hosty branka nezaskočila a pokračovali ve svém výkonu. Dostali se i do několika šancí, které však zakončili mimo nebo je zmařil výbornými zákroky Veselý. Zejména zákrok ze 20. minuty, kdy vychytal samostatný nájezd a poté i dvě dorážky zblízka, byl famózní. Šance se střídaly na obou stranách a i brankář hostů Duben musel několikrát prokázat své kvality. Ve 40. minutě přišla naše druhá branka, když Rakušan přihrál na malé vápno Němcovi, který byl při zakončení faulován a pískala se penalta. K té se postavil Rakušan, jeho střelu k pravé tyči Duben vyrazil, na dorážku Provazníka už ale nestačil. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:0, výsledek však mohl být vzhledem k množství šancí klidně 5:5.

Přestože jsme si v šatně řekli, že do druhé půle nastoupíme s nasazením a  bojovností, tak jsme již po 30 vteřinách obdrželi branku. A to přes skutečnost, že jsme na začátku poločasu rozehrávali. Hned po rozehrávce jsme totiž úplně zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště, Tůma vyslal do ulice Běláka a ten obhodil vybíhajícího Veselého. Hosté nadále pokračovali v kombinační hře a my jsme se po obdržené brance nemohli dostat do tempa. Po 10ti minutách jsme hru vyrovnali a začali jsme se i my dostávat k šestnáctce hostů. Šance opět přicházeli na obou stranách, bohužel  hosté v 60. minutě jednu z vytvořených příležitostí proměnili Tůmou. Utkání dále nabízelo dostatek příležitostí pro obě mužstva, ale ani jedno z nich už nedokázalo strhnout vedení na svoji stranu. Největší šanci na naše vítězství zmařil v 89. minutě brankář Duben, když dokázal vytěsnit střelu Provazníka z přímého kopu, která směřovala do levé šibenice jeho branky. Utkání tak skončilo asi zaslouženou remízou, ale vzhledem k našemu vedení 2:0 o poločase, jsme spíše dva body ztratili.

Toto utkání bylo z naší strany bojovné a hrané s nasazením, dokázali jsme vstřelit dvě branky a vypracovat si i další příležitosti. Pokud takto zahrajeme i příští týden ve Ždírci nad Doubravou, můžeme i zde pomýšlet na body.

Výsledek: 2:2 (2:0)

Rozhodčí: Nechvátal, Nenadál, Doskočil

ŽK: 1:0    ČK: 0:0

Sestavy:

Havlíčkova Borová A: Veselý Pavel - Janáček (80. Frühbauer Aleš), Blažek, Kučera, Neubauer - Lupták, Frühbauer Zdeněk (67. Paušíma Vilém), Němec, Sobotka - Provazník, Rakušan )84. Antl)

Havlíčkův Brod C: Duben - Stojan, Bělák, Novotný, Klofáč (77. Bouda) - Nechvátal, Kuchta (64. Soukup), Tůma (74. Kubát), Fišer - Němec, Stránský

Autor: Brukner Roman

Podzim 2019

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka

Vážení sportovní přátelé, moc se omlouvám za tuto troufalost, ale zkusím nalákat i někoho z vašich fandů do naší tipovací soutěže . Tipy sbírám na stránkách www.svratka-tip.banda.cz, kde se můžete přesvědčit hlavně o zásadní informaci - Tipy jsou zdarma ! V pořadí už ve třetím ročníku našeho tipování budeme opět úspěšným tipujícím rozdávat věcné a finanční odměny díky menším sponzorským darům. Ještě jednou se omlouvám, že používám tuto formu mailového spojení, ale věřím, že ve Vašich řadách se najde človíček, který se k nám bude chtít připojit . Poprosím proto o předání této výzvy skutečnému fandovi, který přes webové stránky, uvedené nahoře ( př. i přes mail ) tipy pošle nebo se přímo na stránky přihlásí . Samozřejmě v diskuzi na těchto stránkách nebo na této mailové adrese můžete poslat dotazy k tomuto tipování . Moc se těším na Vaše reakce - Laďa Fiala