Remízový zápas s Lípou.

2017-08-08-20-29-58.jpg
10.09.2018

Prohra v poledním venkovním utkání v Černíči nám velela doma uspět a do tabulky připsat 3 body. Na hřiště za sokolovnou však přijel pro nás ne zrovna oblíbený soupeř z Lípy, který v úvodních 4 kolech soutěže posbíral již 9 bodů.

Ještě než samotné utkání začalo, došlo k vynucené změně na postu stopera, když za zraněného Blažka musel na hřiště Karel Šmíd. Hosté nastoupili do utkání s taktikou hry na rychlé protiútoky, nenapadali naši rozehru a čekali na nás na vlastní polovině hřiště. Na tuto variantu hry jsme nedokázali v prvním poločase najít účinný recept, když nám chyběl zejména pohyb, nasazení a chuť něco dopředu vymyslet.  A tak jsme pouze rozehrávali v obraně a posílali dlouhé nakopávané míče na Němce, který sice většinu hlavičkových soubojů vyhrál, ale druhé míče sbíral soupeř a my jsme se nedokázali dostat k zakončení. Dá se říci, že jsme za první poločas pořádně neohrozili branku a pouze jakýs takýs náznak šance vznikl po centru Luptáka, když na míč nedosáhl Němec.  Hosté byli daleko nebezpečnější  a v průběhu prní půle třikrát vystřelili těsně mimo Veselého branky a dvě tutovky hostů Veselý zmařil výbornými zákroky.

Ani poločasová bouřka v kabině nás nedonutila k lepšímu pohybu po hřišti a většímu nasazení. Hosté dále vyčkávali na vlastní polovině a my jsme stále pokračovali v neplodných nákopech na Němce. Z fotbalu bolely oči snad všechny diváky. Zlom v utkání přinesla až  branka hostů v 53. minutě utkání. Rychlý brejk po levé straně hřiště zkončil nepřesným přetaženým centrem, nabíhající hostující útočník však boj o míč nevzdal a dokázal míč vrátit na zadní tyč. Zde si (mezi čtyřmi našimi hráči) zcela osmocený Vácha věděl rady a koníčkem poslal míč za Veselého záda. Od té doby jsme přece jen zlepšili pohyb a začali se dostávat na dostřel branky hostů. Velkou šanci zahodil Němec, který hlavičkoval z malého vápna mimo branku a další příležitost měl Karel Šmíd, jehož pokus hlavou zneškodnil brankář hostů. Poté se ke krásné střele z otočky odhodlal Provazník a z 25 metrů orazítkoval spojnici soupeřovi branky. S blížícím se koncem utkání jsme přeskupili síly a do útoku se z obarny přesunul Rakušan. V 80. minutě pak brankář hostů efektní rybičkou stáhl ze vzduchu centr Provazníka na volného Němce, který byl již sám před prázdnou brankou. Také Provazníkův přímý kop skončil jen těsně nad břevnem. V posledních pěti minutách jsme hosty přikovali v jejich šestnáctce sérií rohových a přímých kopů, ze kterých vzniklo ve vápně několik závarů, bohužel bez brankového efektu. Až v 91. minutě utkání rozehrál rohový kop Provazník, hosté jeho centr odvrátili zpět na jeho kopačky a Provazník míč napálil na branku. Míč prošel houštinou těl až na zadní tyč, kde ho uklidil hlavou do sítě Janáček. Hned poté pískl rozhodčí konec utkání.

Utkání zkončilo asi zaslouženou remízou, my jsme si za první zcela vypuštěný poločas vyhrát nezasloužili a hosté si výhru rovněž nezasloužili. Důležité ale bylo, že se tým ze špatného výkonu dokázal po obdržené brance zvednout a aspoň vyrovnat a utkání nevypustil.

Výsledek: 1:1 (0:0)     ŽK:  3:1    ČK: 0:0

Rozhodčí: Holub, Terber, Fousek

Sestavy:

Havlíčkova Borová: Veselý - Janáček, Rakušan, Šmíd Karel, Neubauer (76. Frühbauer Aleš) - Lupták, Frühbauer Zdeněk, Antl (46. Paušíma Vilém), Zvolánek Pavel ml. (60. Chlubna Jan) - Provazník, Němec

Lípa: Vašák - Souček, Prokš Miroslav, Kutlvašr, Havel Jakub - Sochor, Vendl, Vácha (90. Prokš Jan), Havel Lukáš (70. Šimek) - Fejt Michal, Fejt Matěj

Autor: Roman Brukner

Rozpis podzim 2018

soutěžní ročník 2018/2019

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)

05.11.2018 | Bruky

Brigáda pondělí a úterý od 15:50 hodin.

04.11.2018 | C@rlos

25.10.2018 | bacek