První jarní bod - Havlíčkova Borová A - Dobronín 2:2.

2017-08-08-20-29-58.jpg
09.04.2018

     K prvnímu domácí utkání v jarní části sezony přijel na hřiště u sokolovny soupeř z Dobornína. Tomu se herně i výsledkově daří a je v opačné pozici než naše mužstvo. Přesto jsme chtěli v tomto zápase vyhrát a získat konečně 3 body do tabulky.

    Do zápasu jsme nastoupili v rozestavení 3-1-3-3, čímž jsem chtěli hostujícímu týmu znepřijemnit rozehrávku a posílit naši útočnou snahu. Začátek utkání nám vyšel, neboť hned ve 3. minutě pokazil rozehrávku hostující brankář, míč se dotal na hranici velkého vápna k Petru Veselému a ten jej poslal zkušeně do sítě. Vedení nás uklidnilo a nadále jsme byli lepším týmem. Zejména po levé straně dělal Petr Veselý hostujícímu obránci velké problémy a po jeho pěkném centu se jen těsně nedostal k zakončení Němec. V 17. minutě jsme zahrávali přímý kop z levé strany hřiště. Na přetažený centr si na zadní tyč naběhl Mára Pecha, vrátil míč před branku, kde jej do sítě doklepl Zdenda Frühbauer. Ve 28. minutě ale hosté  dokázali zbytečně propadutý míč za naši obranu vrátit do pokutového území a zcela volný Tomáš Sedláček se nemýlil. Do konce první půle se pak hra odehrávala od vápna k vápnu a probíhal poměrně tvrdý boj o střed pole. Rozhodčí utkání Škorpík nedokázal tvrdou hru moc usměrnit a tak přibývalo dost faulů, které rozhodčí pískal něpřesně nebo je nepískal vůbec. Ve 43. minutě pak musel střídat Janáček, jehož při zahrávání rohového kopu jeden z hostujích hráčů zcela mimo hru zápasnicky "zahodil" na zem, což rozhodčí Škorpík přešel s ledovým klidem. Se zraněným ramenem musel Janáčka nahradit Aleš Frühbauer.

    Do druhé poloviny utkání jsme vstupovali s vedením 2:1 a touhou přivést utkání do vítězného konce. Bohužel jsme v některých okamžicích přestávali dodržovat stanovenou taktiku, zejména jsme nedrželi stanovené prostory  a nechavali hráčům soupeře dostatek času na zpracování míče a kombinaci. Rovněž náš presink nebyl na stejné úrovni jako v prvním poločase. Hosté toho využili a začalo se více hrát na naší polovině hřiště. Do vyložených šancí se však hosté nedostávali, pokoušeli se však ohrožovat Luptáka v naší brance střelami z větší nebo střední vzdálenosti. Většina z nich však byla nepřesná, pouze v jednom případě musel Lupták vytěsnit střelu na rohový kop. Po něm se hosté domáhali odpískání penalty za ruku, ale já jsem nic takového nepostřehl. Za převahy hostů se hrálo zhruba do 60. minuty. Poté jsme se dostali do ryhlého brejku, ale slušnou střeleckou pozici Mára Pecha nevyužil ke skórování a míč jen těsně minul pravou tyč hostující branky. Opět se tak naplnilo pravidlo nedáš - dostaneš. Hostující záložník prošel od autové čáry nikým neatakován až na vzdálenost 20 metrů od naší brnaky, kde se nepovedeno střelou pokusil ohrozit Luptáka. Jeho střela mířila vedle pravé tyče Luptákovi brány. Toho využil opět nikým neatakovaný a nehlídaný Tomáš Sedláček a zblízka prostřelil Luptáka podruhé - 2:2. Opět zcela zbytečný gól. Hosté se pak ještě pokoušeli strhnout vedení na svoji stranu, výsledkem však bylo pouze několik nepřesných střeleckých pokusů a dobrý zákrok Luptáka, který efektně zkrotil pokus hostujícího kapitána, když zalepil střelu mířící k pravé tyči jeho branky. Podstatně nebezpečnější byly situace před hostující brankou, kdy jsme nejprve, špatně vyřešli dobrou kombinaci Němce s Pechou, jeho střela opět jen těsně minula pracvou tyč hosutjící branky, poté jsme nedotáhli k zakončení pěknou akci Rakušana, jehož centr odvrátil před Němcem hostující obránce a v poslední minutě se míč po rohové kopu odrazil od těla Blažka jen několik centimetrů vedle hostující branky. V 88. minutě se na hřiště ještě dostal místo Pechy Cacek.

     Konečná remíza je pro nás vzhledem k dobrému začátku utkání málo, myslím si, že jsme vyhráli i na brankové příležitost, na ty se však nehraje. Pozitivem je vstřelení dvou branek a vypracování si dalších brankových příležitostí, záporem utkání jsou však dvě zcela zbytečně inkasované branky a zranění Janáčka. Pokud bychom dodržovali stanovené pokyny po celé utkání, zřejmě bychom utkání dotáhli do vítězného konce. Takto se musíme pokusit získat 3 body v příštím venkovním utkání.

 

Výsledek: 2:2 (2:1)                   Rozhodčí: Škorpík, Kubeš, Jirsa

Branky: 3. Veselý Petr, 17: Frühbauer Zdeněk - 28. a 68. Tomáš SedláčekŽK: 4:3, ČK: 0:0

Sestavy:

Havlíčkova Borová:  Lupták - Janáček (43. Frühbauer Aleš), Veselý Jarda, Chlubna Aleš - Blažek - Paušíma Vilém, Frühbauer Zdeněk, Rakušan - Veselý Petr, Němec, Pecha (88. Cacek)

Dobronín: Kotrba - Smejkal, Cink, Novotný, Štefko - Horáček (47. Bořil), Pospíchal, Svoboda,Chramosta - Sedláček, Diňa

 

 

 

 

 

Autor: Roman Brukner
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (0) | hlasovalo (0)

Diskuze

Ubytovna

Kontakt:
Šnajdrová Vlasta
Tel: 606 155 953

Přatelská utkání 2019

Pro zobrazení velkého náhledu kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku Zobrazit obrázek.

 

 

Poslední příspěvky

05.06.2019 | Štěho

Ahoj pánové, dávám na vědomí, že v pátek 21.6. od 17:00 se na hřišti koná moje loučení se svobodou, tak doufám, že se nás sejde co nejvíc. Jedná se o ryze pánskou záležitost, takže partnerky nechte doma. Zkrátka je to bez bab :-) Ještě bych rád poprosil, abyste tuto informaci šířili dál. Díky a těším se na vás.

31.05.2019 | bacek

Hošani, pouťovka se blíží..tak šup šup přihlášky do služby

31.01.2019 | Bruky

KARNEVAL: Borci 10.2.2018 odpoledne spolupořádáme s Mestysem dětský karneval. Máme na starosti výčep a kuchyni. Takže se hlaste do služby. Je potreba dost lidí, je to karneval hit rádia Vysočina, tudíž bude asi dost hostů. Takže mi napište na fcb fotbalborová, díky.

12.01.2019 | Bruky

Tento víkend trénink není a příští týden jsou tréninky v pondělí od 18.00 hodin a ve středu od 18:15. Přijďte včas, ať v uvedený čas trénink opravdu začne.

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)
více