Havlíčkův Brod B - Havlíčkova Borová

2018-03-26-17-23-20.jpg
26.03.2018

K prvnímu utkání jarní části sezony 2017-2018 jsme zavítali na hřiště s umělým povrchem Slovanu Havlíčkův Brod. Na podzim jsme v domácím utkání s tímto soupeřem smolně prohráli 0:1 a v tabulce jsme na něj ztráceli 6 bodů. Případná výhra nás tedy mohla dostat zpět do hry o záchranu v soutěži.

Do utkání jsme nastoupili v rozestavení 4-4-2, v brance nastoupil Štefan Lupták. Sotva utkání začalo, dostával se do první šance Rakušan, který mohl běžet sám na domácího brankáře. O šanci ho však připravil chybně zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Utkání se potom odehrávalo přdevším ve středu hřiště, bez šancí na obou stranách. Domácí se lépe pohybovali a lépe kombinovali, my jsme naopak dobře bránili a vyráželi do protiútoků. Domácí pak asi v polovině první půle zahrozili střelou z přímého kopu, která jen těsně minula břevno naší branky a zejména hlavičkou po rohovém kopu. To dostal domácí hráč velký prostor zhruba na penaltě a míč po jeho hlavičce jen těsně minul pravou tyč Luptákovi branky. Chvíli potom se do velké šance dostal Rakušan, ke kterém se po centru odrazil míč v šestnátce domácích. Svou střelou však trefil pouze ruku padajícího brankáře domácích a stav první půle tak zůstal 0:0.

Do druhé půle nastoupily oba týmy ve stejných sestavách. Hned ve druhé minutě jsme zahrávali rohový kop. Tentokrát si však „volno“ vzali domácí obránci a nechali na penaltě zcela volného Zdendu Frühbauera, který hlavou poslal míč do sítě domácí branky – 0:1. Domácím to trochu otřáslo a asi 10 minut jejich hra dost vázla. My jsme však místo druhé branky dovolili soupeři, aby se z obdržené branky vzpamatoval a dostal se zase do hry. V 60. minutě střídal zraněného Němce Radek Klement. Domácí se pak čím dál častěji dostávali na dostřel Luptákovy svatyně, do přímého ohrožení se však zatím nedostávali. Jejich akce většinou končily špatnou přihrávkou nebo slabou střelou vedle. V 68. minutě střídal za Petra Veselého Aleš Frühbauer. Domácí pak ještě více přitlačili a začali se se svými akcemi dostávat do našeho pokutového území. Dvě jejich nebezpečné střely zblokoval Janáček a třetí podobnou příležitost zblokoval Blažek. V 77. minutě vystřídal vyčerpaného Rakušana Adam Paušíma. Když už se blížil konec utkání, nechali jsme v 85. minutě projít po levé straně domácího záložníka až do našeho pokutového území. Na jeho střelu k pravé tyči zareagoval brankář Lupták, míč mu však do protipohybu tečoval Jarda Veselý. Lupták ještě stihl míč vyrazit na tyč. Odtud se míč kutálel po brankové čáře a před skluzem dojíždějícím Janáčkem dojel asi 10 cm za brankovou čáru – 1 :1. Trochu smolný gól byl ale důsledkem naší chyby. Aby nebyl všenmu konec, dokázali domácí v 91. minutě strhnout vítězství na svoji stranu. Na centr po přímém kopu si zaběhl nikým nehlídaný hráč domácích, který se pokusil před Luptákem tečovat hlavou míč, směřující na naši branku. Na míč však nedosáhl, přesto svým pohybem ovlivnil brankáře Luptáka, který padající míč pouze vyrazil před sebe. Zde si druhý, opět nikým nehlídaný hráč domácích poradil s dorážkou do odkryté branky a domácí se mohli radovat podruhé. Dobře rozehraný zápas tak opět skončil naší zbytečnou prohrou.

Názor Petra Veselého: "Zápas v Brodě byl pro záchranu v I. A třídě velice důležitý a v případě výhry bychom se bodově přiblížili k soupeři. Ale hned od začátku bylo znát, podle jakých not se v Brodě bude hrát. Mladý a velice dobře technicky vybavený tým nás přehrával a bylo na něm vidět, že jeho rozehranost je podstatně větší,  než u nás. Většinu zápasu jsme byli v obležení naší branky. V prvním poločase jsme vydrželi hrát bez branek, i když domácí hráč mohl poslat domácí po rohu do vedení. Největší šanci našeho týmu měl Rakušan, když se po nepřesném odkopu domácího stopera zjevil tváří tvář gólmanovi, ale překonat se mu jej nepodařilo. Hned po změně stran jsme vybojovali rohový kop, ze kterého Sobotka posadil míč na hlavu Zdendy Frühabuera a ten umístil míč k tyči. Poté jsme ale zcela zalezli a zkoušeli výsledek ubránit. To se nám dařilo zhruba do 85. minuty, kdy tlak soupeře sílil a podařilo se mu vyrovnat. V nastaveném čase, z mého pohledu po přísně odpískaném faulu, dokázali domácí dopravit míč do sítě podruhé a zápas tak skončil pro nás hodně smolně. Bylo znát, že v útoku podržíme málo míčů a přetížená obrana logicky nevydrží bránit celý zápas na 10 procent. Například v tomto zápase byl věkový průměr naší obrany 36 let."

Výsledek: 2:1 (0:0) ŽK: 2:4 ČK: 0:0

Branky: 85. Karlík, 91. Henek – 47. Zdeněk Frühbauer

Rozhodčí: Šrámek, Fotr, Krondráf, delegát Beneš

Sestavy:

Havlíčkův Brod B: Zelenka – Peřina, Molák, Nedvěd, Henek /58. Fišer/ – Karlík, Cakl, Halák, Tuhý /Sůva/ – Látera / Apfeltháler/, Pabousek

Havlíčkova Borová: Lupták – Janáček, Chlubna Aleš, Blažek Veselý Jaroslav – Sobotka, Vilém Paušíma, Frühbauer Zdeněk, Veselý Petr / 68. Frühbauer Aleš/ - Němec /60. Klement/, Rakušan /77. Adam Paušíma/

Autor: Brukner Roman

Pafka 30.03.2018 v 22:17:15
To jsou kecy....
bacek 27.03.2018 v 09:51:23
stane se#:

Rozpis podzim 2018

soutěžní ročník 2018/2019

05.11.2018 | Bruky

Brigáda pondělí a úterý od 15:50 hodin.

04.11.2018 | C@rlos

25.10.2018 | bacek

To je fakt koucourek*///*

24.10.2018 | Co je to za máničku

19.10.2018 | Bruky

Borci někdo klobásy a pivo zítra na fotbal???