Bod s Kamenicí je málo:-(

2017-07-17-21-35-26.jpg
06.05.2022

Sobotní zápas s Kamenicí nad Lipou byl další možností k získání bodů to átřídní tabulky. Hosté přijeli v pozměněné sestavě a navíc s nimi máme z posledních zápasů poměrně příznivou bodovou bilanci. Prozatímní bodový zisk našeho týmu je bídný a proto jsme body potřebovali jako sůl.

Do zápasu jsme nastoupili s taktikou zabezpečené obrany a rychlých protiútoků. I z tohoto důvodu na hrot nastoupil Píno Havlíček, který měl svým důrazem a rychlostí platit na obranu soupeře, která dosud inkasovala jen 10 branek v 11 soutěžních zápasech. Hned po rozehrávce převzal iniciativu soupeř, snažil se o kombinační hru, ale naše pozorná obrana a posouvání celého týmu nedovolilo soupeři dostat se k naší brance. Naopak již ve 12. minutě se naskytla příležitost pro brejk našho týmu, kdy po pěkné přihrávce běžel sám na brankáře hostů Sobotka. Bohužel mu ale na nerovném terénu při zpracování uskočil míč a ze šance nebylo nic. Utkání pokračovalo ve stejném rytmu, hosté drželi více míč, ale kombinovali pouze ve velké vzdálenosti od naší branky. Do druhé šance se tak opět dostal náš tým, když se před brankářem hostů ocitlů osamocený Zdenda Frühbauer. Jeho střela však místo v síti skončila na břevně a skóre se neměnilo. Poté hosté vyprodukovali 3 po sobě jdoucí rohové kopy, které skončili závarem v naší šestnáctce, opět ale bez ohrožení naší branky. Do třetice běžel osamocný na brankáře soupeře Sobotka, branková příležitost však opět neskončila brankou a tak poločas skončil 0:0. Po přestávce se obraz hry trochu změnil, hostům se již tolik nedařila kombinace a do hry se začal dostávat i náš tým. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a ani střídání ji moc neoživilo. Další šanci ke změně skóre jsme dostali po přímém kopu Petra Veselého, který proti sluníčku chytající brankář hostů pouze vyrazil před sebe. Nikdo z našich hráčů však nebyl dotatečně pohotový, aby míč doklepl do branky. V 70. minutě jsme běželi na branku hostů po čtvrté. Vilda Paušíma sice gólmana hostů překonal, jeho střela však mířila těsně vedle tyče. V 75. minutě nás mohli hosté za naše neproměňování šancí potrestat, naštěstí velkou příležitost hostujícího hráče zmařil výborným zákrokem Lupták. Do konce zápasu se již žádná větší šance neurodila a tak zápas skočil bez branek.

V tomto zápase jsme podle mého názoru dva body spíše ztratili. Měli jsme nejméně 4 vyložené brankové příležitosti, avšak vstřeli branku jsme nedokázali. Toto je naší velkou slabinou, vždyť z 11 soutěžních utkání jsme branku vstřelili pouze ve dvou z nich. To je zcela tristní bilance a není se co divit, že okupujeme poslední místo v tabulce.

Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 3:2. Diváci: 60.

H. Borová: Lupták – A. Chlubna, Blažek, Kučera, J. Janáček – Havlíček (58. Petr Veselý), Paušíma, Antl (51. Votava), Z. Frühbauer – Němec, Sobotka (74. Béna).

Kamenice nad Lipou: Šuranský - Houser Jaroslav, Pelc, Hadrava Tomáš, Zdeněk Patrik - Melzoch, Ira (77. Hadač), Hadarava Josef, Zahradník - Houser Jiří.

Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/borova-urvala-bod-s-kamenici-svetla-si-pojistila-prvni-misto-20171025.html

Autor: Roman Brukner