Zbytečné chyby - zbytečná prohra.

2017-07-12-14-54-10.jpg
19.10.2017

     Kolotoč  nedělních zájezdů po venkovních hřištích nás tentokrát dovedl do Pacova, tedy na hřiště, kde se našemu týmu v minulosti nikdy nedařilo. Naopak trenéru Polákovi se zde jak herně, tak jako kouči v minulosti dařilo a nyní jsme tedy chtěli prodloužit spíše jeho tradici, než tu naši.

    V pěkném fotbalovém počasí jsme nastoupili na dobře připravené hřiště Pcova s pokynem zahustit a aktivně bránit naši polovinu hřiště, vyrážet do rychlých protiútoků s větším počtem hráčů a s maximální snahou o zakončení. Prostě donutit pacovské hrát "do plných". Bohužel od samého počátku zápasu někteří hráči "epochopili"pokyny trenéra a začali v některých situacích presovat až šestnáctce soupeře. Tím jsme umožnili domácím pronikat do vzniklých mezer na naší polovině hřiště a dostávat se do zakončení. Nejprve se domácí pouze zastřelovali mimo naši branku, ale ve 20. minutě potáhli akci po pravé straně hřiště, následně přišel centr do naší šestnáctky a zde si zcela osamocený a "dosud spící"  (v této sezoně dosud nevstřelil branku) kanonýr domácích Přibyl věděl rady a prostřeli Luptáka. Vedení domácí uklidnilo  a začali hrát více kombinačně po zemi. To jsme jim opě umožnili zbytečným presování a otvíráním prostorů. Ve 29. minutě přišla ze středu hřiště dlouhá přihrávka za naši obranu, Aleš Chlubna míč ne zcela ideálně trefil a propustil jej za sebe. Zde číhal opět Přibyl a lobem překonal Luptáka podruhé. Do půle si domácí vypracovali další 3 nebo 4 střelecké příležitosti, které však  zakončily mimo branku. My jsme si v první půli vypracovali pouze jednu příležitost, kdy se po chybné rozehrávce domácí obrany dosal do zakončení Píno Havlíček, jeho slabou střelu však lehce zneškodnil domácí brankář.

    Po přestávkovém "vysvětlení" tyktiky od trenéra začali hráči plnit to, co měli hrát od počátku utkání. Přes zahuštěnou polovinu hřiště se již domácí nedostávali na dostřel Luptákovi branky a my jsme měli postupně Pínem Havlíčkem a poté třikrát Petrem Veselým příležitost k brejkové situaci. Vždy jsme se dostali až do šestnáctky soupeře, na dostřel domácí branky.  Ani jeden z jmenovaných však nenašel odvahu udělat kličku poslednímu obránci a pokusili se o střelu přes něj. Slabou střelu Pína Havlíčka zneškodil brankář a tři střely Petra Veselého na zadní tyč vždy minuly cíl. Domácí pak ještě nevyužili dvě dobré příležitosti, kdy se vytáhl brankář Lupták, ale to jim nemuselo vadit. Body tak vzhledem k prvnímu poločasu zaslouženě zůstali v Pacově.

    V utkání se dalo bodovat, to bychom však museli dodržovat taktiku stanovenou trenérem. Bohužel si ale na hřišti někteří hráči dělají vše po svém a z toho plynou zcela zbytečně obdržené branky. Směrem dopředu jsme zcela bezzubí, chybí nám dravost, snaha prosadit se a chuť prostě dát gól. Na domácí branku jsme vyslali pouze dvě slabé střely, kterými jsme však brnkáře příliš neohrozili. Je škody, že tým, ve kterém určitý potenciál je, není schopen jej předvést v zápase. Na trénincích je vidět, že hráči "umí", ale v zápase to nedokážeme prodat. Prostě samo od sebe nejde nic. Každý (tím, nemyslím jenom hráče, kteří hráli v Pacově), by se měl zamyslet sám nad sebou, co dělá dobře a co špatně a jestli by nemohl udělat něco lépe a s větší snahou. Každý z nás ví, co má dělat ten druhý, bohužel přitom zapomíná, co by měl dělat sám.  

 

Góly: 20. a 29. Jaroslav Přibyl. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 3:3.  Poločas: 2:0.

Pacov: Basík - Kostroun, Bezemek, Rybčák Z., Maršík - Váňa (73. Podolský), Bartů, Rybčák L. (73. Vítámvás), Dvořák (62. Tomovič) - Kabíček, Přibyl

H. Borová: Lupták – Havlíček, A. Chlubna, J. Chlubna, Kučera, Němec (76. A. Paušíma), V. Paušíma, Blažek, Pecha (67. Sobotka), Antl (62. Veselý), Frühbauer.
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/derby-nemelo-viteze-lestina-uhrala-se-svetelskymi-sklari-remizu-20171018.html

 

 

 

Autor: Brukner Roman
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (0) | hlasovalo (0)

Diskuze

Ubytovna

Kontakt:
Šnajdrová Vlasta
Tel: 606 155 953

Rozpis podzim 2018

Pro zobrazení velkého náhledu kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku Zobrazit obrázek.

soutěžní ročník 2018/2019

 

Poslední příspěvky

18.09.2018 | Bruky

ZÁPAS S HB JE V NEDĚLI, NE V SOBOTU, JAK JE UVEDENO V ROZPISU. ZAČÁTEK VE STEJNÝ ČAS.

29.08.2018 | Frucko

Nějak zapomněli na naše šance nebo jsme žádné neměli? *DONT_KNOW*

27.08.2018 | C@rlos - článek z webu Hněvkovic

MUŽI: 3. KOLO -- HNĚVKOVICE - H.BOROVÁ B 0:1 (0:1), hráno v Hněvkovicích, rozhodčí Neuwirth SESTAVA: J.Rajdl - P.Končel, S.Votoček (68. Z.Rajdl), P.Rajdl (72. L.Vavrla), O.Šťastný - M.Maška, M.Fanta, M.Večeřa (60. M.Peroutka), A.Procházka - J.Chyba (68. J.Vošický), M.Pipek Do pouťového utkání jsme nastoupili bez zraněných z Mírovky - J.Těšínského a M.Nulíčka, u kterých to vypadá na delší pauzu a bez dovolenkujího M.Pajera. V první půli se hrálo vyrovnané utkání, první zahrozili hosté, z našich hráčů si první střelu (a jednu z mála v zápase) na bránu připsal M.Večeřa v 16. minutě. Zkušený hostující útočník Provazník nejprve prověřil z trestného kopu našeho brankáře ve 20. minutě, J.Rajdl pěkným zákrokem zabránil gólu. Zhruba ve 28. minutě po našem faulu před vápnem si stejný hráč postavil míč znovu a z levé strany ze zhruba 22 metrů vymetl šibenici naší branky krásnou střelou -- 0:1. Pokračovala bojovná a vyrovnaná hra obou soupeřů. Naší největší šanci na vyrovnání měl ve 42. minutě M.Pipek, jenž šel po pěkné akci z boku sám na bránu, ale vychytal ho hostující Žák. Do kabin jsme tak odcházeli s jednogólovou ztrátou. Ve druhé půli se hra Hněvkováků zlepšila. V prvních pěti minutách jsme měli několik neúspěšných závarů ve vápně. Hostující obrana však působila velmi jistým dojmem a konsolidovaně. Čas hrál postupně do not dobře takticky hrajícím hostům, kterým se nakonec povedla výhra ubojovat. Co naplat, že měli v poslední čtvrtině zápasu oranžovo-černí navrch. V závěru zápasu ještě zahrozili naši hráči dvakrát, ale celkem povedené střely P.Končela a A.Procházky šly nad, těsně vedle mířila tvrdá střela O.Šťastného zhruba v půli druhého dějství. A tak se naši diváci, kterých se sešel celkem slušný počet, pouťového bodového zisku nedočkali. A to i přesto, že utkání by alespoň remíza slušela. Abychom ´´dodrželi´´ trend minulých zápasu, se zraněným kotníkem odkulkal ve druhé půli P.Rajdl a i jeho start je v dalších zápasech nejistý. Naopak novou posilou se stal bývalý hráč H.Brodu a Ledče Matěj Svoboda, kterého jsme získali díky vstřícnému kroku mateřského Slovanu H.Brod. Tabulka je po třech kolech vyrovnaná, my jí však uzavíráme téměř na samém konci. V příštích dvou venkovních zápasech by bylo dobré, aby naši hráči zabrali a přidali do ní nějaké body.

27.08.2018 | Frucko

Přesně tak. *::D**::D**DRINK* *YAHOO*

23.08.2018 | bagi

Všem co se podíleli, na pořádání všech akcí bych chtěl poděkovat. Díky *DRINK**::D**::D**::D**::D**::D**::D**::D**::D*
více