Zbytečné chyby - zbytečná prohra.

2017-07-12-14-54-10.jpg
19.10.2017

     Kolotoč  nedělních zájezdů po venkovních hřištích nás tentokrát dovedl do Pacova, tedy na hřiště, kde se našemu týmu v minulosti nikdy nedařilo. Naopak trenéru Polákovi se zde jak herně, tak jako kouči v minulosti dařilo a nyní jsme tedy chtěli prodloužit spíše jeho tradici, než tu naši.

    V pěkném fotbalovém počasí jsme nastoupili na dobře připravené hřiště Pcova s pokynem zahustit a aktivně bránit naši polovinu hřiště, vyrážet do rychlých protiútoků s větším počtem hráčů a s maximální snahou o zakončení. Prostě donutit pacovské hrát "do plných". Bohužel od samého počátku zápasu někteří hráči "epochopili"pokyny trenéra a začali v některých situacích presovat až šestnáctce soupeře. Tím jsme umožnili domácím pronikat do vzniklých mezer na naší polovině hřiště a dostávat se do zakončení. Nejprve se domácí pouze zastřelovali mimo naši branku, ale ve 20. minutě potáhli akci po pravé straně hřiště, následně přišel centr do naší šestnáctky a zde si zcela osamocený a "dosud spící"  (v této sezoně dosud nevstřelil branku) kanonýr domácích Přibyl věděl rady a prostřeli Luptáka. Vedení domácí uklidnilo  a začali hrát více kombinačně po zemi. To jsme jim opě umožnili zbytečným presování a otvíráním prostorů. Ve 29. minutě přišla ze středu hřiště dlouhá přihrávka za naši obranu, Aleš Chlubna míč ne zcela ideálně trefil a propustil jej za sebe. Zde číhal opět Přibyl a lobem překonal Luptáka podruhé. Do půle si domácí vypracovali další 3 nebo 4 střelecké příležitosti, které však  zakončily mimo branku. My jsme si v první půli vypracovali pouze jednu příležitost, kdy se po chybné rozehrávce domácí obrany dosal do zakončení Píno Havlíček, jeho slabou střelu však lehce zneškodnil domácí brankář.

    Po přestávkovém "vysvětlení" tyktiky od trenéra začali hráči plnit to, co měli hrát od počátku utkání. Přes zahuštěnou polovinu hřiště se již domácí nedostávali na dostřel Luptákovi branky a my jsme měli postupně Pínem Havlíčkem a poté třikrát Petrem Veselým příležitost k brejkové situaci. Vždy jsme se dostali až do šestnáctky soupeře, na dostřel domácí branky.  Ani jeden z jmenovaných však nenašel odvahu udělat kličku poslednímu obránci a pokusili se o střelu přes něj. Slabou střelu Pína Havlíčka zneškodil brankář a tři střely Petra Veselého na zadní tyč vždy minuly cíl. Domácí pak ještě nevyužili dvě dobré příležitosti, kdy se vytáhl brankář Lupták, ale to jim nemuselo vadit. Body tak vzhledem k prvnímu poločasu zaslouženě zůstali v Pacově.

    V utkání se dalo bodovat, to bychom však museli dodržovat taktiku stanovenou trenérem. Bohužel si ale na hřišti někteří hráči dělají vše po svém a z toho plynou zcela zbytečně obdržené branky. Směrem dopředu jsme zcela bezzubí, chybí nám dravost, snaha prosadit se a chuť prostě dát gól. Na domácí branku jsme vyslali pouze dvě slabé střely, kterými jsme však brnkáře příliš neohrozili. Je škody, že tým, ve kterém určitý potenciál je, není schopen jej předvést v zápase. Na trénincích je vidět, že hráči "umí", ale v zápase to nedokážeme prodat. Prostě samo od sebe nejde nic. Každý (tím, nemyslím jenom hráče, kteří hráli v Pacově), by se měl zamyslet sám nad sebou, co dělá dobře a co špatně a jestli by nemohl udělat něco lépe a s větší snahou. Každý z nás ví, co má dělat ten druhý, bohužel přitom zapomíná, co by měl dělat sám.  

 

Góly: 20. a 29. Jaroslav Přibyl. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 3:3.  Poločas: 2:0.

Pacov: Basík - Kostroun, Bezemek, Rybčák Z., Maršík - Váňa (73. Podolský), Bartů, Rybčák L. (73. Vítámvás), Dvořák (62. Tomovič) - Kabíček, Přibyl

H. Borová: Lupták – Havlíček, A. Chlubna, J. Chlubna, Kučera, Němec (76. A. Paušíma), V. Paušíma, Blažek, Pecha (67. Sobotka), Antl (62. Veselý), Frühbauer.
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/derby-nemelo-viteze-lestina-uhrala-se-svetelskymi-sklari-remizu-20171018.html

 

 

 

Autor: Brukner Roman
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (0) | hlasovalo (0)

Diskuze

Ubytovna

Kontakt:
Šnajdrová Vlasta
Tel: 606 155 953

Rozpis podzim 2018

Pro zobrazení velkého náhledu kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku Zobrazit obrázek.

soutěžní ročník 2018/2019

 

Poslední příspěvky

31.01.2019 | Bruky

KARNEVAL: Borci 10.2.2018 odpoledne spolupořádáme s Mestysem dětský karneval. Máme na starosti výčep a kuchyni. Takže se hlaste do služby. Je potreba dost lidí, je to karneval hit rádia Vysočina, tudíž bude asi dost hostů. Takže mi napište na fcb fotbalborová, díky.

12.01.2019 | Bruky

Tento víkend trénink není a příští týden jsou tréninky v pondělí od 18.00 hodin a ve středu od 18:15. Přijďte včas, ať v uvedený čas trénink opravdu začne.

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)

05.11.2018 | Bruky

Brigáda pondělí a úterý od 15:50 hodin.

04.11.2018 | C@rlos

https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/cesi-maji-byt-na-co-hrdi-rika-vitez-tetovaci-souteze-20181024.html
více